Dikkat! Yanlış Vida Seçimi Evinizin Yanmasına Neden Olabilir

Avatar for Kerem

Tarih:

Yazar:

Dikkat! Yanlış Vida Seçimi Evinizin Yanmasına Neden Olabilir

Amazon’un akıllı ev markası Ring, ABD’de yangın ve yanma endişeleri nedeniyle satılan 2. nesil görüntülü kapı zillerinin yaklaşık 350.000‘ini geri çağırdı. (Kaynak: ABD Tüketici Ürün Güvenliği Komisyonu)

Yanlış Vida Seçimi Evinizin Yanmasına Neden Olabilir

Yanlış Vida Seçimi Evinizin Yanmasına Neden Olabilir
Yanlış Vida Seçimi Evinizin Yanmasına Neden Olabilir

Ring, kapı zillerinin tutuşup küçük maddi hasara neden olduğuna dair 23 rapor ve küçük yanıklarla ilgili sekiz rapor aldı. Ring’in sitesi etkilenen kapı zillerinin iade edilmesine gerek olmadığını ancak kullanıcıların güncellenmiş talimatlara uymasını gerektiğini söylüyor

Ring, Kapı zili doğru takılırsa hiçbir risk olmadığını söylüyor, CPSC yanlış vidalar kullanıldığında cihazın aşırı ısınabileceğini not ediyor. Ring, kapı zilinin piline zarar verebilecek yanlış vidaları kullanan kişilerin 85 olay raporu aldığını söylüyor. Ring kapı zilini brakete sabitlemek için “akıllı güvenlik vidaları” dışında herhangi bir vida kullanmamaları konusunda uyarıyor.

Ring’in kılavuzu, kurulum sırasında yanlış vidaların kullanılması tehlikesini vurgular.

“Müşterilerin cihazlarını iade etmesine gerek yok” Ring, bir açıklamada, “Bu konuda CPSC ile işbirliği içinde çalıştık ve çalışmaya devam ediyoruz, güncellenmiş kullanım kılavuzunu aldıklarından emin olmak ve cihaz kurulum talimatlarını takip etmek için Ring Görüntülü Kapı Zili (2. Nesil) satın alan müşterilerle iletişime geçtik.”

Etkilenen belirli kapı zilleri, bu yıl Haziran ve Ekim ayları arasında 5UM5E5 model numarasıyla yaklaşık 100 dolara satılan 2. nesil görüntülü kapı zilleri. Ring bunu açıkça söylemese de, 2. nesil Ring kapı zillerini yanlış vidalarla yanlış takmış olanlar müşteri desteğiyle iletişime geçin.

İlginizi Çekebilir

Elektrikli Wingsuit 186 MPH Hızla Uçmanızı Sağlıyor

Apple iPhone’unuza Gizli Bir Düğme Ekledi Ve Farkına Bile Varmadınız

McDonald’s Yapay Etlere Teknoloji Desteği Sağlıyor

reklam

Türkiye’nin İlk Cep Uydusu: Grizu-263A Nedir?

DDoS Nedir? DDoS Saldırısı Nasıl Yapılır? Telefondan Mümkün Mü?

Kaynak: theverge.com/2020/11/11/21559929/ring-video-doorbell-2nd-gen-fire-concerns-recall-hazard-screws-installation


Bu bilgileri kaybetmemek için CTRL + D tuşuna veya URL kısmında yer alan yıldız işaretine tıklayarak sayfaya yer işareti ekleyebilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hypasos, yüksekte anlamına gelen “hypsos”un Türkçeleştirilmiş versiyonudur.