ABD Perakende Devi Walmart Silah Satışını Durdurdu

Avatar for Harun Aslan

Tarih:

ABD Perakende Devi Walmart Silah Satışını Durdurdu

ABD dev mağaza zincirine sahip olan Walmart‘ın bu kararı, 3 Kasım Salı günü yapılacak ABD başkanlık seçimlerinden sadece birkaç gün önce geldi.

Seçim sonucunun tartışmalı olmasından ya da şiddet eylemlerinin kıvılcımını ateşlemesinden korktuğu için seçime 3 gün kala müşterilerini ve çalışanlarını korumak amacıyla Amerika‘daki mağaza raflarından ateşli silahları ve mühimmatı kaldırdığını açıkladı.

Walmart Silah Satışını Durdurdu

Walmart Silah Satışını Durdurdu

Merkezi Arkansas eyaletinde bulunan Walmart geçen yıl ise Amerika’daki tüm mağazalarında tabanca ve bazı otomatik tüfeklerde kullanılan mühimmat satışını durdurmuştu.

Firma, geçmişte, silah satın almak isteyenlerin özgeçmişlerinin daha güçlü bir taramadan geçirilmesi ve şiddet riski oluşturanların silah sahibi olmasının engellenmesi için harekete geçilmesi çağrısı yapmıştı.

Walmart Sözcüsü, ”Münferit bazı sosyal huzursuzluklar gözlemledik. Son birkaç yıldır bazı olaylarda olduğu gibi elemanlarımızın ve müşterilerimizin güvenliği için önlem almak amacıyla ateşli silahlarımızı ve mühimmatı raflardan kaldırdık” dedi. Sözcü, silah ve mühimmatın raflara ne zaman yerleştirileceğine ilişkin takvim vermedi.

Amerika’daki 5.000 mağazasının yaklaşık yarısında ateşli silah satan Walmart, halktan tekrar talep gelirse bu ürünlerin satışına devam edeceğini bildirdi.

İlginizi Çekebilir

Marriott Milyonları Vuran Veri İhlali Nedeniyle 18,4 Milyon Sterlin Para Cezasına Çarptırıldı

Sahibinden 50 Milyon Liralık 2020 Model Bugatti

reklam

Apple iPhone’unuza Gizli Bir Düğme Ekledi Ve Farkına Bile Varmadınız

Bilim Adamları Boston Dynamics Robodog’u Çernobil’e Gönderiyor

Apple Store’dan iPhone 12 Satın Almak Bu Yıl Farklı Olacak

Kaynak: amerikaninsesi.com


Bu bilgileri kaybetmemek için CTRL + D tuşuna veya URL kısmında yer alan yıldız işaretine tıklayarak sayfaya yer işareti ekleyebilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hypasos, yüksekte anlamına gelen “hypsos”un Türkçeleştirilmiş versiyonudur.