Tesla, Model Y Siparişi Almayı Durdurdu

Avatar for Kerem

Tarih:

Yazar:

Bir Hacker Saniyeler İçinde Tesla Model X'i Hackledi

Tesla lansmanından sadece birkaç hafta sonra elektrikli Model Y‘nin giriş versiyonu için sipariş almayı durdurdu. Model 3’ün sunabileceğinden daha fazla seçenek istiyorsanız, uzun menzilli dört tekerlek çekişli varyant için en az 48.990 dolar harcamanız gerekecek.

Tesla, Model Y Siparişi Almayı Durdurdu

Tesla, Model Y Siparişi Almayı Durdurdu

Tesla’nın standart Aralık serisinde neden sipariş almayı durdurduğu ve bunun geçici bir hareket olup olmadığı belli değil.

Bu karar kalıcı olursa garip olur. Tesla, temel Model Y‘nin fiyatını sadece birkaç gün önce 39.990$‘a düşürdü ve satışları artırmak için belirgin bir çaba gösterdi ancak bu tam tersi bir etkiye neden oldu. Tesla’nın sipariş biriktirme listesi, retools üretimi ile uğraşması veya başka bir şekilde standart menzilli aracı bir süre satamayacağına karar vermesi gibi bir duraklamayı temsil edebilir.

Tesla’nın sık sık fiyat müdahalesi, yeni modelin çıkış tarihine kadar bekleyen deneyimli otomobil üreticilerinden daha erişilebilir hale getirebilir. Bununla birlikte Tesla satın almak için ne zamanın iyi bir zaman olduğunu bilmeyi de zorlaştırmaktadır.

İlginizi çekebilir: Elon Musk Tarafından Kurulan Firmaların Tam Listesi


Bu bilgileri kaybetmemek için CTRL + D tuşuna veya URL kısmında yer alan yıldız işaretine tıklayarak sayfaya yer işareti ekleyebilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hypasos, yüksekte anlamına gelen “hypsos”un Türkçeleştirilmiş versiyonudur.