Google Ay İçin Çiftlik Robotu Yapıyor

Avatar for Kerem

Tarih:

Yazar:

Google Ay İçin Çiftlik Robotu Yapıyor

Google’ın ana şirketi Alphabet tarafından yürütülen Ay’a yolculuk projesinin kuluçka makinesi olan X, çilekten soya fasulyesine kadar her şeyin büyümesine yardımcı olmak için tasarlanmış prototip bir robottur.

Bir blog gönderisinde , X proje lideri Elliot Grant, üzerinde çalıştığı “Mineral” adlı yeni bir projeyi anlatıyor; “bitki dünyasının karmaşıklığını” analiz eden bir donanım ve yazılım araçları paketi.

Başka bir deyişle amaç gıdanızın nasıl büyüdüğüne dair daha iyi bir yöntem elde etmek ve onu ölçmek Mineral’in “hesaplamalı tarım” olarak adlandırılan bir özelliğidir.

Bitki Buggy

“Plant Buggy” ile tanışın. NASA’nın Mars’taki manzarayı inceleyen tarayıcılarını anımsatan belirli bir bitkinin sahip olabileceği istenen veya istenmeyen özellikleri tespit etmek gibi “bitki düzeyinde içgörüler toplayabilen” sevimli küçük bir gezgin.

Bitki arabası tarafından toplanan görüntüleri uydu görüntüleri, hava durumu verileri ve toprak bilgileri gibi diğer veriler ile birleştiren ekip, sahada olup bitenlerin tam bir resmini oluşturabilir. Bitkilerin nasıl büyüdüğünü ve çevreleriyle nasıl etkileşime girdiğini anlatıyor.

Girişimin web sitesine göre hala “geliştirme aşamasında” ancak şimdiden “Arjantin, Kanada, ABD ve Güney Afrika’daki yenilikçi yetiştiricilerde çalışıyor.”

Diğer Teknoloji Yazılarımız

Microsoft Çalışanlarının Sonsuza Kadar Evden Çalışabileceğini Söyledi

Twitch Çalışanlarının Şirketi Taciz Ve Irkçılığı Küçümsemekle Suçladığını Bildirdi

reklam

SPACEX Uzay Limanının Komşularıyla Sorun Yaşıyor

Microsoft Siyahi Personel Sayısını İkiye Katlamayı Planlıyor


Bu bilgileri kaybetmemek için CTRL + D tuşuna veya URL kısmında yer alan yıldız işaretine tıklayarak sayfaya yer işareti ekleyebilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hypasos, yüksekte anlamına gelen “hypsos”un Türkçeleştirilmiş versiyonudur.