Huawei ABD Pazarına Girebilmek İçin Honor’u Satacak

Avatar for Kerem

Tarih:

Yazar:

Huawei ABD Pazarına Girebilmek İçin Honor'u Satacak

Huawei Honor’un işinin bir bölümünü satmak için görüşmelerde bulunuyor. Ana ilgili taraf Honor’s telefonlarının Çin’deki ana distribütörü olan Digital China Group Co Ltd’dir ve anlaşma yaklaşık 3,2 milyon dolar değerine ulaşabilir.

Honor’un hangi bölümlerinin satışa çıkacağı belirtilmedi ancak hem markanın kendisine Honor, hem de tedarik zinciri ve teknoloji adını verdiler.

Huawei ABD pazarına girebilmek için Honor’u satacak

Bu hareketin arkasındaki amaç Honor’u Huawei’den bağımsız kılmak ve bu şekilde Trump yönetiminin vetosunu atlatmaktır. Analist Ming-Chi Kuo, “Honor Huawei’den bağımsızsa, bileşen satın alması artık ABD’nin Huawei yasağına tabi olmayacak. Bu Honor’un akıllı telefon işine ve tedarikçilerine yardımcı olacaktır.”

Google'dan Huawei'e Büyük Darbe

Huawei ABD pazarına girebilmek için Honor’u satacak. Honor’un şu anda Huawei ile ilişkilendirilmesi yasaklanmış bileşenleri satın almasına izin verecektir. Bilgi başlangıçta ITHome’daki analist tarafından yayınlandı ve ardından kaldırıldı. Görüşmelerin devam ettiğine dair ifadeler yine de Google Cache üzerinden ziyaret edilebilir.

İlginizi Çekebilir

Google’Dan Huawei’ye Büyük Darbe

Singapur, Çin’in Teknoloji Devleri İçin Merkez Oluyor

Cyberpunk 2077 Çıktığı Gün Google Stadia’da Oynanabilecek

NASA Ve Nokia Ay’a 4G İnternet Ağı Kuruyor

reklam

Kaynak: techbriefly.com/2020/10/17/huawei-will-sell-honor-to-be-able-to-enter-us-market/


Bu bilgileri kaybetmemek için CTRL + D tuşuna veya URL kısmında yer alan yıldız işaretine tıklayarak sayfaya yer işareti ekleyebilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hypasos, yüksekte anlamına gelen “hypsos”un Türkçeleştirilmiş versiyonudur.