Politikacılar Jeff Bezos'un Vergi Kaçırdığını Öne Sürdü
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin!


Dünya

Politikacılar Jeff Bezos’un Vergi Kaçırdığını Öne Sürdü

,Politikacılar Jeff Bezos'un Vergi Kaçırdığını Öne Sürdü

34 ülkeden dört yüzden fazla politikacı, dünyanın en zengin adamı Jeff Bezos‘a işçi ücretlerini artırması ve daha fazla vergi ödemesi için baskı yapıyor.

Politikacılar Jeff Bezos’un Vergi Kaçırdığını Öne Sürdü

Dünya çapında 400 politikacı, daha fazla vergi ödemek ve ücretleri artırmak için Amazon CEO'su Jeff Bezos'u yazdı
Politikacılar Jeff Bezos’un Vergi Kaçırdığını Öne Sürdü

Politikacılar, Amazon‘un işçilere, toplumlara ve devletlere olan borçlarından kaçtığını ve ödemediğini söyledi.

Politikacılar, 56 yaşındaki Jeff Bezos‘un özellikle koronavirüs salgını sırasında, alışveriş yapanların çevrimiçi satın alma işlemlerini artırmasıyla servetini önemli ölçüde artırdığını belirtti.

Amazon‘un tüm depolarda çalışanların ücretlerini artırması, daha fazla vergi ödemesi ve 2030’a kadar sıfır emisyon taahhüt etmesini istiyorlar. Amazon‘un karbon ayak izinin “dünya ülkelerinin üçte ikisinden fazla” olduğunu iddia ediyorlar.

Amazon'da Grevler Durmuyor, Tam Zamanlı Çalıştırmaya Devam Ediyor
Politikacılar Jeff Bezos’un Vergi Kaçırdığını Öne Sürdü

Rapora göre mektupta, “Küresel vergiden kaçarak, sağlık, eğitim, barınma, sosyal güvenlik ve altyapı kamu hizmetlerine zarar veriyorsunuz” diyor.

Ayrıca Amazon‘dan, müşterilerinin verilerinin gizliliği ve kullanımı konusunda şeffaflık sağlaması için çağrıda bulundular.

Rapora göre Amazon‘un çalışanları “tehlikeli çalışma koşullarına giriyor, maaşlarında çok az artış var.”

Daha fazla oku: Amazon Çalışanları, Jeff Bezos’un Büyük Servetine Karşı Kötü Çalışma Koşullarını Paylaştı

Mektubu imzalayanlar arasında ABD‘li kongre kadınları İlhan Omar ve Rashida Tlaib, Avrupa Parlamentosu Başkan Yardımcısı Heidi Hautala ve Birleşik Krallık’tan bir kaç milletvekili bulunuyor. Diğerleri arasında Türkiye, Fransa ve Yunanistan’dan liderler var.

Amazon Çalışanlarına 500 Milyon Dolarlık Tatil İkramiyesi Verdi
Politikacılar Jeff Bezos’un Vergi Kaçırdığını Öne Sürdü

Amazon, son zamanlarda çalışanlardan artan eleştirilerle karşı karşıya.

“Virüs yükseldikçe, giderek daha fazla sipariş alıyoruz ve Amazon bizden insanlık dışı ücretlerle çalışmamızı bekliyor, Courtenay Brown, New Jersey’de bir Amazon Fresh depo çalışanı ve United for Respect‘te lider, bildirildiğine göre “İnsanlar işte çok fazla yaralanıyor, insanlar hastalanıyor, insanlar COVID kapmaktan korkuyor ve Amazon hayatımızı korumak için yeterince şey yapmıyor” dedi.

İlginizi Çekebilir:  FDA Doktorlara Aşı Talimatlarına Uymaları İçin Yalvarıyor

The Independent‘a yaptığı açıklamada Amazon;

Amazon'da, 'Black Lives Don't Matter' Rezaleti
Politikacılar Jeff Bezos’un Vergi Kaçırdığını Öne Sürdü

“Büyük bir şirket olarak politika yapıcıların incelemesini memnuniyetle karşılıyor olsak da, bu mektupta dile getirilen konular, yanlış bilgilendirilmiş veya çıkarcı grupların bir dizi yanıltıcı iddiasından kaynaklanıyor.”

Amazon, güvenli çalışma koşulları, rekabetçi ücretler ve büyük faydalar sağlamak, 2040’a kadar net sıfır karbon olma taahhüdü ile iklim değişikliğine liderlik etmek ve ödeme yapmak dahil olmak üzere çalışanlarımızı, müşterilerimizi ve topluluklarımızı destekleme konusunda güçlü bir geçmişe sahip. küresel olarak milyarlarca sterlin vergi. Bu konularda ilgili taraflarla diyaloğumuzun devam etmesini sabırsızlıkla bekliyoruz.”

Amazon Çalışanlarına 500 Milyon Dolarlık Tatil İkramiyesi Verdi
Politikacılar Jeff Bezos’un Vergi Kaçırdığını Öne Sürdü

3 Aralık 2020 itibarıyla 187 milyar dolar net serveti ile dünyanın en zengin adamı olan Bezos, dünyanın en büyük çevrimiçi perakendecisi olan Seattle merkezli Amazon‘un kurucusudur.

Amazon, web sitesi amazon.com aracılığıyla kitap, ev eşyası ve diğer ürünleri satmaktadır. Ayrıca Whole Foods market zincirini de kontrol eder ve bulut bilişim, video akışı hizmetleri sunar. Teknoloji devi, 2020’nin üçüncü çeyreğinde 6,3 milyar ABD doları kar ve 96,1 milyar ABD doları gelir bildirdi.

İlginizi Çekebilir

Amazon Çalışanlarına 500 Milyon Dolarlık Tatil İkramiyesi Verdi

Amazon’da Grevler Durmuyor, Tam Zamanlı Çalıştırmaya Devam Ediyor

Amazon, Yaklaşık 20.000 İşçinin Koronavirüs Kaptığını Söyledi

Amazon Çalışanları, Jeff Bezos’un Büyük Servetine Karşı Kötü Çalışma Koşullarını Paylaştı

Amazon’da, ‘Black Lives Don’t Matter’ Rezaleti

Kaynak: mazech.com/2020/12/400-politicians-worldwide-write-amazon-ceo-jeff-bezos-to-pay-more-taxes-increase-wages/

Sorunuz olursa yorumlar kısmında belirtin

Bizi Takip Edin
Facebook  ●  Instagram  ●  Twitter  ●  Google News  ●  Kayıt Ol  ●  Yazar Olmak İster Misiniz?

E-mail Haber Bültenine Abone Ol

BUNLARA DA GÖZ ATIN


Yorum Yapmak İçin Tıklayın
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Dünya

Uzmanlar Hava Kirliliğinin Kitlesel Göçe Yol Açacağını Söylüyor

,

Yazar:

Uzmanlar Hava Kirliliğinin Kitlesel Göçe Yol Açacağını Söylüyor

Uzmanların hükümetin acil olarak harekete geçmesi gerektiği konusunda uyardığı önemli göç kararının ardından, önde gelen bir avukat hava kirliliğinin ulusal sınırlara uymadığını ve çevresel bozulmanın gelecekte toplu göçe yol açacağını söyledi.

Uzmanlar Hava Kirliliğinin Kitlesel Göçe Yol Açacağını Söylüyor

Uzmanlar Hava Kirliliğinin Kitlesel Göçe Yol Açacağını Söylüyor

Çevresel davalarda uzmanlaşmış bir avukat olan Sailesh Mehta şunları söyledi: “Göç ve çevresel bozulma arasındaki bağlantı açık. Küresel ısınma gezegenimizin bazı kısımlarını yaşanmaz hale getirirken, kitlesel göç norm haline gelecektir. Hava ve su kirliliği ulusal sınırlara saygı göstermez. İnsani ve siyasi bir krizin varoluşsal bir kriz haline gelmesini durdurabiliriz. Ancak liderlerimiz şimdi harekete geçmeli.”

“Temiz hava soluma hakkımız var. Hükümetler ve mahkemeler bu temel insan hakkını tanımaya başlıyor. Sorun sadece Bangladeş ve gelişmekte olan dünyanın sorunu değil. Hava kirliliği Birleşik Krallık’ta yılda yaklaşık 200.000 kişinin ölümüne katkıda bulunuyor. Dünya genelinde her dört ölümden biri kirlilikle ilişkilendirilebilir. “

Bordeaux’daki Temyiz mahkemesi, menşe ülkesinde “hava kirliliği nedeniyle solunum patolojisinde kötüleşme” ile karşılaşacağı için 40 yaşındaki adam hakkındaki sınır dışı etme kararını bozdu.

Yale ve Columbia üniversitelerinin çevresel performans endeksi 2020 yılında Bangladeş hava kalitesi açısından dünyada 179. sırada yer alırken, havadaki ince parçacıkların konsantrasyonu Dünya Sağlık Örgütü’nün tavsiye ettiği maksimum değerin altı katıdır.

Uzmanlar Hava Kirliliğinin Kitlesel Göçe Yol Açacağını Söylüyor

BM’nin insan hakları ve çevre özel raportörü Dr.David R Boyd, Mehta’nın analizine katılarak Guardian’a şunları söyledi: “Hava kirliliği yılda 7 milyon erken ölüme neden oluyor, bu nedenle insanların korunmak için temiz hava arayışı içinde göç etmeye mecbur hissetmeleri anlaşılabilir bir durumdur. sağlıkları. Hava kirliliği, ölen insanların çoğu fakir veya başka bir şekilde savunmasız olduğu için hak ettiği ilgiyi görmeyen küresel bir halk sağlığı felaketidir. “

Şöyle açıkladı: “Çalışmalarım, herkesin kesinlikle temiz hava içeren sağlıklı bir çevrede yaşama hakkının tanınmasını ve uygulanmasını artırmaya odaklanıyor . Güney Afrika ve Endonezya’da bu konuyla ilgili çok önemli birkaç davaya karıştım. İyi haber şu ki, öncelikle fosil yakıt kullanımını hızla ortadan kaldırarak hava kirliliği ve iklim değişikliğini aynı anda ele alan çözümlerimiz var. “

NASA, Karantina Altında Doğayı Ne Kadar Az Kirlettiğimizi Açıkladı
Uzmanlar Hava Kirliliğinin Kitlesel Göçe Yol Açacağını Söylüyor

Son yıllarda Bangladeş, hava kirliliği açısından dünyanın en kötü ülkelerinden biri haline geldi. Dünya Sağlık Örgütü’ne göre Bangladeş,  havadaki zararlı kirlilik partikülleri olan PM2.5 konsantrasyonlarında ilk 10 ülke arasında yer alıyor.

İlginizi Çekebilir:  Rusya, Suikastçıların Kripto Para Birimlerinde Ödeme Aldığından Şikayetçi

Sanayileşme ve inşaat yoluyla modernizasyona yapılan vurgu, Bangladeş’in havası için yıkıcı oldu ve kirliliğin en büyük nedenleri, havaya pompalanan beton, çelik ve tuğla fabrikalarından kaynaklanan araç emisyonları, atık yanması ve toksik endüstriyel emisyonlardır. 

Bu WHO rakamlarına göre, Bangladeş’te 2018’de bulaşıcı olmayan hastalıklardan kaynaklanan 572.600 ölümde hem ortam hem de evsel hava kirliliği son derece yüksek bir risk faktörü oldu. Bir rapora göre Bangladeş’teki ulusal hanelerin yaklaşık %72‘si hala ısınma ve yemek pişirmek için katı yakıt kullanıyor ve bu da hava kirliliğine büyük katkıda bulunuyor.

Hükümetin kirlilikle mücadele çabaları çoğunlukla yetersiz ve etkisiz oldu. 2019’da hükümet, şehirlerdeki binlerce yasadışı tuğla üretim fırınını kapatmaya çalıştı. Kısa süre önce, büyük kirleticiler olan, ancak henüz parlamentodan geçirilmesi gereken yasadışı endüstriyel operasyonlar için sert cezalar içeren bir temiz hava yasa tasarısı hazırlandı. 

2021, 2020'den Daha Kötü Olacak
Uzmanlar Hava Kirliliğinin Kitlesel Göçe Yol Açacağını Söylüyor

İklim ve Göç Koalisyonu koordinatörü Alex Randall, insanların göç etmesine izin verecek güvenli ve yasal yolların oluşturulması gerektiğini söyledi.

“Hava kalitesinin veya diğer kirliliğin sınır dışı edilmeyi önlemek için bir neden haline geldiği bu gibi durumlar, kesinlikle ileriye dönük önemli adımlardır. İklim değişikliğinin etkilerinin insanların kalmasına izin vermek için zemin oluşturduğu gelecekteki diğer vakaların temellerini potansiyel olarak atabilirler. Aslında, çoğunlukla iklime karşı savunmasız Pasifik ada ülkelerinden gelen insanlarla ilgili birkaç başka vaka bunu yapmaya başladı.

“Ancak, bu davalar genellikle yasal emsal teşkil etmez ve iklim değişikliğinin etkileri nedeniyle sınırları aşan insanlar yasal olarak gri bir alanda kalır.”

Çevresel Adalet Vakfı’na göre iklim krizi nedeniyle her 1,3 saniyede bir kişi evlerini ve mahallelerini terk etmek zorunda kalıyor, ancak milyonlarca kişi yasal korumadan yoksun. Tüm ülkeleri Paris iklim anlaşmasını hızla ve tam olarak uygulamaya çağırdı.

2021, 2020'den Daha Kötü Olacak
Uzmanlar Hava Kirliliğinin Kitlesel Göçe Yol Açacağını Söylüyor

Bir yıl önce Birleşmiş Milletler insan hakları komitesi tarafından alınan bir karar, hükümetlerin insanları yaşamlarının iklim krizi tarafından tehdit edilebileceği ülkelere geri göndermesinin hukuka aykırı olduğunu ortaya koydu.

Önümüzdeki on yıl içinde on milyonlarca insanın küresel ısınma nedeniyle yerinden edilmesi bekleniyor.

İlginizi Çekebilir: NASA, Karantina Altında Doğayı Ne Kadar Az Kirlettiğimizi Açıkladı

Kaynak: news.yahoo.com/air-pollution-lead-mass-migration-112812101.html

Sorunuz olursa yorumlar kısmında belirtin

Bizi Takip Edin
Facebook  ●  Instagram  ●  Twitter  ●  Google News  ●  Kayıt Ol  ●  Yazar Olmak İster Misiniz?

E-mail Haber Bültenine Abone Ol

Okumaya Devam Et

Dünya

FDA Aşı Onayı Kara Borsada Ani Artışa Neden Oldu

,

Yazar:

FDA Aşı Onayı Kara Borsada Ani Artış Oluşturdu

FDA Pfizer‘in koronavirüs aşısına acil düzenleme onayı verir vermez, karaborsa web sitelerindeki doz sattığını iddia eden liste sayısı fırladı.

FDA Aşı Onayı Kara Borsada Ani Artış Oluşturdu

Hırsızlar COVID Bulaştırmak ile Tehdit Ederek Banka Soydu
FDA Aşı Onayı Kara Borsada Ani Artış Oluşturdu

Bu aşıların tamamen sahte olduğunu açıklığa kavuşturmaya değer. Business Insider raporlar. Yani kesinlikle paranızı boşa harcamamalısınız. Ancak bu yağmacı listelerdeki artış, rahatsız edici bir gerçekliğin peşine düşüyor: Birkaç ay aşı halka sunulmadan önce, yani hucksterlar bir anlık umutla para kazanmaya çalışıyorlar.

Güvenlik şirketi Check Point Software’deki araştırmacılar, şüpheli koronavirüs aşılarının karaborsa sitelerinde, genellikle doz başına 250 ila 300 dolar arasında görünmeye başladığını buldu. Araştırmacılar aslında hiç satın almamış olsalar da, ABD’deki sıkı kontrollü doz tedariki ve birçok listenin tek bir kişinin ihtiyaç duyduğu gibi şüpheli iddialarda bulunması nedeniyle aşıların gerçek olmadığından eminler. aşının işe yaraması için enjeksiyonlar.

İlk COVID Aşısı Bilim İnsanlarının Düşündüğünden Daha İyi
FDA Aşı Onayı Kara Borsada Ani Artış Oluşturdu

Europol “Bir COVID-19 aşısı mevcut olduğunda, büyük olasılıkla çevrimiçi satışa sunulmayacaktır” bu ayın başlarında uyarıldı. “Bununla birlikte, COVID-19’u tedavi ettiği veya engellediği iddia edilen sahte farmasötik ürünler hem çevrimdışı hem de çevrimiçi olarak zaten satışta.”

Koronavirüs tedavileri için yanıltıcı karaborsa satışları, salgın olduğu anda neredeyse başladı. şüpheli testler ve tedaviler Mart ayından önce bile ortaya çıkıyor. Daha yakın zamanlarda, Çin’deki kafa derileri doz satmaya başladı o zaman onaylanmamış aşıların. Yanlış negatif koronavirüs test sonuçları dünya çapında da ortaya çıktı.

Ancak görünüşte aşılar için bu tür listeler, düzenleyici kurumlar aşıları kullanım için onaylamaya başladığından çok daha yaygındır, belki de hükümet onayı satıcıların iddialarına daha fazla yetki verir.

Koronavirüs Aşıları Nasıl Dağıtılacak?
FDA Aşı Onayı Kara Borsada Ani Artış Oluşturdu

Check Point’teki Ürün Araştırma Başkanı Oded Vanunu, Business Insider’a, FDA’nın Pfizer’in atışına acil durum yetkisi verdiğini duyurmadan önce şirketin yalnızca “bir avuç” aşı satan reklam gördüğünü, ancak haberler yayıldığında keskin bir olay olduğunu söyledi. uptick.

İlginizi Çekebilir:  CIA'in UFO Belgeleri Artık Çevrimiçi Olarak Erişilebilir!

Vanunu, “FDA aşıyı onayladıktan hemen sonra günde dört ila on gönderi görmeye başladık. Bazıları aynı satıcıdan, tüm gönderiler ortalama 250/300 $” dedi.

Araştırmacıların listelerde yalnızca Pfizer ve Sinovac’ın aşılarının adıyla anıldığını, ancak çoğu reklamda bir şirket adı belirtilmediğini ekledi. Vanunu, Moderna’nın aşısının düzenleyici onayına yaklaşmasıyla birlikte liste sayısının daha da artmasını beklediğini söyledi.

Microsoft, Rusya ve Kuzey Kore'nin COVID Aşı Verilerine Saldırdığını İddia Etti
FDA Aşı Onayı Kara Borsada Ani Artış Oluşturdu

Bu, fırsatçı dark web satıcılarının aşı sattığını iddia ettiği ilk şey değil. Nisan ayında araştırmacılar, satıcıların zaten varsayılan aşıların yanı sıra maskeler, vantilatörler ve hatta “enfekte kan” dozları da dahil olmak üzere çok çeşitli pandemiyle ilgili ürünleri sattığını keşfetti – satıcının iddia ettiği gibi “yapmadığınız iş arkadaşınız için harika” t gibi. “

Endişe şu ki, gerçek aşılar artık burada, suç faaliyeti artabilir. Europol 4 Aralık’ta bu etki için erken uyarı yaptı .

Europol, “Bir COVID-19 aşısı mevcut olduğunda, büyük olasılıkla çevrimiçi satışa sunulmayacaktır. Ancak, COVID-19’u tedavi ettiği veya önlediği iddia edilen sahte farmasötik ürünler halihazırda hem çevrimdışı hem de çevrimiçi olarak satıştadır” dedi.

Tekliflerin sayısının “meşru bir aşı mevcut olduğunda muhtemelen artacağını” da sözlerine ekledi.

İnsanlar Karaborsada Negatif COVID-19 Testleri Satın Alıyor
FDA Aşı Onayı Kara Borsada Ani Artış Oluşturdu

Ayrıca organize suç gruplarının aşı tedarik zincirlerini “kaçırma ve hırsızlık” için hedef alabileceğini de kaydetti.

Tedarik zinciri güvenlik şirketi Overhaul’da ilaç lojistiği uzmanı olan Amy Shortman Financial Times’a verdiği demeçte, “İlaca erişimi olması gerekmeyen ve kendilerini ve ailelerini korumak isteyen insanlar için her zaman bir pazar olacak” dedi .

Shortman, “Kesinlikle küresel olarak, suçlular tarafından kazanılabilecek çok para olacak,” diye ekledi.

İlginizi Çekebilir: İnsanlar Karaborsada Negatif COVID-19 Testleri Satın Alıyor

Kaynak: futurism.com/fda-vaccine-approval-created-spike-black-market-listings

Sorunuz olursa yorumlar kısmında belirtin

Bizi Takip Edin
Facebook  ●  Instagram  ●  Twitter  ●  Google News  ●  Kayıt Ol  ●  Yazar Olmak İster Misiniz?

E-mail Haber Bültenine Abone Ol

Okumaya Devam Et

Popüler