CSGO Surf Nasıl Yapılır

Avatar for Kerem

Tarih:

Yazar:

CSGO Surf Nasıl Yapılır

Sörf haritaları hem CSGO‘da hem de Source‘ta çok popüler hale geldi. Kendi başınıza sörf yapmak istiyorsanız, önce birkaç ayar yapmanız gerekecek, aksi takdirde düzgün sörf yapamayacaksınız. Bu ayarlar hem CSGO ve CS Source hem de CS 1.6 için çalışacaktır.

CSGO‘da sayısız farklı gündelik oyun modu vardır. Kendinizi Harry Potter temalı bir haritada saklambaç oynarken bulabilir veya kendinizi bir sörf haritasının ritminde kaybedebilirsiniz.

CSGO Surf Nasıl Yapılır

CSGO Surf Nasıl Yapılır

Sörf haritası indirdiğinizde, oyunu başlatın ve geliştirici konsolunu (é) açın. Konsola girdikten sonra, ayarları değiştirecek aşağıdaki komutları yazın.

Daha fazla oku: CSGO Konsol Nasıl Açılır

CSGO & CS: Source Surf Ayarları

sv_accelerate 10
sv_airaccelerate 800

Varsayılan değerler

sv_accelerate 5.6
sv_airaccelerate 12

Asıl farkı yaratan sv_airaccelerate‘dir. Yaptığı şey oldukça basittir: Havadayken daha hızlı veya daha yavaş hızlanmanızı sağlar. Bazı sunucularda sv_accelerate ve sv_airaccelerate, yüksek veya daha düşük değerlere ayarlanmıştır. Örneğin sv_airaccelerate değeri 800 yerine 1000 olarak ayarlanmış olabilir.

reklam

Sv_airaccelerate değerini, istediğiniz zorluk derecesine göre de değiştirebilirsiniz.

Sörf zorlukları

  • Zor: sv_airaccelerate 100
  • Yarı sert: sv_airaccelerate 150
  • Orta: sv_airaccelerate 200
  • Kolay: sv_airaccelerate 400
  • Eğlence: sv_airaccelerate 800
  • Ekstra kolay: sv_airaccelerate 1000

Sv_accelerate‘in 10’un üzerindeki ayarları önermem, zahmetinizi abartılı hale getirecektir.

Sunucu bot eklerse ve bunları kaldırmak istiyorsanız, konsolda “bot_kick” komutunu kullanın.

Daha fazla oku: CSGO Konsol Kodları

CS 1.6 ve Condition Zero Sörf Ayarları

Bundan% 100 emin değilim, ancak aşağıdaki ayarları (cvars) yapmanız gerektiğini hatırlıyorum:

sv_airaccelerate 300
sv_airmove 10

Ekleyecek bir şeyiniz varsa, lütfen aşağıdaki yorumlara yazın.

CSGO Surf Ayarları Video

CSGO’da Sörf Nasıl Yapılır?

CSGO’da Sörf Nasıl Yapılır?

Hedef almak doğal bir yetenek olsa da sörf kesinlikle kazanılacak bir yetenek. Sörf yapmanın tüm ipuçlarını eğitimle öğrenebilirsiniz ve çoğu harita size iyi bir başlangıç ​​yapmak için kılavuzlar içerir.

Bir rampaya atladığınızda, ilerlemek için aslında W tuşuna basmanız gerekmediğini fark edeceksiniz ancak yine de rampada kalmak için hareket tuşlarınızı kullanmanız gerekecek.

reklam

Herhangi bir hareket tuşuna basmadan rampalardan düşersiniz ve bunu önlemenin tek yolu doğru hareket etmektir. Bir rampa sola doğru kıvrılmışsa, sağa gitmek ve rampada kalmak için D‘ye basmak iyi bir fikirdir.

Bir rampanın alt kısımlarından kaymaya başlarsanız, hız kazanmaya başlarsınız ancak ivmeye ihtiyacınız olacağından atlamalar yapmadan önce rampanın en üst kısmına gitmeniz gerekir. Bu tür hareketler kamera açınızı kaydırarak yapılabilir. Sörf yaparken nereye gitmek isterseniz oraya bakmanız gerekir ancak ivmenizi korumak için yavaşça yapın.

Oyun modunun tüm mekaniklerinde ustalaştıktan sonra bile, çoğu sörf haritasını tek seferde tamamlayamayacaksınız. Her sörf sunucusu, üzerinde çalışmanız ve ustalaşmanız gereken farklı düzenler ve engeller içerecektir.

Oynadığınız haritaların video kılavuzlarını izlemek, iyi bir başlangıç ​​yapmanıza yardımcı olabilir.

Bazı sörf haritaları, normal CSGO maçlarında bile daha hızlı hareket etmek için gerekli bir beceri olan Bunny Hop yapmanızı gerektirecektir. Sıralamalı maçlarınızda da bu beceriyi kullanabileceksiniz, bu da daha hızlı gitmenizi sağlayacak.

Daha fazla oku: CSGO Bunny Kodu

Diğer CSGO Yazılarımız

CSGO Bunny Nasıl Yapılır

CSGO Rate Ayarları

CSGO’dan Para Nasıl Kazanılır

CSGO Bot Kodları

CSGO İsim Değiştirme
CSGO Surf Nasıl Yapılır
CSGO Surf Nasıl Yapılır

Sörf haritaları hem CSGO‘da hem de Source‘ta çok popüler hale geldi. Kendi başınıza sörf yapmak istiyorsanız, önce birkaç ayar yapmanız gerekecek, aksi takdirde düzgün sörf yapamayacaksınız.

CSGO Nedir?

CSGO, “CS Global Offensive” nin kapsamlı bir uzantısı olan “Counter-Strike” serisinin en çok satan ürünüdür. Oyunun geliştiricileri Valve ve Hidden Path Entertainment’tır ve oyun Ağustos 2012’de piyasaya sürüldü. Bu benim dahil dünyanın her yerinden pek çok insanın sevdiği bir oyun. Arkadaşlarınla ​​oynayabilirsin.

Kaynak: dotesports.com/counter-strike/news/how-to-play-surf-maps-and-servers-on-csgo


Bu bilgileri kaybetmemek için CTRL + D tuşuna veya URL kısmında yer alan yıldız işaretine tıklayarak sayfaya yer işareti ekleyebilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hypasos, yüksekte anlamına gelen “hypsos”un Türkçeleştirilmiş versiyonudur.