Valorant Herkese Yazma

Avatar for Kerem

Son güncelleme:

Yazar:

Valorant En İyi Ajanlar

Valorant herkese yazma nasıl yapılır? Valorant herkese nasıl yazılır? gibi soruların cevabı detaylı bir şekilde bu yazıda.

Hemen hemen her çevrimiçi oyun, oyuncular için takımları ile iletişim kurmalarına ve koordinasyon sağlamalarına olanak tanıyan farklı bir oyun içi sohbet sistemi sunar. Kendi ekibinizle konuşmak eğlenceli olabilirken, karşı takımla da iletişim kurmanızın gerekebileceği zamanlar vardır. Ancak, “tüm sohbet” veya “küresel sohbet” özelliği her oyunda aynı şekilde çalışmaz.

Riot Games‘in en yeni FPS oyunu Valorant‘a yeni başlayan insanlar, oyun içi sohbet özelliğinin nasıl çalıştığını veya maçtaki herkese nasıl mesaj gönderebileceğini bilmiyor olabilir. İşte Valorant’ın sohbet özellikleri hakkında bilmeniz gereken her şey.

Valorant Herkese Yazma Tuşu

VALORANT Nasıl İndirilir? 2021
Valorant Herkese Yazma

Muhtemelen diğer Riot Games oyuncuları bu sisteme aşinadır. Özellikle League of Legends, Enter‘ın takım sohbeti için kullanıldığı ve Shift + Enter‘ın tüm oyunculara mesaj gönderdiği bir sohbet sistemi kullanır. Valorant’ta da aynı sistem geçerlidir. Valorant‘ta herkes ile sohbet etmenin en kolay yolu Shift + Enter tuşlarına basmaktır. Bununla birlikte, sohbet değiştiriciler hâlâ geçerli bir seçenektir. Mesajınızın başına “/all” yazmanız mesajınızı herkese gönderecektir, mesajınızın başına “/party” yazarak da partinize özel mesajlar gönderebilirsiniz. Hangi yöntemi seçerseniz seçin, yazdığınız mesaj maçtaki tüm oyunculara gönderilecektir.

Valorant Sohbetler Arası Ayrım Yapma

Valorant Servers Offline - Ne zaman yedeklenirler?
Valorant Sohbetler Arası Ayrım Yapma

Riot Games, kullanıcıların oyundaki mevcut sohbet türlerini ayırt etmesini kolaylaştırdı. Bu, bir kullanıcının mesajından önce görünen köşeli parantezlere bakarak anlaşılabilir.

Bir kullanıcı ekibine yönelik metin gönderirse, sohbet kutusunda asıl mesajın hemen önünde ‘(Takım)’ kelimesi yazar. Maça dahil olan tüm oyuncular için geçerli olan küresel sohbetlere gelince, sohbet kutusunda mesajdan önce (Tümü) ön eki olacaktır.

Valorant’ta Broadcast olarak bilinen üçüncü bir sohbet türü de var. Yayın mesajları, ‘(Broadcast)’ son ekiyle tanımlanabilir. Bunlar, ‘oyuncu silahı talepleri’ ve bir takım arkadaşının belirli bir tur sırasında satın aldığı silah türleri gibi faydalı bilgi sağlamayı amaçlayan kullanıcılar için otomatik olarak oluşturulmuş metinlerdir.Diğer Valorant rehberlerimiz:

reklam

Valorant Ping Sorunu

Valorant Nokta Crosshair Nasıl Yapılır?

Valorant Hata Kodları ve Çözümleri

Valorant Skin Fiyatları

Valorant VP Nasıl Alınır? Valorant VP Nedir?

Valorant Nedir?

Valorant En İyi Ajanlar
Valorant Herkese Yazma Tuşu

Valorant, Riot Games adlı bir şirket tarafından geliştirilmiş bir FPS oyunudur ve biz ona “League of Legends” oyunundan aşinayız. Riot Games, 10. yıl kutlamaları sırasında birçok yeni oyun çıkaracağını duyurdu. Bu oyunlar arasında Project A adında bir FPS oyunu vardı.

Oyunun ilk gösterimi 16 Ekim 2019’da YouTube’da yayınlandı. Prömiyer sırasında Riot Games, oyunun birçok detayından bahsetti ve özellikle toksik profesyonel oyuncular olmak üzere zorlu oyunculara karşı çok hassas olduklarını söyledi. Oyunun kapalı Beta versiyonu 7 Nisan 2020’de yayınlandı.

Oyunda şu anda 8 karakter seçeneği var. Her rolün kendi yetenekleri ve özellikleri vardır. Valorant’da şu anda 3 harita var, yeni haritalar ve karakterler ortaya çıkacak. Grafik açısından Overwatch’a benziyor. Oyunun mantığı genellikle “Counter Strike” oyununu anımsatır. 5-5 maçta bir takım bomba kurarak saldırmaya çalışırken, diğer takım savunmaya çalışır. Tur, 30 saniyelik bir satın alma süreci ile başlar. Oyun 25 raunt olmak üzere ikiye bölünür ve 13 raunt kazanan takım galip gelir.


Bu bilgileri kaybetmemek için CTRL + D tuşuna veya URL kısmında yer alan yıldız işaretine tıklayarak sayfaya yer işareti ekleyebilirsiniz.

2 Yorum

 1. Avatar for Ömer

  Ömer

  7 Mayıs 2024 23:48

  Çok iyi

 2. Avatar for Göktuğ

  Göktuğ

  13 Mayıs 2024 13:39

  İyi ki böyle bir özellik var.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hypasos, yüksekte anlamına gelen “hypsos”un Türkçeleştirilmiş versiyonudur.