Pennsylvania 250 Kilo Ağırlığa Sahip Teslimat Robotlarını Yasallaştırdı

Avatar for Kerem

Tarih:

Yazar:

Pennsylvania 250 Kilo Ağırlığa Sahip Teslimat Robotlarını Yasallaştırdı

Pennsylvania satış noktasından alıcıya teslim etmek için kaldırımlarda dolaşan otonom teslimat robotlarını yasallaştırdı.

Pennsylvania 250 Kilo Ağırlığa Sahip Teslimat Robotlarını Yasallaştırdı

Pennsylvania, 550 pound ağırlığa sahip teslimat robotlarını yasallaştırdı ve onları yaya olarak sınıflandırdı
Pennsylvania 250 Kilo Ağırlığa Sahip Teslimat Robotlarını Yasallaştırdı

250 Kilo ağırlığa kadar çıkabilen teslimat robotlarının kullanımı onaylandı. Geçen ay, Pennsylvania’yı teslimat için otonom cihazları kullanma izni verilen on ikinci ABD eyaleti haline getirdi.

Onay, aynı zamanda Kişisel Teslimat Cihazları (PDD) olarak da adlandırılan robotların, gerçek insan yayalara ve bisikletlilere geçiş hakkı verebildikleri sürece artık yaya olarak sınıflandırıldığı anlamına geliyor.

Otonom teslimat robotlarını düzenleyen faturalar, büyük ölçüde Amazon ve FedEx gibi teslimat şirketleri tarafından bastırıldı. WIRED dergisi. Raporlara göre buna karşı çıkanlar çoğunlukla yayalar, erişilebilirlik savunucuları ve Teamsters gibi işçi sendikaları.

PDD’lere izin veren yeni Pennsylvania yasası, muhtemelen Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en az yaya dostu eyaletlerden biri olan Florida dışındaki herhangi bir eyalette en az kısıtlayıcı olanlardan biridir.

Pennsylvania Senato Yasası 1199 PDD’nin 250 Kilo’a kadar ağırlığa sahip olmasını sağlar. Washington eyaletinde karşılaştırma için 70 Kilo ağırlık limiti var. Kaldırımda SB 1199 hız sınırı 12 mph’dir. Yalnızca Florida hız sınırı daha hızlıdır ve belediyeler yalnızca 15 mil / saat hız sınırı koyabilir.

“12 mil hızla kaldırımlarda olacaklar. Bu son derece hızlı, ”diyor Pittsburgh’daki bisiklet yaya savunuculuk grubunun bir üyesi olan Eric Boerer. Diğerleri gibi Boerer de, yayalar için ortalama yürüme hızının yalnızca yaklaşık 3 veya 4 mil olduğunu düşünerek PDD’leri yasallaştırmanın uygun olduğuna inanmıyor.

Boerer, “Ve Pittsburgh gibi bir şehirde dar kaldırımlarımız var” dedi. Bunlardan bazıları buzdolabı boyutunda olabilir. Bunu nasıl aşacağız? ”Diye sordu.

reklam

Taşıma robotları, kaldırımlarda olmadıklarında, bir bisikletçinin tipik hızından daha hızlı olan 25 mil / saat hızla yollarda gidebilir.

SB 1199, yerel belediyelerin PDD’ler etrafında yerel düzenlemeler yazmasına izin verecek bir mekanizmadan yoksundur, Boerer, sorunları listelemeye devam edebileceğini belirtiyor.

“[It’s] böyle bir utanç yerel belediye girdisi yok ”dedi.

Pittsburgh Hareketlilik Departmanı Direktörü Karina Ricks cevaben; “Kanunun genel yerel önsözü ışığında, yine de bir miktar yerel kontrol sağlamaya çalışıyoruz.”

İlginizi Çekebilir

NASA 1 Dolara Ay Tozu Satın Alıyor

Çin “Yapay Güneş” Füzyon Reaktörüne Güç Verdi

Politikacılar Jeff Bezos’un Vergi Kaçırdığını Öne Sürdü

ABD Eyaletleri Facebook’a Dava Açmayı Planlıyor

Kaynak: mazech.com/2020/12/pennsylvania-legalizes-delivery-robots-that-can-weigh-up-to-550-pounds-classifies-them-as-pedestrians/

reklam


Bu bilgileri kaybetmemek için CTRL + D tuşuna veya URL kısmında yer alan yıldız işaretine tıklayarak sayfaya yer işareti ekleyebilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hypasos, yüksekte anlamına gelen “hypsos”un Türkçeleştirilmiş versiyonudur.