Honda Birinci Seviye 3 Otonom Araç Satmaya Başlayacak

Avatar for Kerem

Tarih:

Yazar:

Honda Birinci Seviye 3 Otonom Araç Satmaya Başlayacak

Honda Japon yetkililer tarafından Seviye 3 otonom arabaları satma onayı alan ilk otomobil üreticisi oldu – bu otomobil şirketinin dünyada bir ilk olduğunu söylediği bir ilerleme.

Şirket, kısmen otonom Honda Legend‘i yıl sonundan önce Japonya’da satmaya başlamayı planlıyor. Bu noktada Honda, satın alınabilecek en gelişmiş otonom sürüş teknolojisine sahip olacağını söylüyor.

Honda Birinci Seviye 3 Otonom Araç Satmaya Başlayacak

Honda Birinci Seviye 3 Otonom Araç Satmaya Başlayacak

Otonom araçlar, normal, insan tarafından çalıştırılan bir araba olan Seviye 0’dan Seviye 5′e derecelendirilir. Seviye 5’te, bir araç tamamen otonom olur ve pedallar, direksiyon simidi ve hatta özel bir sürücü koltuğu.

Japonya‘nın Seviye 3 olarak adlandırdığı yerde, Honda Legend yönlendirebilir, hızlanabilir ve onu Seviye 2 araçlardan ayıran ayrıntıda, etrafta dönmeye ve yavaş hareket eden bir engeli geçmeye karar verme gibi bazı özel senaryolara yanıt verebilir.

Audi, 2019 Audi A8L için aynı teknolojik yetenekleri geliştirdi ancak düzenleyici gecikmelerin Audi‘nin projeyi iptal etmesine ve bunun yerine Seviye 2’de kalmasına neden oldu. Waymo gibi diğer şirketler, Seviye 3’ü geçti ama arabaları tüketicilere satmıyor.

Bu nedenle, Honda‘nın Seviye 3 yarışındaki zaferi kısmen teknik özelliklerle tanımlanırken, yeni teknolojiyi sürücülerin ellerine aldığından, sektör için hala büyük bir adım teşkil ediyor.

İlginizi Çekebilir

İhtiyacınıza Göre Doğru Kulaklık Seçimi Nasıl Yapılır? (Daha İyisi Yok!)

Japonya Tsunamiden Zarar Gören Nükleer Reaktörlerinden Birini Tekrar Çalıştırıyor

reklam

Uzayda Çekilen İlk Selfie Satılığa Çıktı

Dikkat! Yanlış Vida Seçimi Evinizin Yanmasına Neden Olabilir

Joe Biden, NASA’nın Tarihi SpaceX Lansmanına Destek Oldu

Kaynak: futurism.com/honda-cleared-begin-selling-first-level-3-autonomous-cars


Bu bilgileri kaybetmemek için CTRL + D tuşuna veya URL kısmında yer alan yıldız işaretine tıklayarak sayfaya yer işareti ekleyebilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hypasos, yüksekte anlamına gelen “hypsos”un Türkçeleştirilmiş versiyonudur.