Sosyal Medyada Bizi Takip Edin!
z
GGDROP

Tesla Model Y İçin Sipariş Almayı Bıraktı

Avatar for Kerem

Tarih:

Yazar:

Bir Hacker Saniyeler İçinde Tesla Model X'i Hackledi

Tesla lansmanından sadece birkaç hafta sonra elektrikli Model Y‘nin “giriş” versiyonu için sipariş almayı durdurdu. Model 3’ün sunabileceğinden daha fazla seçenek istiyorsanız, uzun menzilli dört tekerlek çekişli varyant için en az 48.990 dolar harcamanız gerekecek (eskisinden 1000 dolar daha azdı).

Tesla Model Y İçin Sipariş Almayı Bıraktı

Tesla, Model Y İçin Sipariş Almayı Bıraktı

Tesla’nın standart Aralık serisinde neden sipariş almayı durdurduğu ve bunun geçici bir hareket olup olmadığı belli değil.

Bu karar kalıcı olursa garip olur. Tesla, temel Model Y‘nin fiyatını sadece birkaç gün önce 39.990 $ ‘a düşürdü ve satışları artırmak için belirgin bir çaba gösterdi, bu açıkça tam tersi bir etkiye sahip olacaktı. Tesla’nın bir sipariş biriktirme listesi, retools üretimi ile uğraşması veya başka bir şekilde standart menzilli aracı bir süre satamayacağına karar vermesi gibi bir duraklamayı temsil edebilir.

Tesla’nın sık sık fiyat müdahalesi, yeni modelin çıkış tarihine kadar bekleyen deneyimli otomobil üreticilerinden daha erişilebilir hale getirebilir. Bununla birlikte Tesla satın almak için ne zaman iyi bir zaman olduğunu bilmeyi de zorlaştırmaktadır.

İlginizi Çekebilir: Elon Musk Tarafından Kurulan Firmaların Tam Listesi

Yorum Yazın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.