Among Us Oyun İçi En İyi Ayarlar

Avatar for Kerem

Tarih:

Yazar:

Among Us Oyun İçi En İyi Ayarlar

Among Us oyun içi en iyi ayarlar nelerdir? Among Us en iyi oyun ayarları nasıl yapılır? gibi soruları bu yazıda cevaplayacağız.

Among Us‘da oyun oluştururken, seçmeniz gereken çeşitli ayarlar vardır. Bazı seçenekler imposterlara avantaj sağlarken, diğerleri Mürettebat Arkadaşlarına avantaj sağlar. Her iki taraf için de işleri eşitleyen bir seçenek karışımını tercih ediyorsanız doğru yerdesiniz. Adil ve dengeli bir oyun için Among Us‘da kullanabileceğiniz en iyi ayarları burada bulabilirsiniz. 

Among Us Oyun İçi En İyi Ayarlar

Among Us En İyi Ayarlar

Aşağıdaki ayarlar, sekiz oyuncu için adil ve dengeli bir oyun sunarak daha karmaşık bir oyun oynamanızı sağlar.

 • Imposters: 2 (8+ oyuncu için)
 • Confirm Ejects: Off
 • Number of Emergency Meetings (Acil Toplantı Sayısı): 2
 • Emergency Cooldown (Acil Durum Bekleme Süresi): 20s
 • Player Speed (Oyuncu Hızı): 1.25x
 • Discussion Time (Tartışma Süresi): 30s
 • Voting Time (Oylama Süresi): 60s – 120s
 • Crewmate Vision (Crewmate Görüş Alanı): 1,00x – 1,25x
 • Imposter Vision (İmposter Görüş Alanı): 1.5x – 1.75x
 • Kill Cooldown (Öldürme Bekleme Süresi): 22.5s – 30s
 • Kill Distance (Öldürme Mesafesi): Short
 • Visual Tasks (Görev Görsel Efekti): On
 • Common Tasks (Ortak Görevler): 1
 • Long Tasks (Uzun Görevler): 2
 • Short Tasks (Kısa Görevler): 2

Seçenekleri düzenleyebilmeniz için önerilen ayarlar kutusunun işaretini kaldırmanız gerektiğini unutmayın. Oyunun varsayılan ayarlarını kullamak çoğu oyuncu için sıkıcıdır. Her bir ayarın ne yaptığı ve neden yukarıdaki seçenekleri seçtiğimizin bir özetini burada bulabilirsiniz.

Confirm Ejects Nedir?

Confirm Ejects, Among Us’a eklenen yeni bir özelliktir. Yalnızca oyununuzda iki veya daha fazla İmposter varsa oyununuzu etkiler. Birini attıktan sonra oyun, atılan oyuncunun İmposter olup olmadığını söyler. Bunu kapatmak oyunu İmposter’lar için daha heyecanlı ve adil hale getirir çünkü mürettebat kaç tane İmposter kaldığını asla bilemez.

Emergency Meetings (Acil Toplantı) Nedir?

Acil durum toplantılarına 2 kereden fazla izin verirseniz, insanlar spam yapmaktan hoşlandıkları için bu durumu suistimal edecektir. Acil durum toplantıları için 2 en doğru seçimdir. Among Us‘da ceset bularakta acil durum toplantısı düzenleyebilirsiniz. Potansiyel İmposter’lardan bahsetmek için oyunun sonlarında toplantıya ihtiyacınız olduğundan 1 toplantı yeterli değildir.

Emergency Cooldown (Acil Durum Bekleme Süresi) Nedir?

Acil durum bekleme süresini, öldürme bekleme süresinden daha düşük bir değere ayarlamak iyi bir fikirdir çünkü bu ayar sayesinde, İmposter birini öldürmeden önce acil durum toplantısı düzenleyebilirsiniz.

Player Speed (Oyuncu Hızı) Nedir?

Oyuncu hızını arttırmak, oyunu daha eğlenceli bir hale getirir. Varsayılan ayar, birçok oyuncunun görüşüne göre çok yavaştır.

reklam

Discussion Time (Tartışma Süresi) Nedir?

Tartışma süresi, grubunuzun oyunu nasıl oynadığına bağlı olarak değişecektir. Ancak 30 saniye, bilgi almak için yeterli bir süredir. Lobide 10 tane oyuncu varsa artırmanız gerekebilir.

Voting Time (Oylama Süresi) Nedir?

Oy verme süresini tartışma süresinin iki katına çıkarmayı deneyin, böylece karar vermek için zamanınız olur. Kısa bir oylama süresi, işleri daha az zevkli ve daha rastgele yapma eğilimindedir. 

Crewmate Vision (Crewmate Görüş Alanı) Nedir?

Crewmate Görüş Alanı, ekip arkadaşlarının etraflarını ne kadar görebileceğini belirler. Yaklaşık 1 ila 1,25 uygun bir görüş ayarıdır. Bunu oyunlarınızın genellikle nasıl oynandığına bağlı olarak ayarlayabilirsiniz. 

Imposter Vision (İmposter Görüş Alanı) Nedir?

İmposter Görüş Alanını 1,75x civarında bir şeye ayarlamanızı öneririz. Görüş alanını artırmak İmposter‘a fayda sağlar, oyunu çoğunluk için daha eğlenceli ve zorlu hale getirir.

Kill Cooldown (Öldürme Bekleme Süresi) Nedir?

Öldürme bekleme süresini 22,5 saniyeye ayarlamayı deneyin. Varsayılandan daha hızlıdır ve oyunu daha heyecanlı hale getirir.

Kill Distance (Öldürme Mesafesi) Nedir?

Muhtemelen öldürme mesafesinin kısa olmasını istersiniz, böylece İmposter‘lar başkalarını kolayca öldüremez. Kısa’dan daha yüksek ayarlar, İmposter’ların öldürmesini çok kolaylaştırır. 

Visual Tasks (Görev Görsel Efekti) Nedir?

Son yamaya eklenen Confirm Ejects gibi yeni bir ayar olan Görev Görsel Efekti, görevlerin diğer oyuncuların görebileceği bir şey olmasını sağlar. Sağlık körfezi ve kuleler gibi görevler yapan mürettebat, kimin görev yapıp yapmadığını kolaylıkla anlar.

Among Us Tasks (Görevler) Nedir?

Görevler çoğunlukla kişisel tercihtir. İki kısa göreve sahip olmak oyunu daha eğlenceli bir hale getirir. Oyuncular kendilerini daha güvende hissetmeye başladıkça, uzun görevlere başlayabilirler. 

Diğer Among Us Rehberlerimiz

Among Us Sistem Gereksinimleri 2021

Among Us Sus Ne Demek?

reklam

Among Us Yüksek Ping Sorunu Çözüm

Sizinde Başınıza Gelebilir! Among Us ‘Eris Loris’ Spam Saldırısı


Bu bilgileri kaybetmemek için CTRL + D tuşuna veya URL kısmında yer alan yıldız işaretine tıklayarak sayfaya yer işareti ekleyebilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hypasos, yüksekte anlamına gelen “hypsos”un Türkçeleştirilmiş versiyonudur.