CSGO Rate Ayarları: Daha İyisi Yok! (2021) | Hypasos
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin!


Oyun

CSGO Rate Ayarları

,CSGO Rate Ayarları

CSGO için önemli ve ince dokunuşlardan biri de tartışmasız rate ayarları. Bu ayarların nasıl olması gerektiğini sizler için anlattık. CSGO Rate Ayarları yapmayı bu yazıyı okuduktan sonra en iyi şekilde öğrenmiş olacaksınız.

CSGO Rate Ayarları

CSGO 1v1 Kodları
CSGO Rate Ayarları

Oyun güncellendi ve Valve, herkes için yeni varsayılan oranı manuel olarak belirledi. Yeni varsayılan oran “96608” veya 1,57 Mbps olacaktır.

Genellikle çoğu profesyonel oyuncu rate ayarlarını sabit olarak ”786432” olarak kullanıyor. Ancak azınlık ise 196608 olarak kullanıyor. Ancak bizim önerimiz kesinlikle ”786432”.

CSGO Rate Ayarı Nasıl Değiştirilir

Herhangi bir şeye dokunmak istemiyorsanız buradaki adımları atlayabilir ve alttaki yama notlarına gidebilirsiniz.

Autoexec‘lerinizi yeni varsayılan (veya daha yüksek) oran değeriyle güncellemenizi tavsiye ederim. Bunu yapmak için, varsayılan olarak bulunan autoexec dosyanızı açmanız yeterlidir.

Aksi takdirde, oyun içi konsol üzerinden oranlarınızı ayarlayabilirsiniz, bunu yapmak için oyun içi konsolunuzu (é) düğmesiyle açın. Ardından, rate “rate number buraya” yazın, örneği:

rate “786432”

Bir sonraki adımda tam sayı listesini bulabilirsiniz.

En İyi CSGO Rate Ayarları

Benim gibiyseniz ve en iyi sonuçları almak için kurcalamayı seviyorsanız, beni takip edin. Aşağıda internetiniz için en iyi rate ayarını kolayca bulmanıza yardımcı olacak bir sayı listesi bulunmaktadır.

 • .5 Mbps – rate 62500
 • 1.0 Mbps – rate 125000
 • 1,5 Mbps – rate 187500
 • 1,57 Mbps – rate 196608 (Yeni Varsayılan)
 • 2.0 Mbps – rate 250000
 • 2,5 Mbps – rate 312500
 • 3.0 Mbps – rate 375000
 • 3,5 Mbps – rate 437500
 • 4.0 Mbps – rate 500000
 • 4,5 Mbps – rate 562500
 • 5.0 Mbps – rate 625000
 • 5.5 Mbps – rate 687500
 • 6.0 Mbps – rate 750000
 • 6.2 Mbps – rate 786432 (Yeni Maksimum)

Güney Afrika ağının bu durumda aslında kötü olmadığını fark edeceksiniz. 4Mbps hattınız varsa, oranlarınızı 3,5 Mbps değerine ayarlayabilirsiniz.

8Mbps veya daha yüksek indirme hızına sahip olanlar için 6,2 Mbps‘lik 786432‘lik maksimum hızı ayarlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: CSGO FPS Arttırma Rehberi

CSGO Rate Ayarları

Ben şahsen, java platformu nedeniyle doğru testler için speedtest.net’ten hoşlanmıyorum. Ancak bu örnek için size iyi ve faydalı olacaktır.

CSGO Rate Ayarı Nedir?

CSGO Rate Ayarları

Oyun belirlediğiniz sabit bir hız kullanmaz, bu nedenle çok fazla eylem olursa ve oyun istemcinizi güncellemek isterse, şimdi bu bilgiyi maksimumda gönderecektir.

İlginizi Çekebilir:  Counter-Strike Hile Kodları

Yukarıda bahsedildiği gibi, hız göstergesi olarak tam hat hızını kullanmaktan kaçının. Aynı örnek; 4Mbps‘ye sahipseniz 3.5‘i kullanın çünkü diğer programlar da biraz bant genişliği gerektirebilir (takım konuşması, oyun içi ses vb.)

CSGO cl_interp_ratio Ayarı

CSGO Konsol Nasıl Açılır (Windows, Mac)
CSGO Rate Ayarları

Bu kod oyundaki ping değerinize göre değişiklik gösterebilir. cl interp_ratio kodumuz sabit pinginiz 5 ile 20 arasındaysa 1 olmalı. Bu ayar aynı zamanda hitboxlara da etki etmekte. Eğer sabit pinginiz 5 ile 20’den fazla ise cl_interp_ratio kodu 2 olmalıdır.

 • ratio 1’de kendi internetinizden bağlanırsınız.
 • ratio 2’de Valve sunucularından bağlanırsınız.

Daha fazla oku: CSGO Ping Düşürme Rehberi

Diğer CSGO Yazılarımız

CSGO Ping Düşürme Rehberi

CSGO 1v1 Kodları

CSGO Görünmezlik Kodu

CSGO Uçma Kodu

CSGO Nedir?

CSGO Prime Nedir?
CSGO Rate Ayarları

CSGO, “Counter-Strike” serisini aşan bir oyun olan “Counter-Strike Global Offensive” in tam sürümüdür. Oyunun geliştiricisi Valve, Hidden Path Entertainment’ı yazdı.

CS desise serisi ilk olarak Half-Life modunda piyasaya sürüldü.Bu modun büyük bir kısmını indirdikten sonra Valve oyunu satın aldı. Oyunun en son sürümü 1.6 ve üzeri. CS: Kaynak, CS: S tamamen farklı bir kumar motoruyla birlikte gelir. Ancak, CS: Source işe alınmadığında, yayıncı ölümüne savaştı ve CSGO’yu yayınladı.

CSGO 2012’de ilk çıktığında çok az etkisi oldu, ancak valf topluluk pazarını harekete geçirdi ve kumar aniden “patladı ve ortadan kayboldu”. Pazarın yardımıyla herkes derilerini satabilir ve yeni deriler satın alabilir. Bu özelliği kullandıktan sonra, iyi huylu oyunlarda daha sonra düzelen bir güç dengesizliği ortaya çıktı.

CSGO, “Counter-Strike” serisinde fazla satılmış bir oyun olan “Counter-Strike Global Offensive” in tam sürümüdür. Oyunun geliştiricisi Valve, Hidden Path Entertainment’ı yazdı.

CS desise serisi ilk olarak Half-Life modunda piyasaya sürüldü.Bu modun büyük bir kısmını indirdikten sonra Valve oyunu satın aldı. Oyunun en son sürümü 1.6 ve üzeri. CS: Kaynak, CS: S tamamen farklı bir kumar motoruyla birlikte gelir. Ancak, CS: Source işe alınmadığında, yayıncı ölümüne savaştı ve CSGO’yu yayınladı.

Kaynak: www.cswarzone.com/set-new-csgo-rates

Sorunuz olursa yorumlar kısmında belirtin

Bizi Takip Edin
Facebook ● Instagram ● Twitter ● Google News ● Kayıt Ol ● Yazar Olmak İster Misiniz?

E-mail Haber Bültenine Abone Ol

BUNLARA DA GÖZ ATIN


Yorum Yapmak İçin Tıklayın
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haber

Cyberpunk 2077’de Ne Ters Gitti?

,

Yazar:

Cyberpunk 2077'de Ne Ters Gitti?

CD Projekt CEO’su Marcin Iwiński, Aralık ayında Cyberpunk 2077 video oyununun feci şekilde piyasaya sürülmesiyle ilgili bu hafta halka açık bir konuşma yaptı. Kişisel sorumluluğu üstlendi ve takımı suçlamamalarını istedi.

Cyberpunk 2077’de Ne Ters Gitti?

Iwiński‘nin bir ay içinde ikinci özrü, Polonya şirketinin itibarını oyun için sekiz yıl beklemiş olan çok sayıda taraftar ve yatırımcı ile geri kazanma girişimiydi. 

Başarısız olan Cyberpunk, 10 Aralık’tan Ocak ortasına kadar CD Projekt hisselerinde %30 düşüşe neden oldu. Çoğunluğu kariyerlerini riske atmamak için isimsiz kalmak isteyen 20’den fazla mevcut ve eski CD Projekt personeli ile yapılan görüşmeler, kontrolsüz hırs, zayıf planlama ve teknik eksikliklerle gölgelenen bir gelişim sürecini tasvir ediyor.

Daha fazla oku: Cyberpunk 2077: Çalışanlar Oyunu Bitirmek İçin Fazla Mesai Yapacak

Polonyalı şirket, önümüzdeki birkaç ayı oyunda genişlemeler planlamak veya diğer popüler franchise The Witcher’ın bir sonraki serisine başlamak yerine Cyberpunk 2077′nin düzeltmeleri üzerinde çalışarak geçirecek.  Iwiński, ilk yeni güncellemenin Ocak ayının sonuna doğru ve ikincisinin sonraki haftalarda yayınlanacağını söyledi.

Geliştirme ekibi 2021’den başlayarak bunu tasarlamadı. Şimdi başarılı bir sürümü kutlamak yerine, Cyberpunk 2077’yi bir kurtuluş hikayesine dönüştürmeyi hedefleyecekler. 

Cyberpunk 2077 Sokak Kredisi Nasıl Kazanılır?

Zorlu bir savaş olacak. Electronic Arts ve Ubisoft Entertainment gibi rakiplerin aksine CD Projekt birkaç yılda yalnızca bir büyük oyun yayınlıyor, bu nedenle şirket Cyberpunk 2077‘nin önemli bir hit olacağına güveniyordu.

İlk incelemeler genellikle iyiydi ancak oyuncular oyunu ellerine aldıklarında, oyunun PC’lerde sorunları olduğunu ve konsollarda neredeyse oynanamayacağını fark ettiler. 

O kadar kötü bir performans gösterdi ki, Sony Corp. oyunu PlayStation Store‘dan kaldırdı ve benzeri görülmemiş bir hareket olan geri ödemeler teklif ederken, Microsoft Corp. müşterileri “oyun güncellenene kadar Xbox One’da performans sorunları yaşayabilecekleri” konusunda uyarıyor. CD Projekt, aldatıldıkları iddiasıyla yatırımcı davasıyla karşı karşıya.

İlginizi Çekebilir:  Microsoft Yeni Üyeler İçin Xbox Live Gold Fiyatlarını Artırdı
Cyberpunk 2077 Sokak Kredisi Nasıl Kazanılır?

Iwiński, mesajında  şirketin “görevi hafife aldığını” kabul ediyor. “Oyunun şehri çok kalabalık olduğu ve eski nesil konsolların disk bant genişliği olduğu için bizi sürekli zorladı” dedi. CD Projekt, oyunun piyasaya sürülmesinden önce kapsamlı bir şekilde test ederken, Iwiński bunun pek çoğunu göstermediğini söyledi. Geliştiriciler bunun tersini savundular ve birçok yaygın sorunun keşfedildiğini söylediler ancak personelin bunları düzeltmek için zamanı yoktu.

Cyberpunk 2077 nihayet 10 Aralık‘ta piyasaya sürüldüğünde, tepki hızlı ve öfkeliydi. Oyuncular, minik ağaçların ve pantolonsuz etrafta dolanan karakterlerin istila ettiği ekranların videolarını paylaştı ve vaat edilen ancak nihai üründe yer almayan özelliklerin listelerini derledi.

Cyberpunk 2077 Sistem Gereksinimleri

Geliştiriciler, PlayStation mağazasında yeniden bir yer kazanmak için ne yapılması gerektiği net olmasa da, aksaklıkların ve grafik sorunlarının çoğunun düzeltilebileceğini söylüyor. Hayranları geri kazanmak zor olabilir ancak video oyun dünyasında bir emsal var. 

Uzay simülatörü olan No Man’s Sky gibi oyunlar; Online rol yapma oyunu olan Final Fantasy XIV; ve çok oyunculu bir nişancı olan Destiny, zorlu lansmanlardan kurtuldu ve piyasaya sürüldükten sonra kademeli olarak gelişerek önemli beğeni topladı. CD Projekt hisseleri, Iwiński’nin mesajından sonra altı hafta içinde %6 arttı.

İlginizi Çekebilir

Cyberpunk 2077 Sokak Kredisi Nasıl Kazanılır?

Cyberpunk 2077 Sistem Gereksinimleri Ve Sistem Tavsiyeleri

Cyberpunk 2077 Filmleri: En İyi Cyberpunk Filmleri

Cyberpunk 2077: Çalışanlar Oyunu Bitirmek İçin Fazla Mesai Yapacak

Kaynak: https://www.bloomberg.com/news/articles/2021-01-16/cyberpunk-2077-what-caused-the-video-game-s-disastrous-rollout

Sorunuz olursa yorumlar kısmında belirtin

Bizi Takip Edin
Facebook ● Instagram ● Twitter ● Google News ● Kayıt Ol ● Yazar Olmak İster Misiniz?

E-mail Haber Bültenine Abone Ol

Okumaya Devam Et

Haber

Microsoft Yeni Üyeler İçin Xbox Live Gold Fiyatlarını Artırdı

,

Yazar:

Xbox Game Pass Abone Sayısı Altı Aydan Kısa Bir Sürede %50 Artışla 15 Milyona Ulaştı

Microsoft yeni Xbox Live Gold üyelikleri için fiyatları her yönden artırdı ve değişiklikler, taahhüt etmeye hazır olduğunuz sürece daha belirgin hale geldi. 

Microsoft Yeni Üyeler İçin Xbox Live Gold Fiyatlarını Artırdı

Xbox Series X İncelemesi: YENİ NESİL BİLGİSAYAR GİBİ
Microsoft Yeni Üyeler İçin Xbox Live Gold Fiyatlarını Artırdı

Bir ve üç aylık planlar, sırasıyla 11 $ ve 30 $ ‘dan çok daha pahalı değil (1 $ ve 5 $‘ a kadar) ancak altı ay size 60 $ ‘a mal oluyor ödediğiniz 40 $ ‘ın çok üstünde. Artık 12 aylık bir üyelik olmadığında, Gold konusunda ısrar ederseniz, yılda 120 $ cebinizden gidecek.

Microsoft, mevcut 6 ve 12 aylık üyelerin mevcut fiyattan yenileneceğini söyledi. Gold üyeliklerini Xbox Game Pass Ultimate‘a dönüştürenler, kalan süreyi üç yıla kadar ekstra ücret ödemeden devam edecek. Hala birkaç aylık üyeliğiniz varsa, bir süre başka önemli bir harcamayla karşılaşmayacaksınız.

Xbox Game Pass Abone Sayısı Altı Aydan Kısa Bir Sürede %50 Artışla 15 Milyona Ulaştı

Şirket, Gold fiyatlandırmasının birçok yerde “yıllardır değişmediğini” belirterek artışı haklı çıkardı, Xbox 360 o zamanlar mağazalardaydı.  Teoride Microsoft maliyetlerin değiştiğini kabul ediyor. PlayStation Plus’ın hala 60 dolarlık bir seçeneği var ancak Sony Now oyun akışını kapsamıyor.

İlginizi Çekebilir:  Valve Ve 5 PC Oyunu Yayıncısı 9,4 Milyon Dolar Para Cezası Aldı
PS4 Ve Xbox One'ınızın Ömrünü Nasıl Uzatabilirsiniz? 5 Basit Yöntem

Yine de Microsoft‘un daha büyük planlarını görmek çok zor değil. Xbox Game Pass Ultimate, nispeten kolay bir satıştır. Ayda 15 dolardan daha fazla ödeyeceksiniz ancak Gold‘un tüm özelliklerinin yanı sıra büyüyen kitaplığa ve bulut oyunlarına erişim elde edeceksiniz. Teknoloji devi her ay daha fazla para kazanmakla kalmıyor.

İlginizi Çekebilir

Xbox Series X İncelemesi: YENİ NESİL BİLGİSAYAR GİBİ

Microsoft Yeni Xbox Kullanıcı Arayüzünü Kullanıma Sundu

Xbox Game Pass Abone Sayısı Altı Aydan Kısa Bir Sürede %50 Artışla 15 Milyona Ulaştı

Xbox Sevenleri Üzecek Haber Microsoft’tan Geldi

Microsoft Yeni Xbox Kullanıcı Arayüzünü Kullanıma Sundu

Kaynak: finance.yahoo.com/news/microsoft-raises-xbox-live-gold-prices-153352549.html

Sorunuz olursa yorumlar kısmında belirtin

Bizi Takip Edin
Facebook ● Instagram ● Twitter ● Google News ● Kayıt Ol ● Yazar Olmak İster Misiniz?

E-mail Haber Bültenine Abone Ol

Okumaya Devam Et

Popüler