Sosyal Medyada Bizi Takip Edin!
z
GGDROP

ABD Başkanı Donald Trump’tan TikTok Hamlesi

Avatar for Onur

Son güncelleme:

Yazar:

ABD Başkanı Donald Trump’tan TikTok Hamlesi

Gençlerin birçoğu tarafından kullanılan video paylaşma uygulaması Tiktok, Amerika Birleşik Devletleri’nde Trump’ın kararı ile yasaklanacak. Bu kararın nedenleri, yol açabileceği problemler ve daha fazlası yazımızda…

TİKTOK VERİLERİ ÇİN HÜKÜMETİ İLE PAYLAŞIYOR İDDİASI!

Trump, TikTok uygulamasının kullanıcı verilerini Çin Hükümeti ile paylaştığını iddia ederek, Tiktok’un el değiştirmediği sürece ülke genelinde yasaklanması kararını aldığını açıkladı. Ardından Tiktok bu iddiaları reddetti. Ama bazı uzmanlar Çin Hükümeti’nin TikTok’u bu konuda zorlayabileceği görüşünde.

Tiktok, Sosyal Medya, Videolar, Tik Tok

CIA’DEN TİKTOK AÇIKLAMASI

Sonrasında Merkezî İstihbarat Teşkilatı (CIA) tarafından Tiktok’un bu verileri paylaştığına dair bir kanıt bulunamadığını açıkladı. Ancak Trump bu hamlesinden vazgeçecek gibi görünmüyor. ABD merkezli Instagram ise TikTok’a alternatif “Reels” adlı uygulamanın içinde bir özellik geliştirdi.

Smartphone, Cep Telefonu, Telefon, Ekran

TİKTOK CEO’SU İSTİFA ETTİ

TikTok ise bu kararı doğru bulmadıkların ve hukuki yollara başvuracaklarını açıkladı. Açıklamaların ardından TikTok’un CEO’su Kevin Mayer, bu baskılara dayanamayıp istifa etti.  

TRUMP RAKİP UYGULAMADA HESAP AÇTI

Trump TikTok’a rakip olan Triller adlı mobil uygulamada hesap açtı. Bu uygulamanın mantığı ve işleyişi tamamiyle TikTok ile aynı. Triller ABD’de 700 binden fazla cihaza indirildi.

Bu olaylar sonucunda TikTok kesin olarak yasaklanacak mı? Yoksa Microsoft gibi ABD merkezli bir şirket tarafından satın mı alacak? Bu soruların cevabını bekleyip öğreneceğiz. Gelişmelerden haberdar olmak ve farklı bir bakış açısıyla gündemi öğrenmek için takipte kalın. Hoşça kalın

Bir Diş Doktoru, Diş Fırçalarken Ne Kadar Macuna İhtiyacınız Olduğunu Gösterdi Sonra TikTok’ta Viral Oldu

TikTok Hindistan’da Bu Yıl Yasaklanmadan Önce 37 Milyon Videoyu Kaldırdı

Pakistan TikTok’u ‘Ahlaksız’ Ve ‘Uygunsuz’ Videolar Nedeniyle Yasakladı

UBER’in Yeni Hizmeti: UBER BOAT Hakkında Her Şey

Yorum Yazın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.