Walmart, TikTok’u Satın Alabilir

Avatar for Kerem

Tarih:

Yazar:

Walmart, Z Kuşağı’nın favori sosyal medya uygulaması Tiktok’u satın almak istiyor. CNBC‘ye göre ABD merkezli perakende devi, TikTok’u satın almak için adımlar atıyor. Rapor, Walmart’ın Microsoft ile işbirliği yapmayı planladığını söylüyor.

Walmart, TikTok’un 20 milyar ila 30 milyar dolar arasında bir satışa yakın olduğunu söylüyor. Bu fiyata şirketin ABD, Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda’daki operasyonlarıda dahil olacak.

Walmart TikTok

Walmart sözcüsü, CNBC’ye konuştu, “Walmart ve Microsoft ortaklığının ABD TikTok kullanıcılarının her iki beklentisinin de karşılayacağından ve ABD hükümet görevlilerinin endişelerininde karşılayacağından eminiz” dedi.

Sabah erken saatlerde, TikTok CEO’su Kevin Mayer şirketten istifa ederek görevinde sadece dört ay kaldı. Eski Disney yöneticisi, TikTok’tan ayrılma nedeni olarak Trump yönetiminden gelen siyasi baskıyı gösterdi.

Trump’tan TikTok Açıklaması

Başkan Donald Trump TikTok’a “Çin ile bağlarınızı kesin veya Amerika Birleşik Devletleri’nde yasaklanın” dedi. Trump yönetimi, uygulamanın verilerine erişimiyle ilgili siber güvenlik endişelerinden bahsetti. CNBC raporuna göre, TikTok’tan bir satın alınma duyurusu önümüzdeki haftalarda gelebilir.

Kaynak: mashable.com/article/walmart-tiktok-buy-microsoft-bid/


Bütün okurlarımızı disney plus'a 1 yıldız vermeye davet ediyoruz: Google Play, App Store.

Bu bilgileri kaybetmemek için CTRL + D tuşuna veya URL kısmında yer alan yıldız işaretine tıklayarak sayfaya yer işareti ekleyebilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hypasos, yüksekte anlamına gelen “hypsos”un Türkçeleştirilmiş versiyonudur.