Sosyal Medyada Bizi Takip Edin
eTail.com.tr

Valorant Herkese Yazma

Avatar for Kerem

Tarih:

Yazar:

Valorant En İyi Ajanlar

Valorant Herkese Yazma Nasıl Yapılır? Valorant Herkese Nasıl Yazılır? gibi soruların cevabı detaylı bir şekilde bu yazıda.

Hemen hemen her çevrimiçi oyun, oyuncular için partileri ile iletişim kurmalarına ve koordinasyon sağlamalarına olanak tanıyan farklı bir oyun içi sohbet sistemi sunar. Kendi ekibinizle konuşmak eğlenceli olabilirken, karşı takımlada iletişim kurmanızın gerekebileceği zamanlar vardır. Ancak, “tüm sohbet” veya “küresel sohbet” özelliği her oyun için aynı şekilde çalışmaz.

Riot Games‘in en yeni nişancı oyunu Valorant‘a yeni başlayan insanlar, oyun içi sohbet özelliğinin nasıl çalıştığından veya maçtaki herkese nasıl mesaj gönderebileceğini bilmiyor olabilir. İşte Valorant’ın sohbet özelliği hakkında bilmeniz gereken her şey.

Valorant Herkese Yazma

VALORANT Nasıl İndirilir? 2021
Valorant Herkese Yazma

Bu sistem muhtemelen diğer Riot Games oyuncularına aşina olacaktır. Özellikle League of Legends, Enter‘ın takım sohbeti için kullanıldığı ve Shift + Enter‘ın tüm oyunculara mesaj gönderdiği bir sohbet sistemini kullanır. League of Legends ayrıca Valorant’ta (henüz) bulunmayan bir dizi sohbet komutuna da sahiptir. Daha fazla sohbet komutunun gelip gelmeyeceğine kesin olarak söyleyemeyiz.

Valorant Herkese Yazma Tuşu

Valorant En İyi Ajanlar
Valorant Herkese Yazma Tuşu

Valorant‘ta sohbet etmenin en kolay yolu Shift + Enter tuşlarına basmaktır. Bununla birlikte, sohbet değiştiriciler hala geçerli bir seçenektir. “/all” yazmanız mesajınızı herkese gönderecektir, mesajınızın başına “/party” yazarak da partinize özel mesajlar gönderebilirsiniz. Hangi yöntemi seçerseniz seçin, yazdığınız mesaj maçtaki tüm oyunculara gönderilecektir.

Valorant Sohbetler Arası Ayrım Yapma

Valorant Servers Offline - Ne zaman yedeklenirler?
Valorant Sohbetler Arası Ayrım Yapma

Riot Games, kullanıcıların oyundaki mevcut sohbet türlerini ayırt etmesini kolaylaştırdı. Bu, bir kullanıcının mesajından önce görünen köşeli parantezlere bakarak anlaşılabilir.

Bir kullanıcı ekibine yönelik metin gönderirse, sohbet kutusunda asıl mesajın hemen önünde ‘(Takım)’ kelimesi yazar. Maça dahil olan tüm oyuncular için geçerli olan küresel sohbetlere gelince, sohbet kutusunda mesajdan önce (Tümü) ön eki olacaktır.

Valorant’ta Broadcast olarak bilinen üçüncü bir sohbet türü de var. Yayın mesajları, ‘(Broadcast)’ son ekiyle tanımlanabilir. Bunlar, ‘oyuncu silahı talepleri’ ve bir takım arkadaşının belirli bir tur sırasında satın aldığı silah türleri gibi faydalı bilgi sağlamayı amaçlayan kullanıcılar için otomatik olarak oluşturulmuş metinlerdir.Diğer Valorant Rehberlerimiz:

Valorant Ping Sorunu

Valorant Nokta Crosshair Nasıl Yapılır?

Valorant Hata Kodları ve Çözümleri

Valorant Skin Fiyatları

Valorant VP Nasıl Alınır? Valorant VP Nedir?

Valorant Nedir?

Valorant En İyi Ajanlar
Valorant Herkese Yazma Tuşu

Valorant, Riot Games adlı bir şirket tarafından geliştirilmiş bir FPS oyunudur ve biz ona “League of Legends” oyunundan aşinayız. Riot Games, 10. yıl kutlamaları sırasında birçok yeni oyun çıkaracağını duyurdu. Bu oyunlar arasında Project A adında bir FPS oyunu vardı.

Oyunun ilk gösterimi 16 Ekim 2019’da YouTube’da yayınlandı. Prömiyer sırasında Riot Games, oyunun birçok detayından bahsetti ve özellikle toksik profesyonel oyuncular olmak üzere zorlu oyunculara karşı çok hassas olduklarını söyledi. Oyunun kapalı Beta versiyonu 7 Nisan 2020’de yayınlandı.

Oyunda şu anda 8 karakter seçeneği var. Her rolün kendi yetenekleri ve özellikleri vardır. Valorant’da şu anda 3 harita var, yeni haritalar ve karakterler ortaya çıkacak. Grafik açısından Overwatch’a benziyor. Oyunun mantığı genellikle “Counter Strike” oyununu anımsatır. 5-5 maçta bir takım bomba kurarak saldırmaya çalışırken, diğer takım savunmaya çalışır. Tur, 30 saniyelik bir satın alma süreci ile başlar. Oyun 25 raunt olmak üzere ikiye bölünür ve 13 raunt kazanan takım galip gelir.

Yorum Yazın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.