Yandex
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin!

Google’dan Huawei’e Büyük Darbe

ABD ile Çin arasındaki ekonomik savaşın etkileri görünmeye başladı. Bu savaştan ilk etkilenen şirket Huawei oldu.

Avatar for Onur

Tarih:

Google'dan Huawei'e Büyük Darbe

Google’Dan Huawei’ye Büyük Darbe ilk olarak Google’ın Huawei’yi kara listeye aldı çünkü Çin ile Amerika Birleşmiş Devleti ekonomik savaş halinde. Bu iki ülkenin arasındaki savaş en çok da şirketleri etkilemekte.

ABD Huawei‘yi kara listeye almıştı. ABD’nin bu hamlesinden sonra büyük darbeyi Huawei‘ye teknoloji devi olan ABD menşeili Google vurdu. Artık Huawei‘in ürettiği telefonlarda Google‘un tasarladığı Android yazılımı kullanılamayacak. Huawei kendine ait bir yazılıma sahip değil.

HUAWEI TELEFON SAHİPLERİ NE YAPACAK?

Eğer Huawei markalı bir telefona sahipseniz, telefonunuzu gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz çünkü Google‘ın aldığı bu karar yeni üretilen telefonları etkileyecek.

HUAWEI BU GOOGLE’IN ALDIĞI BU KARARDAN SONRA NELER YAPABİLİR?

  1. Kendi yazılımını çıkarmak.
  2. İçinde Google’a ait uygulamalar (Youtube, Google Maps, Google Play) olmadan telefonları piyasaya sürmek.
  3. Başka bir yazılım şirketiyle anlaşmak.

ABD ile Çin arasındaki bu ekonomik savaş ileride Huawei gibi birçok şirketi etkileyecek gibi görünüyor. Eğer bu iki ülke anlaşamazsa bu işten zararlı çıkacak teknoloji vs. gibi alanlarda çalışmalar yapan şirketler olacak.

ABD ile Çin arasındaki bu ekonomik savaş ve etkilerinden ve Google ve Huawei‘in atacağı adımlardan haberdar olmak için sitemizi takip edebilirsiniz. Beklemede kalın…


Bu yazıyı kaybetmemek için yıldız işaretine veya klavyenizdeki CTRL + D tuşuna basabilirsiniz.