Twitch Hesap Silme ve Dondurma Nasıl Yapılır?

Avatar for Kerem

Tarih:

Yazar:

Twitch Hesap Silme ve Dondurma Nasıl Yapılır? (Detaylı Rehber)

Twitch Hesap Silme Nasıl Yapılır? Twitch’te Hesap Nasıl Dondurulur? gibi soruların cevabını arıyorsanız doğru yerdesiniz, bu yazıda Twitch Hesap Silme nasıl yapılır anlatacağız.

Twitch.tv, e-spor ve oyun odaklı canlı akışı platformudur. Justin.tv‘nin kurucuları Haziran 2011’de Justin Kan ve Emmett Shear tarafından kurulmuştur. Her ay 43 milyondan fazla ziyaretçiye hizmet vermektedir. Twitch‘te ortalama izlenme süresi 1,5 saattir. Twitch, oyuncular veya e-spor hayranları için en önemli canlı yayın platformlarından biridir. Milyonlarca insan oyun deneyimlerini, oyun becerilerini ve aynı zamanda günlük yaşamlarını yayınlıyor bazılarıda havuz yayını yapıyor.

Twitch‘in hesap silmek için iki seçeneği vardır. Hesabınızı devre dışı bırakırsanız, kişisel bilgileriniz platformda saklanacak ve ileride hesabı tekrar kullanabileceksiniz. Verilerinizi platformdan kaldırmanız ve hesabınızı tamamen silmeniz de mümkündür.

Twitch hesabınızı silmek istiyorsanız, hesabınızı yeniden etkinleştiremeyeceğinizi ve gelecekte tekrar isteyebileceğiniz verileri kaybedebileceğinizi unutmamalısınız. Ek olarak, Twitch adınız boşa düşecek ve yeni bir kullanıcı tarafından kullanılabilecek. Her zaman kullanmanız gereken bir oyuncu etiketiniz varsa, bu riski göz önünde bulundurun. Twitch hesabınızı silmek kolaylıkla yapılabilir. Bu yazıda her iki seçeneğinde adımlarını göstereceğiz.

Twitch Hesap Dondurma

Twitch Hesap Dondurma

Twitch hesabınızı devre dışı bırakmak gerçekten çok basittir. Tek yapmanız gereken bu üç adımı takip etmektir, bu adımları tamamladıktan sonra hesabınız artık aktif olmayacaktır.

  • ADIM 1: Twitch’teki hesabınızı geçici olarak silmek istiyorsanız, yani devre dışı bırakmak istiyorsanız, önce Twitch ana sayfasına gidin ve devre dışı bırakmak istediğiniz hesabın ayrıntılarını kullanarak oturum açın. Ayarlara sağ üst köşedeki profil resminizden erişebilirsiniz.

Ayarlara gitmek için açılır menüyü kullanın.

  • En alta kadar kaydırdığınızda, Twitch Hesabınızı Devre Dışı Bırakın başlıklı hesabınızı devre dışı bırakma seçeneğini göreceksiniz.

Ayarlarda, Twitch hesabınızı devre dışı bırakma seçeneğini bulabilirsiniz.

  • ADIM 2: Devre dışı bırakmak üzere olduğunuz hesabın doğru hesap olduğundan emin olun, belki farklı oyunlar için birkaç hesabınız vardır. Devre dışı bırak tuşuna basmak son adım değildir ancak yanlış hesap ortadan kalkarsa insanların kafasını karıştırabilir. İsterseniz hesabınızı neden devre dışı bıraktığınızı Twitch‘e söyleyebilirsiniz.

Üstteki metin kutusundan hangi Twitch hesabını devre dışı bıraktığınızı kontrol edebilirsiniz.

reklam
  • ADIM 3: Hesabınızı devre dışı bırakma seçeneğini seçin.

Twitch, ekrandaki metinle hesabınızın devre dışı bırakıldığını onaylayacaktır.

Artık Twitch hesabınız devre dışı bırakıldı! Twitch hesabınızı tekrardan kullanmaya karar verirseniz tek yapmanız gereken şey devre dışı bıraktığınız hesaba oturum açmaktır.

Twitch Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Fall Guys Ağustos Ayında Twitch'te En Çok İzlenen Oyun Değil Ancak Yakın
Twitch Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Platformda depolanan tüm kişisel veriler dahil olmak üzere hesap bilgilerinizi tamamen kaldırmak istiyorsanız, bunu hesap ayarları üzerinden yapamazsınız. Bu durum bazıları için sinir bozucu olabilir ancak fazladan adım yanlışlıkla silinmeyi önleyecektir. Hesabınızı silmek için gereken uygun bağlantıyı Twitch’teki Gizlilik Seçenekleri’nde  bulabilirsiniz. Hesabınız silindikten sonra içindeki bilgiler sonsuza kadar gitmiş olacaktır. Arkadaşlarınızı ve takipçilerinizi planlarınız hakkında önceden bilgilendirmek iyi bir fikirdir.

Twitch hesabınızı kalıcı olarak şu şekilde silebilirsiniz:

  1. Twitch hesabınızı silmek için bu bağlantıya tıklayın.
  2. Silmek istediğiniz hesabın ayrıntılarını kullanarak hesabınıza giriş yapın.
  3. Hesap ayrıntılarınızın doğru olup olmadığını kontrol edin (üst alandaki adı özellikle kontrol edin). Hesabınızı neden sildiğinizi de paylaşabilirsiniz.
  4. ‘Hesabı Sil’e tıklayın.

Hesabınızı sonsuza kadar silme seçeneği, devre dışı bırakmaktan biraz daha gizlidir. Adımlar benzerdir ve metin alanlarının biçimi aynıdır.

Hesabınızın silinmesini onayladıktan sonra, Twitch biraz kararsızlık yaşıyor. Sonsuza dek gitmeden önce Twitch hesabınız 90 gün boyunca devre dışı bırakılacaktır. Bu süre zarfında, fikrinizi değiştirmeye ve hesabınızı yeniden etkinleştirmeye karar verebilirsiniz. Ancak bu sürenin sonunda verileriniz platformdan tamamen kaldırılacak ve Twitch hesabı silme işleminiz tamamlanacaktır.Diğer Twitch Rehberlerimiz

Twitch Yayıncılarının Discord Sunucu Linkleri

Twitch Chat Spamları

Amazon Prime Kullanarak Twitch’te Nasıl Bedava Abone Olunur

reklam

Twitch’te En Çok Takipçiye Sahip Yayıncılar

Steam Şekilli Nick


Bu bilgileri kaybetmemek için CTRL + D tuşuna veya URL kısmında yer alan yıldız işaretine tıklayarak sayfaya yer işareti ekleyebilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hypasos, yüksekte anlamına gelen “hypsos”un Türkçeleştirilmiş versiyonudur.