Elektrikli Wingsuit 186 MPH Hızla Uçmanızı Sağlıyor

Avatar for Kerem

Tarih:

Yazar:

Wingsuit 186 MPH Hızla Uçmanızı Sağlıyor

Alman otomobil üreticisi BMW‘nin Designworks stüdyosundaki mühendisler, bir kanat tulumunun saatte 186 mil hızla hızlanmasını sağlayan, göğse monte bir elektrikli pervane seti yarattı.

Wingsuit 186 MPH Hızla Uçmanızı Sağlıyor

BMW‘nin sistemi, geleneksel bir kanat tulumu gibi süzülmek yerine, 20 beygir güç üretebilir.Wingsuit İle Uçmak

Wingsuit 186 MPH Hızla Uçmanızı Sağlıyor

Çılgınca buluş, özel kanat tünellerinde zaten test edildi ve 30 test atlaması sırasında kullanıldı. İlk halka açık gösteri sırasında, cesur dublör Peter Salzmann‘ın Avusturya Alpleri’ndeki Del Brüder dağ zirvelerini geçmesine izin verdi.

Salzmann ve diğer iki dublör, normal, güçsüz kanat tulumları ile donatılmış 10.000 ft yükseklikteki bir helikopterden atladı. Düzende uçmaya başladıklarında, Salzman roketle yanlarından geçti ve son bir dağ zirvesinin üzerinden uçtu. Ekstra güce sahip olmayan arkadaşları onun etrafında uçmak zorunda kaldı.

Wingsuit

BMW‘nin genel halk için böyle bir kanat tulumu yapıp yapmayacağı hala belirsiz. Şaşırtıcı buluş, otomobil üreticisinin en yeni elektrikli SUV’si iX3 için büyük ölçüde bir PR desteği gibi görünüyor.

Salzmann, “Testle geçen bir günün ardından bir akşam rahat bir ortamda, performansı nasıl iyileştirebileceğimize dair pek çok fikri attık” dedi. basın bülteni. “Bunlardan biri destekleyici bir motordu ve bu benim elimden gelemeyeceğim bir fikir. Yerel dağımdan kanat tulumuyla atlayıp bahçeme konma fikrini büyüleyici buldum. “

İlginizi Çekebilir

McDonald’s Yapay Etlere Teknoloji Desteği Sağlıyor

Elon Musk 2024’te Mars’a İlk Uzay Gemisini Göndermek İstiyor

reklam

Bilim Adamları Boston Dynamics Robodog’u Çernobil’e Gönderiyor

NASA Ve Nokia Ay’a 4G İnternet Ağı Kuruyor

Rusya Uzayda İlk Film Çeken Olmak İstiyor

Kaynak: futurism.com/electric-wingsuit-fly-186-mph


Bu bilgileri kaybetmemek için CTRL + D tuşuna veya URL kısmında yer alan yıldız işaretine tıklayarak sayfaya yer işareti ekleyebilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hypasos, yüksekte anlamına gelen “hypsos”un Türkçeleştirilmiş versiyonudur.