Amazon’un Luna Bulut Oyun Servisi Tüm Fire TV Kullanıcılarına Açıldı

Avatar for Kerem

Tarih:

Yazar:

Amazon Luna Açıldı

Amazon geçen yıl Luna’nın lansmanı ile Google ve NVIDIA‘nın bulut oyun halkasında katıldı. Bununla birlikte hizmet ABD’de küçük bir deneme ile hayata başladığından, dağıtım yavaştı. Ancak lansmanından 4 ay sonra, Luna şimdi izleyicisini genişletmek için küçük bir adım daha atıyor.

Amazon Luna Açıldı

Amazon Luna Açıldı

Erken erişim programının en son aşamasının bir parçası olarak Amazon, büyük ekran deneyimini tercih eden oyuncuları yakalama umuduyla Fire TV ürünlerine sahip tüm ABD kullanıcılarına oyun hizmetini sunuyor.

Fire TV kullanıcılarının uygulamayı indirirlerse ve Luna+ kanalına 7 günlük ücretsiz deneme sürümünü alırlarsa Control, Metro Exodus, Sonic Mania ve GRiD dahil olmak üzere birçok oyun serisine erişmenizi sağlar. Amazon, Assassin’s Creed Valhalla ve Watchdogs: Legion gibi oyunları anında oynayabileceğiniz Ubisoft+ kanalına kaydolma seçeneği ile Luna lifer almanızı umuyor.

Uyumlu cihazlar arasında Fire TV Stick Lite, Fire TV Stick (2.ve 3. Nesil), Fire TV Stick 4K, Fire TV (3. Nesil), Fire TV Cube, Toshiba Fire TV Edition ve Insignia Fire TV Edition bulunur. Luna erken erişimde, 1080p ve 60fps‘ye kadar çözünürlüğü destekler ancak en az 10 Mbps‘lik bir internet hızına ihtiyacınız vardır.

Stadia ve GeForce Now gibi, uyumlu üçüncü taraf Bluetooth denetleyicileri kullanarak Luna‘yı oynayabilirsiniz. Amazon’un gecikmeyi 20 ila 30 milisaniye azaltabileceğini iddia ettiği kendi denetleyicisini denemek istiyorsanız 70$ ile davetiye olmadan da alabilirsiniz.

Not: Luna’yı PC ve Mac‘te ve iPhone ve ipad’deki web uygulamaları aracılığıyla kullanmak için başvurabilirsiniz.


Bu bilgileri kaybetmemek için CTRL + D tuşuna veya URL kısmında yer alan yıldız işaretine tıklayarak sayfaya yer işareti ekleyebilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hypasos, yüksekte anlamına gelen “hypsos”un Türkçeleştirilmiş versiyonudur.