Airbnb, Trump Destekçilerini Yasaklamak İçin Gizlice Sosyal Medyayı Kullanıyor

Avatar for Kerem

Tarih:

Yazar:

Airbnb Trump Destekçilerini Yasaklamak İçin Gizlice Sosyal Medyayı Kullanıyor

Airbnb 6 Ocak’taki ABD Kongre Binası isyanının ardından insanların tarafından seçilen Joe Biden‘ın göreve başlamasını engellemek için oraya seyahat edenleri engellemek amacıyla bu hafta Washington DC‘deki tüm rezervasyonları iptal etti. 

Airbnb Trump Destekçilerini Yasaklamak İçin Gizlice Sosyal Medyayı Kullanıyor

Airbnb, Trump Destekçilerini Yasaklamak İçin Gizlice Sosyal Medyayı Kullanıyor

Şirketin, ayaklanmaya katılanların yanı sıra bilinen nefret gruplarıyla bağlantıları olan herkesi yasaklamaya çalıştığı da söyleniyor. Görünüşe göre Airbnb ikinci gruptaki insanları kökten çıkarmak için yıllardır çalışıyor ve bu çabaların bir parçası olarak sosyal medyayı kullanıyor.

Facebook, Twitter ve forumlarda beyaz milliyetçiliğe ve diğer olası tehlikeli gruplara bağlı kullanıcıları belirlemek için sahte hesaplar kullandı. Güven ve güvenlik birimindeki altı çalışanın, bu gruplara bağlı kullanıcıları takip etmek ve onları Airbnb platformundan atmakla görevlendirildiği söyleniyor.

Güven ve güvenlik çalışanlarının sahte hesapları kullanarak başkalarıyla etkileşime girmediği bildirildi. Yalnızca herkese açık yayınları ararlar. Birçok Airbnb kullanıcısı, hesaplarını Facebook‘a bağlar ve bu, nefret gruplarıyla bağlantısı olanları atmayı kolaylaştırabilir.

Airbnb‘nin 2017’de Charlottesville, Virginia’daki Sağ’ı Birleştir mitinginden bu yana bu tür uygulamaları benimsediği bildiriliyor. Şiddetli ırkçı grupların hizmetlerini kullanmasını yasaklayan şirketin, 100’den fazla kişinin hesabını yasakladığı söyleniyor.

Airbnb sözcüsü Ben BreitThe Information’a verdiği demeçte, “Sinyaller bir nefret grubu üyesinin Airbnb kullanıyor olabileceğini gösterdiğinde, araştırır ve uygun önlemi alırız” dedi. “Bu bilgiler bize pek çok şekilde gelebilir, topluluğumuzun üyelerinden, sosyal medya kullanıcılarından gelen bildirimler veya haber makaleleri dahil.”

İlginizi Çekebilir

Bitcoin Madencileri Ekipmanlarıyla Tavuk Kümeslerini Isıtıyor

SpaceX Starship İçin İki Petrol Kulesi Satın Aldı

reklam

Tesla, Elon Musk’a Gelen Kötü Tweetleri Yönetecek Eleman Arıyor

Uzmanlar Hava Kirliliğinin Kitlesel Göçe Yol Açacağını Söylüyor

Kaynak: finance.yahoo.com/news/airbnb-social-media-hate-groups-extremism-161626537.html


Bu bilgileri kaybetmemek için CTRL + D tuşuna veya URL kısmında yer alan yıldız işaretine tıklayarak sayfaya yer işareti ekleyebilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hypasos, yüksekte anlamına gelen “hypsos”un Türkçeleştirilmiş versiyonudur.