Uzayda Çekilen İlk Selfie Satılığa Çıktı

Avatar for Kerem

Tarih:

Yazar:

Uzayda Çekilen İlk Selfie Satılığa Çıktı

Uzay Selfie’si

Müzayede evi Christie’s London, uzayda çekilen ilk özçekimi satıyor. NASA‘nın Apollo 11 görevi sırasında Temmuz 1969’da Buzz Aldrin tarafından çekilen çekim için sadece 4.000 dolar isteniyor.

Müzayede ayrıca Neil Armstrong‘un Ay’da yürüdüğü ilk seferde çekilmiş tek fotoğrafı da içeriyor. Dünya’nın Ay yüzeyinin arkasından yükseldiğini gösteren ikonik “Dünya Doğuşu” fotoğrafı.

“Astronotlara dönüşen sanatçılar, kendi kameralarıyla insanlığa deneyimlerinin güzelliğini ve derinliğini uzaya aktarabildiler, kendimizi ve evrendeki yerimizi sonsuza kadar değiştirdiler.”

“Koleksiyon, müzayedede sunulan en kapsamlı NASA fotoğrafları koleksiyonu ve Merkür’ün ilk günlerinden Ay yörüngesinin teknik ilerlemelerinden Apollo’nun zaferlerine kadar uzay programının her görsel kilometre taşını kapsıyor.” açıklama devam ediyor.

Bilim Adamları Ve Kahramanlar

Uzayda Çekilen İlk Selfie Satılığa Çıktı

Fotoğrafların çoğu, satışa sunulmadan önce Houston‘daki Manned Uzay Aracı Merkezinde arşivlendi.

Sanat koleksiyoncusu Victor Martin-Malburet, 15 yıl boyunca 2.400’den fazla fotoğrafı bir araya getirdi ve dünya çapında sergilerde gösterildi. Onları nasıl elde ettiği ve neden şimdi sattığı belirsizliğini koruyor.

Açıklamada, “Astronotlar genellikle büyük bilim adamları ve kahramanlar olarak tasvir ediliyor ancak nadiren tüm zamanların en önemli fotoğrafçıları olarak selamlanıyorlar” dedi. “Merkür ve İkizler’in ilk öncüleri tuval bir alan ve Dünya olarak verildi; Apollo astronotları yabancı bir dünya. “

Koleksiyondaki diğer resimler şunları içerir: Ay’ın uzak tarafının ilk görüntüsü, uzaydaki ilk köpek, Laika, ve tüm dünyanın ilk görüntüsü uzaydan alınmış.

reklam

Christie, en çok aranan fotoğrafların bazılarının 66.000 doların üzerinde satılmasını bekliyor.

İlginizi Çekebilir

Sahibi Kedisine Takip Cihazı Taktı Ve Olanlara İnanamadı

Elektrikli Wingsuit 186 MPH Hızla Uçmanızı Sağlıyor

McDonald’s Yapay Etlere Teknoloji Desteği Sağlıyor

Dikkat! Yanlış Vida Seçimi Evinizin Yanmasına Neden Olabilir

Joe Biden, NASA’nın Tarihi SpaceX Lansmanına Destek Oldu

Kaynak: futurism.com/nasa-selling-first-space-selfie


Bu bilgileri kaybetmemek için CTRL + D tuşuna veya URL kısmında yer alan yıldız işaretine tıklayarak sayfaya yer işareti ekleyebilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hypasos, yüksekte anlamına gelen “hypsos”un Türkçeleştirilmiş versiyonudur.