Pakistan TikTok’u ‘Ahlaksız’ Ve ‘Uygunsuz’ Videolar Nedeniyle Yasakladı

Avatar for Kerem

Tarih:

Yazar:

Pakistan TikTok’u ‘Ahlaksız’ Ve ‘Uygunsuz’ Videolar Nedeniyle Yasakladı

Pakistan’ın telekom düzenleme kurumu, uygulamanın “ahlaksız” ve “uygunsuz” içeriği kaldıramadığını iddia ederek TikTok’u yasakladı . Yasak, düzenlemesi Pakistan Telekomünikasyon Kurumu’nun Tinder ve Grindr dahil flört uygulamalarını aynı nedenle yasaklamasından bir ay sonra geldi.

Analiz firması Sensor Tower’a göre TikTok, Pakistan’da 43 milyon kez indirildi. Bu onu uygulamanın yükleme açısından 12. en büyük pazarı haline getirdi. Firma, TikTok’un Apple’ın App Store ve Google’ın Play Store’unda toplam 2.2 milyar kez indirildiğini tahmin ediyor.

Uygulamanın Çin mülkiyeti konusundaki endişeler nedeniyle ABD hala aynı endişeler nedeniyle TikTok’u yasaklamak için hareket ediyor. Yasağın kendisi bir mahkeme kararı nedeniyle şu anda askıya alınmış durumda ancak diğer kısıtlamaların Kasım ayı ortasında yürürlüğe girmesi bekleniyor ayrıca TikTok Hindistan’da Bu Yıl Yasaklanmadan Önce 37 Milyon Videoyu Kaldırdı.

TikTok, dünyanın dört bir yanındaki düzenleyicilerin yoğun baskısı altında olmasına rağmen fenomen olarak kaldı ancak devam eden yasaklar özellikle ABD’de bekleyen yasaklar, ABD ve Hindistan gibi büyük pazarlarda yüklemeleri süresiz olarak kesebilecekleri için uygulamanın büyümesi için tehditler oluşturuyor.

Pakistan’daki düzenleyiciler, endişelerine yanıt vermesi için TikTok’a “hatırı sayılır süre” verdiklerini ancak şirketin “tam olarak uymadığını” söyledi. Yakın tarihli bir şeffaflık raporu , Pakistan’daki hükümet yetkililerinin TikTok’tan 2020’nin ilk yarısında 40 hesabı kısıtlamasını istediğini ancak şirketin yalnızca ikisini kısıtladığını gösteriyor.

TikTok, “yerinde sağlam korumaları” olduğunu ve Pakistan’a dönmeyi umduğunu söyledi. Bir TikTok sözcüsü yaptığı açıklamada “TikTok, yaratıcı ifadenin temeli üzerine inşa edilmiş kapsayıcı bir platform ve ülkenin canlı ve yaratıcı çevrimiçi topluluğuna hizmet etmemize yardımcı olacak bir sonuca ulaşmayı umuyoruz” dedi.

Diğer TikTok Yazılarımız

Bir Diş Doktoru, Diş Fırçalarken Ne Kadar Macuna İhtiyacınız Olduğunu Gösterdi Sonra TikTok’ta Viral Oldu

Çin Devlet Medyası TikTok Anlaşmasını ‘Kirli’ Ve ‘Tatsız’ Olarak Adlandırdı

reklam

Yeni TikTok Akımında İnsanlar Bebeklerini Top Gibi Atıyor!

TikTok CEO’su Facebook’tan TikTok Yasağıyla Mücadeleye Yardım Etmesini İstedi

ABD Başkanı Donald Trump’tan TikTok Hamlesi

Trump’ın Covid gönderisi Facebook tarafından silindi ve Twitter tarafından gizlendi

Sizin düşünceniz nedir? Sizce Pakistan haklı mı? Düşüncelerinizi yorumlar kısmında belirtin

Kaynak: www.theverge.com/2020/10/9/21509817/tiktok-pakistan-ban-immoral-indecent-content


Bu bilgileri kaybetmemek için CTRL + D tuşuna veya URL kısmında yer alan yıldız işaretine tıklayarak sayfaya yer işareti ekleyebilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hypasos, yüksekte anlamına gelen “hypsos”un Türkçeleştirilmiş versiyonudur.