YouTube, Twitch İle Rekabet Etmek İçin Klip Alma Özelliğini Sunuyor

Avatar for Kerem

Tarih:

Yazar:

YouTube, Twitch İle Rekabet Etmek İçin Yeni Klip Alma Özelliği Sunuyor

Twitch video oyun akış platformları arasındaki savaşta her zaman üstünlük sağlamıştır ancak YouTube Gaming, yeni klip alma özelliği ile aradaki boşluğu kapatmaya çalışıyor. 

Youtube Klip Alma Özelliği

Youtube Hashtag Özelliğini Tüm Kullanıcılar İçin Sunuyor
Youtube Klip Alma Özelliği

Twitch‘i diğer platformlara kıyasla oldukça popüler kılan birçok özellikten biri, izleyicilerin “klip” adı verilen akışlardan kısa videoları kesebilmesidir. Bugün YouTube, içerik oluşturma grubu üzerinden klip alma aracını test etme sürecini başlattığını duyurdu. Klip alma özelliği, izleyicilerin ve yayıncıların sosyal medyada paylaşılabilecek küçük boyutlu video oluşturmalarının kolay bir yoludur. Bu kliplerin viral olma potansiyeli, yayıncının içeriğini tüm platformda tanıtır. 

YouTube‘da klip oluşturma, Android cihazların yanı sıra PC kullanıcıları tarafından da kullanılabilir olacak. Twitch kliplerine benzer şekilde, videonun uzunluğu 5 ila 60 saniye arasında değişebilir. 

Teste dahil olan kanalların videolarının altında kırpma işlemini başlatmak için tıklayabileceğiniz bir makas simgesi olacaktır. Bununla birlikte, YouTube’un duyurusu, kırpma testine dahil olacak yayıncıların listesini içermiyordu.

İlginizi Çekebilir

Microsoft CEO’su: “Şu anda Siber Güvenlik Konusunda Büyük Bir Kriz Var”

Tim Cook: Aktif iPhone Sayısı 1 Milyarı Geçti

reklam

Elon Musk Tarafından Kurulan Firmaların Tam Listesi

Elon Musk Tweet Attı, Firmanın Hisseleri %116 Arttı


Bu bilgileri kaybetmemek için CTRL + D tuşuna veya URL kısmında yer alan yıldız işaretine tıklayarak sayfaya yer işareti ekleyebilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hypasos, yüksekte anlamına gelen “hypsos”un Türkçeleştirilmiş versiyonudur.