SPACEX Uzay Limanının Komşularıyla Sorun Yaşıyor

Avatar for Kerem

Tarih:

Yazar:

SPACEX Uzay Limanının Komşularıyla Sorun Yaşıyor

SpaceX uzay şirketinin Starship üretim ve test tesislerinin yanında emeklilerle dolu küçük bir Teksas mahallesi olan Boca Chica Village’daki yaklaşık 20 evin yarısını satın aldı.

Business Insider’ın bildirdiğine göre SpaceX geri kalanını satın almak için son bir hamle yapıyor ve “alternatif yaklaşımlar” peşinden gitmeden önce “en iyi ve son teklifi” sunuyor. Ancak bölgedeki sakinler, teklifin taşınamayacak kadar düşük olduğunu ve SpaceX’in onlara kötü davrandığından dolayı bıktıklarını söyleyerek satış yapmayı reddediyorlar.

Sıçrama Riski

SPACEX Uzay Limanının Komşularıyla Sorun Yaşıyor
2019 SpaceX Orman Yangını Kazası

Business Insider’ın bildirdiğine göre SpaceX kıdemli finans müdürü Dave Finlay, Boca Chica’da ev sakinlerine “güvenli olmadığını” ve orada yaşamanın “çok tehlikeli” olduğunu söyleyerek kapı kapı dolaşıyor.

Önceki Starship testlerinin bölgedeki evlere zarar verdiği doğru. Ancak SpaceX’in lüks evleri yeniden inşa ettiği ve Boca Chica’nın yerine bir VIP “SpaceX Village” ve ticari uzay limanı planlarını duyurduğu göz önüne alındığında, sakinler SpaceX’in niyetleri konusunda tam olarak açık sözlü olmadığından şüpheleniyorlar.

Mali Teşvikler

Business Insider raporlarına göre evler ve sakinleri, hem artan sigorta primleri hem de uzun ve pahalı federal soruşturma potansiyeli açısından SpaceX’e ciddi bir mali sorumluluk teşkil ediyor.

İş açısından SpaceX’in sahip olduğu çevredeki arazi ne kadar çoksa o kadar iyidir çünkü insanların evlerini 2019’da olduğu gibi bir facia vahşi yaşam sığınağını yakmak başarısız olan herhangi bir fırlatmadan dolayı kaynaklanabilir.

Diğer Elon Musk Yazılarımız

Elon Musk’ın Eşi Şarkıcı Grimes Kimdir?

Tesla Hisseleri Rekor Otomobil Satışlarına Rağmen %7 Düştü

reklam

Elon Musk, çocuğu X Æ A-12’nin adını unuttu

Elon Musk’tan Gelecek Büyük “Pil” Müjdesi

Kaynak: futurism.com/the-byte/spacex-having-trouble-trouble-neighbors-spaceport


Bu bilgileri kaybetmemek için CTRL + D tuşuna veya URL kısmında yer alan yıldız işaretine tıklayarak sayfaya yer işareti ekleyebilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hypasos, yüksekte anlamına gelen “hypsos”un Türkçeleştirilmiş versiyonudur.