Twitch Çalışanlarının Şirketi Taciz Ve Irkçılığı Küçümsemekle Suçladığını Bildirdi

Avatar for Kerem

Tarih:

Yazar:

Twitch Çalışanlarının Şirketi Taciz Ve Irkçılığı Küçümsemekle Suçladığını Bildirdi

GamesIndustry.biz’in bugünkü raporuna göre 16 Twitch çalışanı, Amazon’un sahibi olduğu şirketi cinsiyetçilik, taciz ve ırkçılık kültürüne kayıtsız kalmakla suçladı.

Suçlamalar, Twitch’in tamamını kapsıyor hatta Justin.tv olarak ilk günlerine kadar uzanıyor. İddialar arasında kadınlara erkeklerle aynı fırsatların verilmediği “kesin önyargı” ve bir çok hakaretin denmesi yer alıyor.

Bir kadın GamesIndustry.biz’e “Orada hiç güvende hissettmedim” dedi. “Hiç kimse hiçbir şeyin sorumluluğunu gerçekten almadı ve tehdit edildiyseniz, tehdit edildiğinizi hissettiğinizde veya bir şekilde zarar gördüyseniz gidecek kimse yoktu. İK çalışanların yanında değildi, elbette… İK’ya gidersen, bu seni daha da mahveder.”

Ortaya çıkan insanların çoğu, Twitch’in İK departmanının çalışanlarını desteklemediğini, iddiaları halının altına süpüreceğini ve bazı durumlarda sorunu daha da kötüleştireceğini hissetti. GamesIndustry.biz’e göre bir kişi, İK’ya bildirdiği kişi tarafından fiziksel ve sözlü olarak misilleme yapıldığını iddia ediyor.

Suçlu olduğu iddia edilen kişilerin çoğu Twitch yayıncıları olduğu için şirket suçlamaları “aktif olarak araştırdığını” ve “uygun olduğu durumlarda kanun uygulayıcılarla birlikte çalışacağını” belirten bir açıklama yaptı. Şirket ayrıca ciddi iddialara karışan yayıncıları kalıcı olarak yasaklamaya başladı.Bir Twitch sözcüsü GamesIndustry.biz’e şirketin “topluluklar oluşturmaya adadığını” ve iddiaların çoğunun “yaşında” olduğunu söyledi. O zamandan beri şirket, çalışanları ve toplumu “daha iyi korumak ve desteklemek için çok sayıda adım” attığını söylüyor.

Sözcü, “İK ekibimize önemli ölçüde yatırım yaptık, yeni, çeşitli liderlik getirdik ve çalışanların İK iş ortaklarına oranını azaltarak daha fazla destek sağlayıp kapsayıcılığı daha iyi teşvik edebildik” dedi.

reklam

Twitch ayrıca, bir çalışana göre “karar vericiler ağırlıklı olarak beyaz ve erkeklerden oluştuğu” için platformunda ırksal ve etnik azınlıklar, kadınlar ve yeterince temsil edilmeyen gruplardan insanlar için güvenlik endişesini arttırmakla suçlanıyordu.

Platformdaki nefret söyleminin yanı sıra işyerinde ırkçılık da reddedildi. İlk çalışanlardan biri, N*gga kelimesinin yasaklanması için bir yıl boyunca savaşmaları gerektiğini iddia ediyor.

Daha yakın zamanlarda, eski baş ürün müdürü Olivia Grace, “ırkçı taciz” için kullanılan bir rakun ifadesinin kaldırılmasını istediğini söyledi . Twitch CEO’su Emmett Shear kabul etmedi.

Diğer Yazılarımız

Fall Guys Artık Twitch’de En Çok İzlenen Oyunlar Listesinde 1. Değil

Mediatonic, Fall Guys Karakterlerinin İçinde Ne Olduğunu Ortaya Çıkardı, Fotoğraflar Dehşet Verici!

Ninja, Valorant’a “Şu Anda Oynanamaz” Diyor

Microsoft xCloud’u Web Üzerinden iOS’a Getiriyor

SPACEX Uzay Limanının Komşularıyla Sorun Yaşıyor

Sizin düşünceniz nedir? Sizce kim haklı? Yorumlarda düşüncenizi belirtin

Kaynak: dotesports.com/streaming/news/twitch-employees-reportedly-accuse-company-of-downplaying-harassment-sexual-assault-and-racism

reklam


Bu bilgileri kaybetmemek için CTRL + D tuşuna veya URL kısmında yer alan yıldız işaretine tıklayarak sayfaya yer işareti ekleyebilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hypasos, yüksekte anlamına gelen “hypsos”un Türkçeleştirilmiş versiyonudur.