CSGO Surf Nasıl Yapılır (Detaylı Anlatım) | Hypasos
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin!


Oyun

CSGO Surf Nasıl Yapılır

,CSGO Surf Nasıl Yapılır

Sörf haritaları hem CSGO‘da hem de Source‘ta çok popüler hale geldi. Kendi başınıza sörf yapmak istiyorsanız, önce birkaç ayar yapmanız gerekecek, aksi takdirde düzgün sörf yapamayacaksınız. Bu ayarlar hem CSGO ve CS Source hem de CS 1.6 için çalışacaktır.

CSGO‘da sayısız farklı gündelik oyun modu vardır. Kendinizi Harry Potter temalı bir haritada saklambaç oynarken bulabilir veya kendinizi bir sörf haritasının ritminde kaybedebilirsiniz.

CSGO Surf Nasıl Yapılır

CSGO Surf Nasıl Yapılır

Sörf haritası indirdiğinizde, oyunu başlatın ve geliştirici konsolunu (é) açın. Konsola girdikten sonra, ayarları değiştirecek aşağıdaki komutları yazın.

Daha fazla oku: CSGO Konsol Nasıl Açılır

CSGO & CS: Source Surf Ayarları

sv_accelerate 10
sv_airaccelerate 800

Varsayılan değerler

sv_accelerate 5.6
sv_airaccelerate 12

Asıl farkı yaratan sv_airaccelerate‘dir. Yaptığı şey oldukça basittir: Havadayken daha hızlı veya daha yavaş hızlanmanızı sağlar. Bazı sunucularda sv_accelerate ve sv_airaccelerate, yüksek veya daha düşük değerlere ayarlanmıştır. Örneğin sv_airaccelerate değeri 800 yerine 1000 olarak ayarlanmış olabilir.

Sv_airaccelerate değerini, istediğiniz zorluk derecesine göre de değiştirebilirsiniz.

Sörf zorlukları

  • Zor: sv_airaccelerate 100
  • Yarı sert: sv_airaccelerate 150
  • Orta: sv_airaccelerate 200
  • Kolay: sv_airaccelerate 400
  • Eğlence: sv_airaccelerate 800
  • Ekstra kolay: sv_airaccelerate 1000

Sv_accelerate‘in 10’un üzerindeki ayarları önermem, zahmetinizi abartılı hale getirecektir.

Sunucu bot eklerse ve bunları kaldırmak istiyorsanız, konsolda “bot_kick” komutunu kullanın.

Daha fazla oku: CSGO Konsol Kodları

CS 1.6 ve Condition Zero Sörf Ayarları

Bundan% 100 emin değilim, ancak aşağıdaki ayarları (cvars) yapmanız gerektiğini hatırlıyorum:

sv_airaccelerate 300
sv_airmove 10

Ekleyecek bir şeyiniz varsa, lütfen aşağıdaki yorumlara yazın.

CSGO Surf Ayarları Video

CSGO’da Sörf Nasıl Yapılır?

CSGO’da Sörf Nasıl Yapılır?

Hedef almak doğal bir yetenek olsa da sörf kesinlikle kazanılacak bir yetenek. Sörf yapmanın tüm ipuçlarını eğitimle öğrenebilirsiniz ve çoğu harita size iyi bir başlangıç ​​yapmak için kılavuzlar içerir.

İlginizi Çekebilir:  Valve Ve 5 PC Oyunu Yayıncısı 9,4 Milyon Dolar Para Cezası Aldı

Bir rampaya atladığınızda, ilerlemek için aslında W tuşuna basmanız gerekmediğini fark edeceksiniz ancak yine de rampada kalmak için hareket tuşlarınızı kullanmanız gerekecek.

Herhangi bir hareket tuşuna basmadan rampalardan düşersiniz ve bunu önlemenin tek yolu doğru hareket etmektir. Bir rampa sola doğru kıvrılmışsa, sağa gitmek ve rampada kalmak için D‘ye basmak iyi bir fikirdir.

Bir rampanın alt kısımlarından kaymaya başlarsanız, hız kazanmaya başlarsınız ancak ivmeye ihtiyacınız olacağından atlamalar yapmadan önce rampanın en üst kısmına gitmeniz gerekir. Bu tür hareketler kamera açınızı kaydırarak yapılabilir. Sörf yaparken nereye gitmek isterseniz oraya bakmanız gerekir ancak ivmenizi korumak için yavaşça yapın.

Oyun modunun tüm mekaniklerinde ustalaştıktan sonra bile, çoğu sörf haritasını tek seferde tamamlayamayacaksınız. Her sörf sunucusu, üzerinde çalışmanız ve ustalaşmanız gereken farklı düzenler ve engeller içerecektir.

Oynadığınız haritaların video kılavuzlarını izlemek, iyi bir başlangıç ​​yapmanıza yardımcı olabilir.

Bazı sörf haritaları, normal CSGO maçlarında bile daha hızlı hareket etmek için gerekli bir beceri olan Bunny Hop yapmanızı gerektirecektir. Sıralamalı maçlarınızda da bu beceriyi kullanabileceksiniz, bu da daha hızlı gitmenizi sağlayacak.

Daha fazla oku: CSGO Bunny Kodu

Diğer CSGO Yazılarımız

CSGO Bunny Nasıl Yapılır

CSGO Rate Ayarları

CSGO’dan Para Nasıl Kazanılır

CSGO Bot Kodları

CSGO İsim Değiştirme
CSGO Surf Nasıl Yapılır
CSGO Surf Nasıl Yapılır

Sörf haritaları hem CSGO‘da hem de Source‘ta çok popüler hale geldi. Kendi başınıza sörf yapmak istiyorsanız, önce birkaç ayar yapmanız gerekecek, aksi takdirde düzgün sörf yapamayacaksınız.

CSGO Nedir?

CSGO, “CS Global Offensive” nin kapsamlı bir uzantısı olan “Counter-Strike” serisinin en çok satan ürünüdür. Oyunun geliştiricileri Valve ve Hidden Path Entertainment’tır ve oyun Ağustos 2012’de piyasaya sürüldü. Bu benim dahil dünyanın her yerinden pek çok insanın sevdiği bir oyun. Arkadaşlarınla ​​oynayabilirsin.

Kaynak: dotesports.com/counter-strike/news/how-to-play-surf-maps-and-servers-on-csgo

Sorunuz olursa yorumlar kısmında belirtin

Bizi Takip Edin
Facebook ● Instagram ● Twitter ● Google News ● Kayıt Ol ● Yazar Olmak İster Misiniz?

E-mail Haber Bültenine Abone Ol

BUNLARA DA GÖZ ATIN


Yorum Yapmak İçin Tıklayın
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haber

Cyberpunk 2077’de Ne Ters Gitti?

,

Yazar:

Cyberpunk 2077'de Ne Ters Gitti?

CD Projekt CEO’su Marcin Iwiński, Aralık ayında Cyberpunk 2077 video oyununun feci şekilde piyasaya sürülmesiyle ilgili bu hafta halka açık bir konuşma yaptı. Kişisel sorumluluğu üstlendi ve takımı suçlamamalarını istedi.

Cyberpunk 2077’de Ne Ters Gitti?

Iwiński‘nin bir ay içinde ikinci özrü, Polonya şirketinin itibarını oyun için sekiz yıl beklemiş olan çok sayıda taraftar ve yatırımcı ile geri kazanma girişimiydi. 

Başarısız olan Cyberpunk, 10 Aralık’tan Ocak ortasına kadar CD Projekt hisselerinde %30 düşüşe neden oldu. Çoğunluğu kariyerlerini riske atmamak için isimsiz kalmak isteyen 20’den fazla mevcut ve eski CD Projekt personeli ile yapılan görüşmeler, kontrolsüz hırs, zayıf planlama ve teknik eksikliklerle gölgelenen bir gelişim sürecini tasvir ediyor.

Daha fazla oku: Cyberpunk 2077: Çalışanlar Oyunu Bitirmek İçin Fazla Mesai Yapacak

Polonyalı şirket, önümüzdeki birkaç ayı oyunda genişlemeler planlamak veya diğer popüler franchise The Witcher’ın bir sonraki serisine başlamak yerine Cyberpunk 2077′nin düzeltmeleri üzerinde çalışarak geçirecek.  Iwiński, ilk yeni güncellemenin Ocak ayının sonuna doğru ve ikincisinin sonraki haftalarda yayınlanacağını söyledi.

Geliştirme ekibi 2021’den başlayarak bunu tasarlamadı. Şimdi başarılı bir sürümü kutlamak yerine, Cyberpunk 2077’yi bir kurtuluş hikayesine dönüştürmeyi hedefleyecekler. 

Cyberpunk 2077 Sokak Kredisi Nasıl Kazanılır?

Zorlu bir savaş olacak. Electronic Arts ve Ubisoft Entertainment gibi rakiplerin aksine CD Projekt birkaç yılda yalnızca bir büyük oyun yayınlıyor, bu nedenle şirket Cyberpunk 2077‘nin önemli bir hit olacağına güveniyordu.

İlk incelemeler genellikle iyiydi ancak oyuncular oyunu ellerine aldıklarında, oyunun PC’lerde sorunları olduğunu ve konsollarda neredeyse oynanamayacağını fark ettiler. 

O kadar kötü bir performans gösterdi ki, Sony Corp. oyunu PlayStation Store‘dan kaldırdı ve benzeri görülmemiş bir hareket olan geri ödemeler teklif ederken, Microsoft Corp. müşterileri “oyun güncellenene kadar Xbox One’da performans sorunları yaşayabilecekleri” konusunda uyarıyor. CD Projekt, aldatıldıkları iddiasıyla yatırımcı davasıyla karşı karşıya.

İlginizi Çekebilir:  CSGO Ölümsüzlük Kodu
Cyberpunk 2077 Sokak Kredisi Nasıl Kazanılır?

Iwiński, mesajında  şirketin “görevi hafife aldığını” kabul ediyor. “Oyunun şehri çok kalabalık olduğu ve eski nesil konsolların disk bant genişliği olduğu için bizi sürekli zorladı” dedi. CD Projekt, oyunun piyasaya sürülmesinden önce kapsamlı bir şekilde test ederken, Iwiński bunun pek çoğunu göstermediğini söyledi. Geliştiriciler bunun tersini savundular ve birçok yaygın sorunun keşfedildiğini söylediler ancak personelin bunları düzeltmek için zamanı yoktu.

Cyberpunk 2077 nihayet 10 Aralık‘ta piyasaya sürüldüğünde, tepki hızlı ve öfkeliydi. Oyuncular, minik ağaçların ve pantolonsuz etrafta dolanan karakterlerin istila ettiği ekranların videolarını paylaştı ve vaat edilen ancak nihai üründe yer almayan özelliklerin listelerini derledi.

Cyberpunk 2077 Sistem Gereksinimleri

Geliştiriciler, PlayStation mağazasında yeniden bir yer kazanmak için ne yapılması gerektiği net olmasa da, aksaklıkların ve grafik sorunlarının çoğunun düzeltilebileceğini söylüyor. Hayranları geri kazanmak zor olabilir ancak video oyun dünyasında bir emsal var. 

Uzay simülatörü olan No Man’s Sky gibi oyunlar; Online rol yapma oyunu olan Final Fantasy XIV; ve çok oyunculu bir nişancı olan Destiny, zorlu lansmanlardan kurtuldu ve piyasaya sürüldükten sonra kademeli olarak gelişerek önemli beğeni topladı. CD Projekt hisseleri, Iwiński’nin mesajından sonra altı hafta içinde %6 arttı.

İlginizi Çekebilir

Cyberpunk 2077 Sokak Kredisi Nasıl Kazanılır?

Cyberpunk 2077 Sistem Gereksinimleri Ve Sistem Tavsiyeleri

Cyberpunk 2077 Filmleri: En İyi Cyberpunk Filmleri

Cyberpunk 2077: Çalışanlar Oyunu Bitirmek İçin Fazla Mesai Yapacak

Kaynak: https://www.bloomberg.com/news/articles/2021-01-16/cyberpunk-2077-what-caused-the-video-game-s-disastrous-rollout

Sorunuz olursa yorumlar kısmında belirtin

Bizi Takip Edin
Facebook ● Instagram ● Twitter ● Google News ● Kayıt Ol ● Yazar Olmak İster Misiniz?

E-mail Haber Bültenine Abone Ol

Okumaya Devam Et

Haber

Microsoft Yeni Üyeler İçin Xbox Live Gold Fiyatlarını Artırdı

,

Yazar:

Xbox Game Pass Abone Sayısı Altı Aydan Kısa Bir Sürede %50 Artışla 15 Milyona Ulaştı

Microsoft yeni Xbox Live Gold üyelikleri için fiyatları her yönden artırdı ve değişiklikler, taahhüt etmeye hazır olduğunuz sürece daha belirgin hale geldi. 

Microsoft Yeni Üyeler İçin Xbox Live Gold Fiyatlarını Artırdı

Xbox Series X İncelemesi: YENİ NESİL BİLGİSAYAR GİBİ
Microsoft Yeni Üyeler İçin Xbox Live Gold Fiyatlarını Artırdı

Bir ve üç aylık planlar, sırasıyla 11 $ ve 30 $ ‘dan çok daha pahalı değil (1 $ ve 5 $‘ a kadar) ancak altı ay size 60 $ ‘a mal oluyor ödediğiniz 40 $ ‘ın çok üstünde. Artık 12 aylık bir üyelik olmadığında, Gold konusunda ısrar ederseniz, yılda 120 $ cebinizden gidecek.

Microsoft, mevcut 6 ve 12 aylık üyelerin mevcut fiyattan yenileneceğini söyledi. Gold üyeliklerini Xbox Game Pass Ultimate‘a dönüştürenler, kalan süreyi üç yıla kadar ekstra ücret ödemeden devam edecek. Hala birkaç aylık üyeliğiniz varsa, bir süre başka önemli bir harcamayla karşılaşmayacaksınız.

Xbox Game Pass Abone Sayısı Altı Aydan Kısa Bir Sürede %50 Artışla 15 Milyona Ulaştı

Şirket, Gold fiyatlandırmasının birçok yerde “yıllardır değişmediğini” belirterek artışı haklı çıkardı, Xbox 360 o zamanlar mağazalardaydı.  Teoride Microsoft maliyetlerin değiştiğini kabul ediyor. PlayStation Plus’ın hala 60 dolarlık bir seçeneği var ancak Sony Now oyun akışını kapsamıyor.

İlginizi Çekebilir:  CSGO'da Ticaret Nasıl Yapılır
PS4 Ve Xbox One'ınızın Ömrünü Nasıl Uzatabilirsiniz? 5 Basit Yöntem

Yine de Microsoft‘un daha büyük planlarını görmek çok zor değil. Xbox Game Pass Ultimate, nispeten kolay bir satıştır. Ayda 15 dolardan daha fazla ödeyeceksiniz ancak Gold‘un tüm özelliklerinin yanı sıra büyüyen kitaplığa ve bulut oyunlarına erişim elde edeceksiniz. Teknoloji devi her ay daha fazla para kazanmakla kalmıyor.

İlginizi Çekebilir

Xbox Series X İncelemesi: YENİ NESİL BİLGİSAYAR GİBİ

Microsoft Yeni Xbox Kullanıcı Arayüzünü Kullanıma Sundu

Xbox Game Pass Abone Sayısı Altı Aydan Kısa Bir Sürede %50 Artışla 15 Milyona Ulaştı

Xbox Sevenleri Üzecek Haber Microsoft’tan Geldi

Microsoft Yeni Xbox Kullanıcı Arayüzünü Kullanıma Sundu

Kaynak: finance.yahoo.com/news/microsoft-raises-xbox-live-gold-prices-153352549.html

Sorunuz olursa yorumlar kısmında belirtin

Bizi Takip Edin
Facebook ● Instagram ● Twitter ● Google News ● Kayıt Ol ● Yazar Olmak İster Misiniz?

E-mail Haber Bültenine Abone Ol

Okumaya Devam Et

Popüler