TikTok Artık Videonuzu Neden Kaldırdığını Söyleyecek

Avatar for Kerem

Tarih:

Yazar:

TikTok video

Yakın zamana kadar TikTok videolarınızdan birini neden platformdan kaldırdığını açıklamıyordu. Basitçe, şirketin “topluluk kurallarını” ihlal ettiğini söylüyordu.

Ancak bugün TikTok size videonuzun neden gittiğine dair bilgi verecek, bunun için ters düştüğü politikayı söyleyecek. Bu diğer şirketlerin bunu nasıl yaptığına oldukça benzer.

Daha önce olduğu gibi, bir itirazda bulunabileceksiniz. Belki şimdi neyin çekici geldiğine dair bir fikrin olacak. TikTok, bu bildirimleri birkaç aydır denediğini ve itirazların aslında yüzde 14 azaldığını söylüyor. (Sanırım ne yaptıklarını biliyorlardı)

Bunun geleceği konusunda bir fikrimiz vardı: Temmuz ayında şirket ikinci şeffaflık raporunu yayınladığında, her videoyu neden kaldırdığının belirli nedenlerini takip etmeye başladığını ortaya çıkardı.

İlginizi Çekebilir

Pakistan TikTok’u ‘Ahlaksız’ Ve ‘Uygunsuz’ Videolar Nedeniyle Yasakladı

Bir Diş Doktoru, Diş Fırçalarken Ne Kadar Macuna İhtiyacınız Olduğunu Gösterdi Sonra TikTok’ta Viral Oldu

Çin Devlet Medyası TikTok Anlaşmasını ‘Kirli’ Ve ‘Tatsız’ Olarak Adlandırdı

Yeni TikTok Akımında İnsanlar Bebeklerini Top Gibi Atıyor!

reklam

TikTok Hindistan’da Bu Yıl Yasaklanmadan Önce 37 Milyon Videoyu Kaldırdı

Tiktok Nedir?

ABD Başkanı Donald Trump’tan TikTok Hamlesi

Tiktok (Çince: Duyin) Çin’de Duyin olarak anılmaktadır. 2012 yılında Pekin’de tek kişi tarafından kurulmuş bir internet teknoloji şirketidir. Kısa müzik, dudak senkronizasyonu, dans, komedi, 3 ila 15 saniyelik yetenek videoları ve 3 ila 60 saniyelik kısa döngü videoları oluşturmak için kullanılır.

ByteDance, ilk olarak Eylül 2016’da Çin pazarında Tiktok’u piyasaya sürdü ve ardından 2 Ağustos 2018’de başka bir Çin sosyal medya hizmeti olan Musical.ly ile birleşti.

TikTok, 2017’de Çin dışındaki çoğu pazarda iOS ve Android’i piyasaya sürdü. Amerika Birleşik Devletleri dahil tüm dünyada mevcuttur.

Kaynak: theverge.com/2020/10/22/21529497/tiktok-content-violation-which-policy-community-guidelines-update


Bu bilgileri kaybetmemek için CTRL + D tuşuna veya URL kısmında yer alan yıldız işaretine tıklayarak sayfaya yer işareti ekleyebilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hypasos, yüksekte anlamına gelen “hypsos”un Türkçeleştirilmiş versiyonudur.