Tiktok 20.000 İmza Dilekçesinden Sonra 1,7 Milyon Takipçili Hesabı Banladı

Avatar for Kerem

Tarih:

Yazar:

TikTok video nasıl indirilir?

TikTok, platformunda oldukça popüler olan Kadie Karen Diekmeyer‘i 20.000 imza dilekçesinden sonra banladı.

Tiktok 20.000 İmza Dilekçesinden Sonra 1,7 Milyon Takipçili Hesabı Banladı

Fotoğraf: Instagram, Distractify aracılığıyla

Diekmeyer’in 1,7 milyon takipçiye sahip hesabı artık “birden fazla topluluk yönergesi ihlali” nedeniyle yasaklandığını söyleyen bir mesajı gösteriyor.

The Vegan Teacher” (Kadie Karen Diekmeyer)’in yasaklanmasının kesin nedeni belirsizliğini koruyor ancak rapora göre Diekmeyer, viral video uygulamasında tartışmalı içerikler yayınladı.

Hesabı, Change.org kampanyasının yayınlanmasının ardından yasaklandı.

Insider, Diekmeyer’in sürekli olarak ünlü şefler Gordon Ramsey ve Jamie Oliver gibi başkalarını vegan olmaya ikna etmeye çalıştığını bildirdi.

İlginizi Çekebilir: Bir Diş Doktoru, Diş Fırçalarken Ne Kadar Macuna İhtiyacınız Olduğunu Gösterdi Sonra TikTok’ta Viral Oldu

Şu anda yasaktan büyük bir acı duyan Diekmeyer, herkesi ayağa kalkmaya ve onu savunmaya çağırıyor. 31.000 takipçiye sahip YouTube kanalında Salı günü yayınladığı videoda That Vegan Teacher şunları söyledi:

“Birçoğunuz bu sabah uyandı ve hesabımın TikTok‘ta yasaklandığını gördü. Çoğunuzun sevinçten zıpladığını ve bunun büyük bir zafer olduğunu düşündüğünüzü biliyorum.”

reklam

“Sansür: Neden İyi İnsanlar Konuşmalı” başlıklı bir videoda “Bir hayvan hakları aktivistinin susturulduğunu bilmek sizi gülümsetiyor” dedi.Diekmeyer son videosunda hakkındaki suçlamaları reddediyor. Kimseyi takip etmediğini, kimseyi vegan olmaya zorlamadığını ve Veganfobi’nin gerçek olduğunu da açıklıyor.

TikTok, onu engellemek için 20.000 imza kampanyası imzaladıktan sonra 1,7 milyon takipçi ile 'That Vegan Teacher'ı yasakladı

Bununla birlikte Change.org kampanyası, Diekmeyer’in TikTok‘unu veganlığı kendi tarzında görmeyenlere karşı bariz bir şekilde ırkçı, ayrımcı ifadeler yapmak için kullandığını ve çocuklar için tehlikeli olan birden fazla filmi tanıttığını” iddia ediyor.

56 yaşındaki Kanadalı Diekmeyer’in 2019’da TikTok’a katıldığı ve ondan sonra Temmuz 2020‘de yaygın olarak tanındığı bildirildi. Kurumsal bir fast-food zincirinden tüm menüyü değiştirmesini istedi ve önümüzdeki birkaç ay içinde yüz binlerce takipçi kazandı.

İlginizi Çekebilir: TikTok Çocukları Simülasyonda Yaşadığımıza İnandırıyor


Bu bilgileri kaybetmemek için CTRL + D tuşuna veya URL kısmında yer alan yıldız işaretine tıklayarak sayfaya yer işareti ekleyebilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hypasos, yüksekte anlamına gelen “hypsos”un Türkçeleştirilmiş versiyonudur.