Hazır Ofisler ile Konforu Deneyimleyin

Avatar for Kerem

Tarih:

Yazar:

Hazır Ofisler ile Konforu Deneyimleyin

Günümüzün en popüler çözümlerinden biri olan hazır ofisler, sahip oldukları avantajları sebebiyle oldukça geniş bir kitle tarafından tercih ediliyor ve kullanılıyor. Genel kanı hazır ofislerin daha çok küçük işletmeler ya da bireyseller tarafından kullanıldığı yönünde olsa da bu düşünce aslında gerçeği yansıtmıyor.

Hazır ofisler, özellikle global ve kurumsal şirketler tarafından da tercih ediliyor. Bunun temel sebebi, bu şirketlerin ofis maliyetlerini düşürerek araştırma ve geliştirmeye daha fazla kaynak ayırmak istemesi oluyor. Hazır ofisler, gelişmiş bir teknolojik altyapıya ve birinci sınıf kalitede ofis mobilyalarına sahip oluyor. Sizler de hazır ofis nedir ve neden bu kadar fazla tercih edilir merak ediyorsanız, aşağıdaki başlıkları inceleyerek sorunuza yanıt bulabilirsiniz.

Hazır Ofis Nedir?

Hazır Ofis Nedir?

Hazır ofis, çeşitli sağlayıcılar tarafından önceden tasarlanarak ve hazırlanarak kullanıcılara sunulan bir ofis türüdür. Hazır ofislerden faydalanmak isteyen kullanıcılar, hiçbir kurulum ücreti ödemeden ya da kurulum süresi beklemeden ofislerine sahip olabilirler. Hazır ofisler çoğu zaman minimal ancak gelişmiş altyapılarla donatılan bir tasarıma sahiptir. Hazır ofislerde kullanılan mobilyalar tamamıyla

Bazı hazır ofis tasarımlarında yöneticiler için ayrı bir alan tahsis edilirken bazılarında ise tüm çalışanlar ortak bir çalışma alanına sahiptir. Örneğin; 1. Tasarımda ofiste 8 kişi kapasiteli büyük bir masa bulunurken 2. Tasarımda buna ek olarak bir yönetici masası bulunabilir.

Temel tasarımlar bunlar olsa da kullanıcı talepleri doğrultusunda özelleştirilebilen hazır ofis çözümleri de bulunmaktadır.

Hazır ofislerin bu denli konforlu olmasının temel sebebi; kullanıcıların kendi alışkanlıklarına ve kendi tercihlerine göre bir hazır ofis tercih edebiliyor olmasından kaynaklanır.

Neden Hazır Ofis Çözümlerini Tercih Etmelisiniz?

Neden Hazır Ofis Çözümlerini Tercih Etmelisiniz?

Söz konusu bir iş yeri açmak olduğunda ortaya çıkan maliyet bir hayli fazladır. Hazır ofislerin de bir maliyeti olsa da bu maliyet kesinlikle kendinize ait bir iş yeri açmak ile karşılaştırılamayacak boyuttadır. Eğer bugün işletmeniz için bir iş yeri ya da ofis açmak isterseniz; kira, depozito, emlakçı komisyonu, kuruluş masrafları, stopaj, elektrik ve doğalgaz faturası gibi giderler, ofis mobilyaları ve personel ihtiyaçları / giderleri masraflarınız arasında yer alacaktır.

Bu masrafların toplamı büyük hacimli işletmeler için çok önemli olmasa da küçük ve orta boyutlu işletmeler için oldukça kritiktir. Ofis kurmak için harcanacak bütçe ile yeni bir iş, ürün ya da hizmet geliştirilebilir.

reklam

Hazır ofisler avantajları ile yalnızca sizlere bütçe tasarrufu sağlamak ile sınırlı değildir; firmanıza gelen çağrıları cevaplayan bir sekreter, kargolarınızı teslim alan bir temsilci ve ofis sağlayıcınızın belirlediği diğer avantajlardan da faydalanabilirsiniz. Ayrıca hazır ofis çözümleri sunan sağlayıcılar genellikle merkezi noktalarda konumlandığından ve oldukça prestijli binalara sahip olduğundan, müşterileriniz üzerinde daha etkili bir güven duygusu yaratmanız da olasıdır. Tüm bunlar göz önünde bulundurulduğunda hazır ofis çözümleri pek çok kişi ve işletme için ideal bir çözümdür.

İlginizi Çekebilir: Doğru Kulaklık Seçimi Nasıl Yapılır?


Bu bilgileri kaybetmemek için CTRL + D tuşuna veya URL kısmında yer alan yıldız işaretine tıklayarak sayfaya yer işareti ekleyebilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hypasos, yüksekte anlamına gelen “hypsos”un Türkçeleştirilmiş versiyonudur.