Sizinde Başınıza Gelebilir! Among Us ‘Eris Loris’ Spam Saldırısı

Popüler çok oyunculu oyun bilgisayar korsanlarının hedefi oldu

Avatar for Kerem

Tarih:

Yazar:

Sizinde Başınıza Gelebilir! Among Us 'Eris Loris' Spam Saldırısı

Yılın en popüler çok oyunculu oyunlarından biri haline gelen Among Us’ın geliştiricisi şu anda zararlı bir spam saldırısına karşı mücadele ediyor. Among Us‘ın yapımcısı InnerSloth dün gece acil bakım yapmak zorunda kaldı.

Rapora göre oyunun geçen yaz pandemi sırasında ortaya çıkmasından bu yana Hack ve diğer hile biçimleri önemli ölçüde arttı.

Oyuncular çevrimiçi maçlarında” Eris Loris ” spam’ını deneyimlemeye başladılar. Geliştirici InnerSloth Perşembe günü yaptığı açıklamada, “mevcut hack sorununun farkında olduklarını ve bunu çözmek için acil bir sunucusu güncellemesi yapacaklarını” söyledi.Spam saldırısı, oyuncuların oyun içi sohbetlerde Loris’in YouTube kanalını tanıtan mesajlarla doldurdular ve kullanıcıları abone olmadıkları takdirde kişisel cihazlarını hacklemekle tehdit etti. Diğer mesajlar hem YouTube kanalını hem de Başkan Donald Trump’ı destekledi.

Bugün yayınlanan Eurogamer raporu , Discord’a yapılan spam saldırısının yaratıcısı ile bir röportaj sunuyor. Bilgisayar korsanı sunuculara katkıda bulunmak için binlerce kişiyi işe aldığını iddia ediyor ancak bilgisayar korsanlarının aynı anda bu kadar çok eşleşmede nasıl spam yapmayı başardığı tam olarak bilinmiyor.

Görünüşe göre hedef, bilgisayar korsanlarının ve diğer oyun hile hizmetlerinin reklamını yapan Eris Loris YouTube kanalını tanıtmak. Spam saldırısı, bilgisayar korsanlarının iddialarına inanılacak olursa 5 milyona yakın oyuncuyu etkileyerek 1,5 milyona kadar ulaşmış olabilir. Rapora göre Loris aynı zamanda bir Trump destekçisi.

InnerSloth geliştiricisi Forest Willard’a göre, acil durum sunucu güncellemesi gecenin bir yarısı yayılmaya başladı ve devam eden oyunları etkiledi. 

reklam

Ancak sorunun o zamandan beri çözülüp çözülmediği veya InnerSloth’un bu sorunu çözmek için gelecekte bakım planlayıp planlamadığı belli değil. Twitter’daki oyuncular, oyunda Eris Loris ile ilgili spam bildirmeye devam ediyor.İlginizi Çekebilir

Riot, Skye Ve Icebox İçin VALORANT Rekabetçi Tarihlerini ​​Belirledi

Riot En İyi 100 Valorant Oyuncusunu Açıkladı

Apex Legends’ın Cadılar Bayramı Etkinliği Fight Or Fright Oyunda

Samsung’un Patronu Lee Kun-hee 78 Yaşında Hayatını Kaybetti

ABD’deki Bozuk McDonald’s Dondurma Makinelerini Takip Eden Genç

Kaynak: theverge.com/2020/10/23/21530984/among-us-spam-hack-attack-eris-loris-innersloth-maintenance

reklam


Bu bilgileri kaybetmemek için CTRL + D tuşuna veya URL kısmında yer alan yıldız işaretine tıklayarak sayfaya yer işareti ekleyebilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hypasos, yüksekte anlamına gelen “hypsos”un Türkçeleştirilmiş versiyonudur.