Apple Watch WatchOS 7’de El Yıkama Zamanlayıcısı Nasıl Etkinleştirilir

Avatar for Kerem

Tarih:

Yazar:

Apple Watch WatchOS 7'de El Yıkama Zamanlayıcısı Nasıl Etkinleştirilir

Apple Watch’unuzda yeni El Yıkama Zamanlayıcısı özelliğini etkinleştirmek mi istiyorsunuz? İşte bunu birkaç kolay adımda nasıl yapacağınız.

WatchOS 7’de Yeni Bir El Yıkama Zamanlayıcısı Özelliğine Sahiptir, Hemen Apple Watch’unuzdan Etkinleştirebilirsiniz

Apple Watch WatchOS 7'de El Yıkama Zamanlayıcısı Nasıl Etkinleştirilir
Apple Watch WatchOS 7’de El Yıkama Zamanlayıcısı Nasıl Etkinleştirilir

Ellerimizi yıkamak zaten düzenli olarak yapmamız gereken bir şey. Ancak devam eden salgın nedeniyle, kendimizi ve diğerlerini tamamen güvenli ve sağlıklı tutmak için her zamankinden daha fazla uygulamaya girmemiz daha önemli hale geldi.

Apple, siz hazır olduğunuzda, beklediğinizde, ellerinizi yıkadığınızda harekete geçen yeni watchOS 7 güncellemesi ile el yıkamanın önemini anlıyor ve otomatik bir zamanlayıcıda pişiriyor. 

Elde Yıkama Zamanlayıcısı olarak adlandırılan, etkinleştirildiğinde, 20 saniyeye kadar geri sayar ve zamanlayıcı bittiğinde size ping atarak ellerinizi düzgün yıkadığınızı söyler. 

Merak ediyorsanız, elinize takılmış olabilecek mikropları veya virüsleri öldürmek için ellerinizi 20 saniye yıkamalısınız. 

Açıkçası, yıkama tekniği önemli ve Apple Watch bu konuda size yardımcı olmayacak, ancak hedeflemeniz gereken 20 saniye ve watchOS 7 sizi bu konuda cesaretlendirecek.

Garip bir şekilde, özellik aslında varsayılan olarak devre dışıdır, ancak size bunu nasıl etkinleştireceğinizi göstereceğiz ve kendiniz test edebilirsiniz.

Öğretici

Not: Bu özellik, watchOS 7’nin Apple Watch Series 5, Series 4 ve Series 3’te çalışmasını gerektirir. Yeni duyurulan Seri 6 ve SE modellerinde güncelleştirme önceden yüklenmiştir.

reklam

Adım 1. Uygulama tablolarınızı görüntülemek için Digital Crown’a basın .

Adım 2. Ayarlar uygulamasını bulun ve üzerine dokunun.

Adım 3. Aşağı kaydırın ve Elde yıkamayı bulun .

Adım 4. Elde Yıkama Zamanlayıcısı’na dokunarak özelliği açın.

Apple’ın WWDC 2020 açılış konuşmasında bu özelliği nasıl vurguladığı göz önüne alındığında, varsayılan olarak kapalı olması çok şaşırtıcı. Her neyse, artık onu nasıl etkinleştireceğinizi biliyorsunuz ve çevrenizdeki herkese de nasıl yapılacağını söylemenizi şiddetle tavsiye ederim.

Ellerinizi güzel ve temiz tutun 😉

Apple, App Store Sözleşmesinin İhlali Nedeniyle Epic Games’ten Tazminat İsteyecek haberi için tıklayın.

Kaynak: https://wccftech.com/how-to/how-to-enable-handwashing-timer-on-apple-watch-in-watchos-7/

reklam


Bu bilgileri kaybetmemek için CTRL + D tuşuna veya URL kısmında yer alan yıldız işaretine tıklayarak sayfaya yer işareti ekleyebilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hypasos, yüksekte anlamına gelen “hypsos”un Türkçeleştirilmiş versiyonudur.