Google’dan Huawei’e Büyük Darbe

ABD ile Çin arasındaki ekonomik savaşın etkileri görünmeye başladı. Bu savaştan ilk etkilenen şirket Huawei oldu.

Avatar for Kemal Öztürk

Son güncelleme:

Google'dan Huawei'e Büyük Darbe

Google’dan Huawei’e gelen ilk büyük darbe Google’ın Huawei’yi kara listeye alması oldu. Çin ile Amerika Birleşik Devletleri’nin ekonomik savaş halinde olması en çok da şirketleri etkilemekte.

ABD, Huawei‘yi kara listeye almıştı. ABD’nin bu hamlesinden sonra bir büyük darbe deABD’li teknoloji devi Google‘dan geldi. Artık Huawei‘in ürettiği telefonlarda Google‘ın sahibi olduğu Android yazılımı kullanılamayacak.

Huawei Telefon Sahipleri Ne Yapacak?

Eğer Huawei markalı bir telefona sahipseniz, telefonunuzu gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz çünkü Google‘ın aldığı bu karar yeni üretilen telefonları etkileyecek.

Huawie, Google’ın Aldığı Bu Karardan Sonra Ne Yapabilir?

  1. Kendi yazılımını çıkarmak.
  2. İçinde Google’a ait uygulamalar (Youtube, Google Maps, Google Play) olmadan telefonları piyasaya sürmek.
  3. Başka bir yazılım şirketiyle anlaşmak.

ABD ile Çin arasındaki bu ekonomik savaş ileride Huawei gibi birçok şirketi etkileyecek gibi görünüyor. Eğer bu iki ülke anlaşamazsa bu işten zararlı çıkacak teknoloji vb. alanlarda çalışmalar yapan şirketler olacak.

ABD ile Çin arasındaki bu ekonomik savaş ve etkilerinden, Google ve Huawei‘in atacağı adımlardan haberdar olmak için sitemizi takip edebilirsiniz. Beklemede kalın…


Bu bilgileri kaybetmemek için CTRL + D tuşuna veya URL kısmında yer alan yıldız işaretine tıklayarak sayfaya yer işareti ekleyebilirsiniz.

2 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hypasos, yüksekte anlamına gelen “hypsos”un Türkçeleştirilmiş versiyonudur.