İPhone 12 Ne Zaman Çıkacak? Apple’ın Lansman Tarihini Tahmin Ettik

Avatar for Kerem

Tarih:

Yazar:

İPhone 12 Ne Zaman Çıkacak? Apple'ın Lansman Tarihini Tahmin Ettik

Apple, Eylül ayında sanal etkinlik düzenlemesine rağmen iPhone bekleyenler hayal kırıklığına uğradı, etkinlik bunun yerine yeni Apple Watch 6Apple Watch SE ve iPad’lere odaklandı. 

İPhone 12, 12 Pro, 12 Max ve olası 12 Pro Max (veya iPhone 12 Mini) İçin duyuru tarihi havada kalıyor. Apple’ın telefonların adlarını onaylamadığını unutmayın ancak şimdilik onlarla devam edeceğiz. Bununla birlikte, Apple’ın telefonları ne zaman açıklayacağına dair en iyi tahminimiz 13 Ekim veya 14 Ekim.

Nedenini açıklamadan önce, Apple’ın herhangi bir resmi bilgi yayınlamadığını ve yorum talebine yanıt vermediğini unutmayın ancak bildiğimiz şey, iPhone’un her zamanki Eylül zaman çizelgesine göre kesinlikle “birkaç hafta” geciktiği. 

Şirket bunu Temmuz ayında onaylamadan önce bile , COVID-19 salgınının Çin’deki tedarikçileri kapatmaya veya sınırlı kapasiteyle çalışmaya zorladığını biliyorduk. Bu,  yalnızca Apple’ın Eylül’deki envanterini etkilemekle kalmadı aynı zamanda satışları da etkiledi. Apple, ABD perakende mağazalarını da kapattı ancak şimdi bazıları yeniden açıldı.

Apple‘ın iPhone etkinlikleri genellikle İşçi Bayramı’ndan sonra Eylül ortasında gerçekleştiğinden, “birkaç haftalık” gecikme bizi Ekim ayına itiyor. Bu ve Eylül çoktan geldi ve geçti.

Ekim başından ortasına kadar neden bir tarih seçtiğimize gelince, bunun birkaç nedeni var. Japon finans haberleri kuruluşu Nikkei Asian Review, Apple’ın Eylül ayı ortalarında 5G iPhone’ları için üretime başladığını bildirdi. 

İPhone 12 Ne Zaman Çıkacak? Apple'ın Lansman Tarihini Tahmin Ettik
İPhone 12 Ne Zaman Çıkacak? Apple’ın Lansman Tarihini Tahmin Ettik

Apple ayrıca tatil sezonu ve Kara Cuma için yeterli sayıda cihazın zamanında üretilmesini isteyecektir. Son olarak, daha büyük haberler tarafından yutulma olasılığının düşük olduğu bir tarih seçmek Apple’ın yararınadır. 

2020’de hiçbir günün büyük habersiz olacağı garanti edilmese de, ABD başkanlık seçimleri 3 Kasım’da yapılacak ve Ekim ayının ikinci yarısında gerçekten kızışacak.

reklam

Bu bizi Ekim ayının ilk iki haftasına bırakıyor ve Apple etkinliklerini Salı veya Çarşamba günleri düzenlemeyi sevdiği için 6, 7, 13 ve 14 Ekim tarihlerini veriyor.

Yinede bu sadece bizim tahminimiz. Apple şimdiye kadar hiçbir şey söylemedi ve birçok şey bir anda değişebilir. Bu tarihlerin muhtemel olduğunu düşünüyorsanız veya Apple’ın tamamen başka bir tarih seçip seçmeyeceğini aşağıdaki yorumlarda bize bildirin.

Diğer Haberlerimiz

Apple’ın Hisseleri Eriyor! 1 Ayda 200 Milyar Dolar Değer Kaybetti

Apple, App Store Sözleşmesinin İhlali Nedeniyle Epic Games’ten Tazminat İsteyecek

Apple GLASS Fiyatı, Özellikleri Ve Çıkış Tarihi

Apple Watch WatchOS 7’de El Yıkama Zamanlayıcısı Nasıl Etkinleştirilir

Billie Eilish Belgeseli Şubat’ta Apple TV+ ve Sinemalarda

Kaynak: www.cnet.com/news/iphone-12-release-date-when-is-apple-announcement-event-we-may-have-guessed


Bu bilgileri kaybetmemek için CTRL + D tuşuna veya URL kısmında yer alan yıldız işaretine tıklayarak sayfaya yer işareti ekleyebilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hypasos, yüksekte anlamına gelen “hypsos”un Türkçeleştirilmiş versiyonudur.