CSGO Rate Ayarları

Avatar for Kerem

Son güncelleme:

Yazar:

CSGO Rate Ayarları

CSGO için önemli ve ince dokunuşlardan biri de tartışmasız rate ayarları. Bu ayarların nasıl olması gerektiğini sizler için anlattık. CSGO Rate Ayarları yapmayı bu yazıyı okuduktan sonra en iyi şekilde öğrenmiş olacaksınız.

CSGO Rate Ayarları

CSGO 1v1 Kodları
CSGO Rate Ayarları

Oyun güncellendi ve Valve, herkes için yeni varsayılan oranı manuel olarak belirledi. Yeni varsayılan oran “96608” veya 1,57 Mbps olacaktır.

Genellikle çoğu profesyonel oyuncu rate ayarlarını sabit olarak ”786432” olarak kullanıyor. Ancak azınlık ise 196608 olarak kullanıyor. Ancak bizim önerimiz kesinlikle ”786432”.

CSGO Rate Ayarı Nasıl Değiştirilir

Herhangi bir şeye dokunmak istemiyorsanız buradaki adımları atlayabilir ve alttaki yama notlarına gidebilirsiniz.

Autoexec‘lerinizi yeni varsayılan (veya daha yüksek) oran değeriyle güncellemenizi tavsiye ederim. Bunu yapmak için, varsayılan olarak bulunan autoexec dosyanızı açmanız yeterlidir.

Aksi takdirde, oyun içi konsol üzerinden oranlarınızı ayarlayabilirsiniz, bunu yapmak için oyun içi konsolunuzu (é) düğmesiyle açın. Ardından, rate “rate number buraya” yazın, örneği:

rate “786432”

Bir sonraki adımda tam sayı listesini bulabilirsiniz.

reklam

En İyi CSGO Rate Ayarları

Benim gibiyseniz ve en iyi sonuçları almak için kurcalamayı seviyorsanız, beni takip edin. Aşağıda internetiniz için en iyi rate ayarını kolayca bulmanıza yardımcı olacak bir sayı listesi bulunmaktadır.

 • .5 Mbps – rate 62500
 • 1.0 Mbps – rate 125000
 • 1,5 Mbps – rate 187500
 • 1,57 Mbps – rate 196608 (Yeni Varsayılan)
 • 2.0 Mbps – rate 250000
 • 2,5 Mbps – rate 312500
 • 3.0 Mbps – rate 375000
 • 3,5 Mbps – rate 437500
 • 4.0 Mbps – rate 500000
 • 4,5 Mbps – rate 562500
 • 5.0 Mbps – rate 625000
 • 5.5 Mbps – rate 687500
 • 6.0 Mbps – rate 750000
 • 6.2 Mbps – rate 786432 (Yeni Maksimum)

Güney Afrika ağının bu durumda aslında kötü olmadığını fark edeceksiniz. 4Mbps hattınız varsa, oranlarınızı 3,5 Mbps değerine ayarlayabilirsiniz.

8Mbps veya daha yüksek indirme hızına sahip olanlar için 6,2 Mbps‘lik 786432‘lik maksimum hızı ayarlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: CSGO FPS Arttırma Rehberi

CSGO Rate Ayarları

Ben şahsen, java platformu nedeniyle doğru testler için speedtest.net’ten hoşlanmıyorum. Ancak bu örnek için size iyi ve faydalı olacaktır.

CSGO Rate Ayarı Nedir?

CSGO Rate Ayarları

Oyun belirlediğiniz sabit bir hız kullanmaz, bu nedenle çok fazla eylem olursa ve oyun istemcinizi güncellemek isterse, şimdi bu bilgiyi maksimumda gönderecektir.

Yukarıda bahsedildiği gibi, hız göstergesi olarak tam hat hızını kullanmaktan kaçının. Aynı örnek; 4Mbps‘ye sahipseniz 3.5‘i kullanın çünkü diğer programlar da biraz bant genişliği gerektirebilir (takım konuşması, oyun içi ses vb.)

CSGO cl_interp_ratio Ayarı

CSGO Konsol Nasıl Açılır (Windows, Mac)
CSGO Rate Ayarları

Bu kod oyundaki ping değerinize göre değişiklik gösterebilir. cl interp_ratio kodumuz sabit pinginiz 5 ile 20 arasındaysa 1 olmalı. Bu ayar aynı zamanda hitboxlara da etki etmekte. Eğer sabit pinginiz 5 ile 20’den fazla ise cl_interp_ratio kodu 2 olmalıdır.

 • ratio 1’de kendi internetinizden bağlanırsınız.
 • ratio 2’de Valve sunucularından bağlanırsınız.

Daha fazla oku: CSGO Ping Düşürme Rehberi

Diğer CSGO Yazılarımız

CSGO Ping Düşürme Rehberi

reklam

CSGO 1v1 Kodları

CSGO Görünmezlik Kodu

CSGO Uçma Kodu

CSGO Nedir?

CSGO Prime Nedir?
CSGO Rate Ayarları

CSGO, “Counter-Strike” serisini aşan bir oyun olan “Counter-Strike Global Offensive” in tam sürümüdür. Oyunun geliştiricisi Valve, Hidden Path Entertainment’ı yazdı.

CS desise serisi ilk olarak Half-Life modunda piyasaya sürüldü.Bu modun büyük bir kısmını indirdikten sonra Valve oyunu satın aldı. Oyunun en son sürümü 1.6 ve üzeri. CS: Kaynak, CS: S tamamen farklı bir kumar motoruyla birlikte gelir. Ancak, CS: Source işe alınmadığında, yayıncı ölümüne savaştı ve CSGO’yu yayınladı.

CSGO 2012’de ilk çıktığında çok az etkisi oldu, ancak valf topluluk pazarını harekete geçirdi ve kumar aniden “patladı ve ortadan kayboldu”. Pazarın yardımıyla herkes derilerini satabilir ve yeni deriler satın alabilir. Bu özelliği kullandıktan sonra, iyi huylu oyunlarda daha sonra düzelen bir güç dengesizliği ortaya çıktı.

CSGO, “Counter-Strike” serisinde fazla satılmış bir oyun olan “Counter-Strike Global Offensive” in tam sürümüdür. Oyunun geliştiricisi Valve, Hidden Path Entertainment’ı yazdı.

CS desise serisi ilk olarak Half-Life modunda piyasaya sürüldü.Bu modun büyük bir kısmını indirdikten sonra Valve oyunu satın aldı. Oyunun en son sürümü 1.6 ve üzeri. CS: Kaynak, CS: S tamamen farklı bir kumar motoruyla birlikte gelir. Ancak, CS: Source işe alınmadığında, yayıncı ölümüne savaştı ve CSGO’yu yayınladı.

Kaynak: www.cswarzone.com/set-new-csgo-rates


Bu bilgileri kaybetmemek için CTRL + D tuşuna veya URL kısmında yer alan yıldız işaretine tıklayarak sayfaya yer işareti ekleyebilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hypasos, yüksekte anlamına gelen “hypsos”un Türkçeleştirilmiş versiyonudur.