Kertenkeleler Tesla'nın Gigafactory Planlarını Engelliyor | Hypasos
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin!


Haber

Kertenkeleler Tesla’nın Gigafactory Planlarını Engelliyor

,Kertenkeleler Tesla'nın Gigafactory Planlarını Engelliyor

Tesla Temmuz 2021’de yeni Alman Gigafactory’sini bitirmek için yarışırken, yerel bir kertenkele türü onlara engel oluyor.

Tesla’nın Gigafactory Planları Ertelendi

Kış Uykusundaki Kertenkeleler Tesla'nın Berlin Gigafactory Planlarını Engelliyor
Tesla’nın Gigafactory Planları Ertelendi

Cuma günü bir Alman mahkemesi, Tesla‘nın yakındaki ormanın planladığı kadar büyük bir kısmını yıkamayacağına karar verdi, sebep? Orman, kış uykusu için çoktan toplanmış, korunan bir kum kertenkele türüne ev sahipliği yapıyor. Yine bir başka ekolojik gecikme karşısında, Tesla‘nın 2021 Temmuz‘unda planlanan tamamlanma tarihini ertelemesi muhtemel görünüyor.

Bu Almanya vahşi yaşamının Tesla‘nın devasa fabrika kapasitesine yönelik hedeflerini ilk kez engellemesi değil. Alman makamları ayrıca kış uykusundaki yılanları korumak için Tesla‘nın bu ayın başlarında ormanı temizlemesini engelledi. Geçen Kasım ayında çevreciler, fabrikanın yerel bir yarasa türünün popülasyonunu mahvedeceği konusunda uyardı ve çevre grupları fabrikaya şiddetle karşı çıktı.

Elon Musk'tan Gelecek Büyük "Pil" Haberi
Tesla’nın Gigafactory Planları Ertelendi

Bu durumda Alman mahkemesi, Tesla‘nın kum kertenkelelerini güvenli bir şekilde yeniden yerleştirmeye çalıştığını kabul etti. Ancak yer değiştirmenin başarılı olması için inşaatın durması gerekiyor, bölgede çok fazla hayvan kış uykusuna yatmaya başladı.

İlginizi Çekebilir:  Google, Avustralya'yı Tehdit Ediyor

Mahkeme kararının Gigafactory’ye uzun vadeli ne gibi bir etkisi olacağı henüz belli değil.

Mahkemeler sonunda Tesla fabrikasının devam edebileceğine karar verebilir. Ancak endişelerin ve itirazların listesi büyüdükçe tesisin geleceği tehlikeye giriyor.

Tesla 35.000 Dolarlık En Ucuz Arabasını İptal Etti
Tesla’nın Gigafactory Planları Ertelendi

Yılanlar ve kertenkeleler, Gigafactory‘nin uğraşmak zorunda olduğu tek çevresel sorun değil. Kasım 2019’da çevreciler, fabrikanın inşaatının yerel bir yarasa türünü tehlikeye atabileceği konusunda uyardı ve yerel çevreci grupların şiddetli muhalefetiyle karşılaştı – bunlardan ikisi, NABU ve Green League, kış uykusuna yatan sürüngenlerle ilgili endişelerini mahkemeye sundu.

NABU’da yönetici olan Christiane Schröder Financial Times’a “Almanya’nın türlerin korunmasına yönelik standartlarını sulandıracak özel bir ‘Lex Tesla’ fikrini kabul edemeyiz,” dedi.

Elon Musk'tan Gelecek Büyük "Pil" Müjdesi
Tesla’nın Gigafactory Planları Ertelendi

Kum kertenkeleleriyle ilgili karar da, fabrikanın bildirilen ödenmemiş 100 milyon euro (122 milyon $) depozito nedeniyle inşaatı durdurmak zorunda kaldığı gün geldi.

Ekim ayında, sitenin su faturasını ödemeyi unutması nedeniyle inşaatın durdurulduğu bildirildi.

İlginizi Çekebilir

Avukatlar, Elon Musk’ın Mars’a Koloniler Kurmakta Zorlanacağını Söyledi

TikTok Çocukları Simülasyonda Yaşadığımıza İnandırıyor

Güneş Sisteminde Devasa Bir Nesne Bulundu

NordVPN Ve ExpressVPN’e Erişim Engellendi

Kaynak: futurism.com/hibernating-lizards-blocking-teslas-berlin-gigafactory

Sorunuz olursa yorumlar kısmında belirtin

Bizi Takip Edin
Facebook ● Instagram ● Twitter ● Google News ● Kayıt Ol ● Yazar Olmak İster Misiniz?

E-mail Haber Bültenine Abone Ol

BUNLARA DA GÖZ ATIN


Yorum Yapmak İçin Tıklayın
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haber

Cyberpunk 2077’de Ne Ters Gitti?

,

Yazar:

Cyberpunk 2077'de Ne Ters Gitti?

CD Projekt CEO’su Marcin Iwiński, Aralık ayında Cyberpunk 2077 video oyununun feci şekilde piyasaya sürülmesiyle ilgili bu hafta halka açık bir konuşma yaptı. Kişisel sorumluluğu üstlendi ve takımı suçlamamalarını istedi.

Cyberpunk 2077’de Ne Ters Gitti?

Iwiński‘nin bir ay içinde ikinci özrü, Polonya şirketinin itibarını oyun için sekiz yıl beklemiş olan çok sayıda taraftar ve yatırımcı ile geri kazanma girişimiydi. 

Başarısız olan Cyberpunk, 10 Aralık’tan Ocak ortasına kadar CD Projekt hisselerinde %30 düşüşe neden oldu. Çoğunluğu kariyerlerini riske atmamak için isimsiz kalmak isteyen 20’den fazla mevcut ve eski CD Projekt personeli ile yapılan görüşmeler, kontrolsüz hırs, zayıf planlama ve teknik eksikliklerle gölgelenen bir gelişim sürecini tasvir ediyor.

Daha fazla oku: Cyberpunk 2077: Çalışanlar Oyunu Bitirmek İçin Fazla Mesai Yapacak

Polonyalı şirket, önümüzdeki birkaç ayı oyunda genişlemeler planlamak veya diğer popüler franchise The Witcher’ın bir sonraki serisine başlamak yerine Cyberpunk 2077′nin düzeltmeleri üzerinde çalışarak geçirecek.  Iwiński, ilk yeni güncellemenin Ocak ayının sonuna doğru ve ikincisinin sonraki haftalarda yayınlanacağını söyledi.

Geliştirme ekibi 2021’den başlayarak bunu tasarlamadı. Şimdi başarılı bir sürümü kutlamak yerine, Cyberpunk 2077’yi bir kurtuluş hikayesine dönüştürmeyi hedefleyecekler. 

Cyberpunk 2077 Sokak Kredisi Nasıl Kazanılır?

Zorlu bir savaş olacak. Electronic Arts ve Ubisoft Entertainment gibi rakiplerin aksine CD Projekt birkaç yılda yalnızca bir büyük oyun yayınlıyor, bu nedenle şirket Cyberpunk 2077‘nin önemli bir hit olacağına güveniyordu.

İlk incelemeler genellikle iyiydi ancak oyuncular oyunu ellerine aldıklarında, oyunun PC’lerde sorunları olduğunu ve konsollarda neredeyse oynanamayacağını fark ettiler. 

O kadar kötü bir performans gösterdi ki, Sony Corp. oyunu PlayStation Store‘dan kaldırdı ve benzeri görülmemiş bir hareket olan geri ödemeler teklif ederken, Microsoft Corp. müşterileri “oyun güncellenene kadar Xbox One’da performans sorunları yaşayabilecekleri” konusunda uyarıyor. CD Projekt, aldatıldıkları iddiasıyla yatırımcı davasıyla karşı karşıya.

İlginizi Çekebilir:  Airbnb, Trump Destekçilerini Yasaklamak İçin Gizlice Sosyal Medyayı Kullanıyor
Cyberpunk 2077 Sokak Kredisi Nasıl Kazanılır?

Iwiński, mesajında  şirketin “görevi hafife aldığını” kabul ediyor. “Oyunun şehri çok kalabalık olduğu ve eski nesil konsolların disk bant genişliği olduğu için bizi sürekli zorladı” dedi. CD Projekt, oyunun piyasaya sürülmesinden önce kapsamlı bir şekilde test ederken, Iwiński bunun pek çoğunu göstermediğini söyledi. Geliştiriciler bunun tersini savundular ve birçok yaygın sorunun keşfedildiğini söylediler ancak personelin bunları düzeltmek için zamanı yoktu.

Cyberpunk 2077 nihayet 10 Aralık‘ta piyasaya sürüldüğünde, tepki hızlı ve öfkeliydi. Oyuncular, minik ağaçların ve pantolonsuz etrafta dolanan karakterlerin istila ettiği ekranların videolarını paylaştı ve vaat edilen ancak nihai üründe yer almayan özelliklerin listelerini derledi.

Cyberpunk 2077 Sistem Gereksinimleri

Geliştiriciler, PlayStation mağazasında yeniden bir yer kazanmak için ne yapılması gerektiği net olmasa da, aksaklıkların ve grafik sorunlarının çoğunun düzeltilebileceğini söylüyor. Hayranları geri kazanmak zor olabilir ancak video oyun dünyasında bir emsal var. 

Uzay simülatörü olan No Man’s Sky gibi oyunlar; Online rol yapma oyunu olan Final Fantasy XIV; ve çok oyunculu bir nişancı olan Destiny, zorlu lansmanlardan kurtuldu ve piyasaya sürüldükten sonra kademeli olarak gelişerek önemli beğeni topladı. CD Projekt hisseleri, Iwiński’nin mesajından sonra altı hafta içinde %6 arttı.

İlginizi Çekebilir

Cyberpunk 2077 Sokak Kredisi Nasıl Kazanılır?

Cyberpunk 2077 Sistem Gereksinimleri Ve Sistem Tavsiyeleri

Cyberpunk 2077 Filmleri: En İyi Cyberpunk Filmleri

Cyberpunk 2077: Çalışanlar Oyunu Bitirmek İçin Fazla Mesai Yapacak

Kaynak: https://www.bloomberg.com/news/articles/2021-01-16/cyberpunk-2077-what-caused-the-video-game-s-disastrous-rollout

Sorunuz olursa yorumlar kısmında belirtin

Bizi Takip Edin
Facebook ● Instagram ● Twitter ● Google News ● Kayıt Ol ● Yazar Olmak İster Misiniz?

E-mail Haber Bültenine Abone Ol

Okumaya Devam Et

Dünya

Güvenlik Teknisyeni, Müşterilerin Kameralarını Hacklediğini İtiraf Etti

,

Yazar:

Deep Web Nasıl Bir Yer?

Eski ADT güvenlik şirketi çalışanı, özel anlarını izlemek için Dallas bölgesindeki kullanıcıların evlerine kurduğu kameralara girdiğini itiraf etti.

Güvenlik Teknisyeni, Müşterilerin Kameralarını Hacklediğini İtiraf Etti

Güvenlik Teknisyeni, Müşterilerin Kameralarını Hacklediğini İtiraf Etti
Güvenlik Teknisyeni, Müşterilerin Kameralarını Hacklediğini İtiraf Etti

E-posta adreslerini “ADT Pulse” hesaplarına ekleyerek müşterilerin görüntülerine erişebildi. Aviles zaman zaman adresini bilgisi olmadan ekledi ancak test amacıyla hesaplarına geçici olarak erişmesi gerektiğini söylediği zamanlar da oldu. Savunma belgelerinde, dört buçuk yıl içinde 200‘den fazla müşteri hesabına 9.600‘den fazla kez eriştiğini söyledi.

FBI Dallas Özel Temsilcisi Matthew J. DeSarno yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Sanık, çalışma konumunu çok sayıda insanın mahremiyetini yasadışı olarak ihlal etmek için kullandı. FBI, tüm siber saldırıları kapsamlı bir şekilde araştırmak ve suçluları eylemlerinden sorumlu tutmak için kolluk kuvvetlerimizle birlikte çalışır. Siber izinsiz girişler yalnızca işletmeleri değil aynı zamanda halkı da etkilemektedir. Yetkili kullanıcıları inceleyerek ve rutin olarak şifreleri değiştirerek, herkesi bağlı tüm cihazlarıyla siber güvenlik uygulamaları konusunda teşvik ediyoruz. Bir siber suçun kurbanı olursanız, lütfen ic3.gov veya 1-800-CALL FBI aracılığıyla FBI ile iletişime geçin.”

İlginizi Çekebilir:  Çin, COVID Kökenini Araştıran DSÖ Ekibine Erişimi Reddetti

ADT, Nisan ayındaki ilk açıklamasında şirket, bir müşterinin hesabına yetkisiz e-posta gönderdiğini bildirdi. “Bunu fark ettiğimiz anda, yetkisiz erişim iptal edildi ve çalışan feshedildi. Ayrıca onu emniyet teşkilatına da ihbar ettik, ”diye yazdı ADT.

İlginizi Çekebilir

Google, Avustralya’yı Tehdit Ediyor

Microsoft Yeni Üyeler İçin Xbox Live Gold Fiyatlarını Artırdı

Ölümden Sonra Yaşam Olduğunu Kanıtlamak İçin 1 Milyon Dolar Ödül Teklif Ediyor

Youtube Hashtag Özelliğini Kullanıma Sunuyor

Kaynak: finance.yahoo.com/news/home-security-tech-hack-customer-security-cameras-184500389.html

Sorunuz olursa yorumlar kısmında belirtin

Bizi Takip Edin
Facebook ● Instagram ● Twitter ● Google News ● Kayıt Ol ● Yazar Olmak İster Misiniz?

E-mail Haber Bültenine Abone Ol

Okumaya Devam Et

Popüler