CSGO Güven Faktörü Nedir? Nasıl Yükseltilir?

Avatar for Kerem

Son güncelleme:

Yazar:

CSGO Surf Nasıl Yapılır

CSGO Güven Faktörü Nedir? Nasıl Yükseltilir? bu yazıda bu soruları detaylı bir şekilde açıklayacağız. Adil ve dürüst eşleştirme, Valve ve CSGO‘nun her zaman birincil hedefi olmuştur. Oyuncu tabanı karar verme sürecinin merkezinde yer alır.

CSGO Güven Faktörü Nedir?

14 Kasım 2017‘de piyasaya sürülen CSGO Güven Faktörü, toksik, hile yapan veya rapor edilen oyuncuların, olmayan oyuncularla rekabetçi oyunlara girmesini hedefliyordu.

CSGO Prime statüsü ile karşılaştırıldığında Güven Faktörü sistemi artık diğer temel eşleştirme faktörlerine odaklanıyor. Valve bu bilgileri paylaşmak istemediğinden, bunlar ne yazık ki kamuya açık bilgiler değildir. Bununla birlikte bu sistemin oyuncuların davranışına göre eşleştiği yaygın olarak tahmin ediliyor.

CSGO’da üç tür güven faktörü vardır: Yeşil, Sarı ve Kırmızı. Yeşil güven faktörüne sahip olmak, güvenli bölgede olduğunuz anlamına gelirken, sarı alan, orta düzeyde bir güven faktörünüz olduğunu belirtir. Kırmızı güven faktörünüz (en düşük güven faktörü) varsa, hile yapanlara ve toxic oyunculara karşı oynarsınız.

CSGO Güven Faktörü Neye Göre Belirlenir?

CSGO FPS Gösterme Kodu

Belirtildiği gibi sistemin nasıl çalıştığına dair hiçbir şey kesin değil. Valve tarafından hiçbir şey netleştirilmedi. Fakat topluluğun birçok üyesi bu potansiyel faktörlerde hem fikir.

En olası faktörler:

 • Rapor sayısı
 • Övgü sayısı
 • CSGO hizmet madalyası
 • Oynanan saat sayısı
 • Dereceli galibiyet sayısı
 • Mevcut lobi durumu

Oyuncular daha uzun saatler oynamışsa, muhtemelen benzer şekilde yıpranmış oyuncularla karşılaşacaklardır. Daha fazla galibiyet alan oyuncular, lobilerindeki diğer başarılı oyuncularla birlikte yer alacak. Daha sonra tabii ki davranış faktörleri açısından olumlu ve olumsuz davranış alışkanlıkları olanlar birbirlerinin yanına yerleştirilecektir.

CSGO Güven Faktörü Nasıl Geliştirilir?

CSGO Para Kodu

Öyleyse, bu eşleştirme sistemi CSGO oyuncuları için bir sır niteliğindeyken, düşük güven derecesini nasıl artırabilirsiniz? Topluluk önerilerinin hiçbirinin güven faktörünüze yardımcı olacağı garanti edilmese de. Bu eylemler topluluktaki pek çok kişinin olumsuz puanlarını düşürmesine yardımcı oldu. Bunlar aşağıdaki gibidir:

reklam
 • Daha fazla oyun oynayın
 • Toksik davranıştan kaçının
 • Maçları erken bırakmayın
 • Uygunsuz Steam isimlerinden kaçının
 • Uygunsuz davranışı bildirin
 • Diğer oyunculardan Oyun İçi Övgüler kazanın

Bir hesabın güven faktörünü yeniden canlandırmak uzun ve zorlu bir görev olabilir. Çoğunlukla önceki kötü davranışlardan gelen düşük güven nedeniyle. Listelenen bu eylemlere sürekli bağlılık göstermesine rağmen, oyuncu kendi güven faktörünü geliştirmek için en önemli rolü oynar.Diğer CSGO Rehberlerimiz

CSGO Overwatch Nasıl Açılır? CSGO Overwatch Nedir?

CSGO Sekmeme Kodu

CSGO Başlatma Seçenekleri ve Kodları

CSGO Loss Sorunu Çözüm | CSGO Ping Sorunu

CSGO Bıçak Kodu


Bu bilgileri kaybetmemek için CTRL + D tuşuna veya URL kısmında yer alan yıldız işaretine tıklayarak sayfaya yer işareti ekleyebilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hypasos, yüksekte anlamına gelen “hypsos”un Türkçeleştirilmiş versiyonudur.