McDonald’s Yapay Etlere Teknoloji Desteği Sağlıyor

Avatar for Kerem

Son güncelleme:

Yazar:

McDonald's Yapay Etlere Teknoloji Desteği Sağlıyor

Fast food zinciri McDonald’s bir “platform” ile bitki bazlı gıdalara büyük bir giriş yapıyor. McPlant’ı hayata geçiriyor. Sandviç de dahil olmak üzere buna dayalı yeni menü öğeleri önümüzdeki yıl satışa sunulacak.

McPlant

McDonald’s‘ın uluslararası başkanı Ian Borden, yatırımcılarla Pazartesi günü yaptığı toplantıda, “McPlant, McDonald’s için özel olarak McDonald’s tarafından hazırlandı,” dedi. “Gelecekte, McPlant burgerler, tavuk muadilleri ve kahvaltılık sandviçler dahil olmak üzere bir dizi bitki bazlı ürün yelpazesini genişletebilir.”

“Piyasalar hazır olduklarında McPlant’ı benimseyebilir ve bazılarının gelecek yıl burgeri test etmesini bekliyoruz,” basın bülteni.

Etin Ötesinde

Apple ve McDonald's videosunda Big Mac değişiklikleri bekleniyor - CNET
McDonald’s Yapay Etlere Teknoloji Desteği Sağlıyor

Geçtiğimiz birkaç yıl içinde birçok restoran zinciri menülerine bitki bazlı protein seçenekleri eklemiş olsa da, McDonald’s operasyonunun tam ölçeği eğilimi büyük ölçüde hızlandırabilir.

McDonald’s, Eylül 2019’da Los Angeles merkezli bitki bazlı et üreticisi Beyond Meat tarafından Kanada’daki seçkin restoranlarda vejetaryen köfteyi test etmeye başladı.

Burger King’in bitki bazlı Whopper burgeri aksine başka bir et alternatif juggernaut olan Impossible Foods tarafından yapılan bir köfte kullanıyor.

İlginizi Çekebilir:

ABD’deki Bozuk McDonald’s Dondurma Makinelerini Takip Eden Genç

reklam

Bilim Adamları Boston Dynamics Robodog’u Çernobil’e Gönderiyor

Bir Şirket Yüz Tanıma Teknolojisini Kullanarak Kadın Çalışanları Taciz Etti

Elon Musk’ın Eşi Şarkıcı Grimes Kimdir?

Kaynak: futurism.com/the-byte/mcdonalds-plant-based-mcplant


Bu bilgileri kaybetmemek için CTRL + D tuşuna veya URL kısmında yer alan yıldız işaretine tıklayarak sayfaya yer işareti ekleyebilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hypasos, yüksekte anlamına gelen “hypsos”un Türkçeleştirilmiş versiyonudur.