UPS Priz Nedir ve Ne İşe Yarar?

Avatar for Kerem

Son güncelleme:

Yazar:

UPS Priz

Elektriğe bağlı önemli cihazlarınızın bir anda gidecek olan elektrik kesintisi dahilinde sorunsuz ve düzenli çalışan yapıda bozulmalar meydana gelebilir. Elektrik kesintilerinde bilgisayarınızda oluşacak arızaların önüne geçmek amacıyla çeşitli güç kaynağı yapıları kullanabilir ve bilgisayar gibi donanımların da zarar görmesini önleyebilirsiniz. Günümüzde dijital ortamda veri saklamanın değeri ve önemi artmışken, bu noktada bilgisayarlarınızda verilerin kaybolması, bilgisayarın doğrudan bozulması gibi durumların önüne geçmek için riski minimuma indirmeniz gerekir.

UPS teknolojisinden yararlanmak bu aşamada önemli ve gereklidir. UPS akü sistemleri, elektrik kesintilerine karşı koruyacağınız bir sistem varsa bunu korumak amacıyla, şebeke ile sistem arasındaki donanım olarak tanımlanır. Akü sistemlerinin burada pek çok açıdan desteği mevcuttur. Öncelikle bilgisayar ya da diğer sistemler fark etmeksizin ani oluşacak voltaj dalgalanmalarının önüne geçmek amacıyla tercih edersiniz. İkinci olarak da depo edilen enerjinin kullanılmasını sağlar, bu sayede elektrik kesilse dahi bilgisayarınızdaki işleri planlı şekilde kapatarak sağlıklı çalışma ortamı yaratmış olabilirsiniz.

UPS Priz Nedir?

UPS Priz Nedir?

Elektrik enerjisiyle çalışarak cihazlarınızı çalıştırmak amacıyla şebeke ile aracı irtibat kuran elektrik gereçlerinden biri de prizlerdir. Günümüzde Günsan UPS priz modelleri de çıkartılmış olup bu prizler sayesinde elektrik enerjisi kesintilerinde ya da elektrik dalgalanmaları olduğunda elektrikli aletlerinizin bozulmasını önlemek amacıyla UPS üzerinden enerji desteği sağlanarak kullanım devam edilir.

Elektrikli ev aletlerinden pek çok sistemlere kadar olası tüm elektrik enerji dalgalanmalarında, kesintilerinde meydana gelecek sorunların önüne geçmek için UPS priz tercih edebilirsiniz. Bu modellerde hem renk seçimleri hem de birbirinden farklı alt teknolojiler ile dilediğiniz güvenceyi de hem ev hem de iş yerleri için oluşturabilirsiniz.

Gümüş priz modellerinde aradığınız duvar rengine uygun tarzı yakalarken isterseniz gri priz UPS destekli modellere de göz atabilirsiniz. Bilgisayar ve benzeri tüm elektrikli hassas cihazlarda UPS hatları cihazları elektrik şebekesine bağlanarak kullanımı sağlanır. Bu sayede herhangi bir elektrik kesintisinde UPS priz sistemi devreye girerek sağlıklı bir elektrik akımı sağlar.

Günümüz şartlarında Günsan elektrik ile birlikte çalışarak bu alanda faydalanacağınız pek çok priz modellerine, renk çeşitlerine ve UPS’li veya UPS’siz elektrik prizlerine ulaşabilirsiniz. Oturduğunuz evde çok fazla hat yükselmesi varsa, kesinti çok fazla oluyorsa ya da iş yerinde benzer durumlar söz konusu ise bunun için UPS priz türleriyle enerji kesintileri ya da dalgalanmaları gibi sorunların önüne geçebilirsiniz.

UPS Prizler Voltaj Düzenler mi?

UPS’lerin en büyük sağladığı desteklerden biri de gerilim düşümü ya da yükselmesi gibi konularda şebeke sorunlarının önüne geçmesidir. Şebekede oluşan her türlü soruna karşı homojen bir destek sağlar. Frekans değişimi ya da harmonikler gibi çeşitli şebeke sorunlarında kritik yükünü koruyarak UPS priz çalışmasında şebeke gerilimi, çok hızlı değişimler, gün içindeki dalgalanmalardan Günsan elektrik markası ile faydalanacağınız prizler sayesinde korunmuş olur.

Çeşitli fiyat aralığında bulacağınız birbirinden farklı elektrik prizleriyle ilgili olarak UPS destekli ürünler için elektrik UPS priz modellerine göz atabilirsiniz. Gümüş, gri ya da diğer renk seçenekleriyle beraber olası yaşayacağınız elektrik kesintilerinin önüne geçebilirsiniz. Bu konuda elektrik kesintisi oluşması halinde bu prize takılı aletler hemen kapanmaz, kontrollü şekilde kapatmak ise sizin tarafınızdan sağlanır olacaktır.

reklam

UPS cihaz desteğine sahip prizlerde bozulma ihtimali olan elektrikli aletlerden tutun, planlı kapanan bilgisayarlara kadar ürünlerin takılması önemsenmelidir. Günsan Elektrik ile görüşerek bu konuda satın alım öncesinde ön bilgi alabilir, destek ve bilgi almanızla beraber isteklerinize uygun şekilde elektrik gereçlerinizi de hızlıca toplayabilirsiniz.


Bu bilgileri kaybetmemek için CTRL + D tuşuna veya URL kısmında yer alan yıldız işaretine tıklayarak sayfaya yer işareti ekleyebilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hypasos, yüksekte anlamına gelen “hypsos”un Türkçeleştirilmiş versiyonudur.