Hemen Güncelleyin! WinZip Programında Güvenlik Açığı Bulundu
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin!


Haber

Hemen Güncelleyin! WinZip Programında Güvenlik Açığı Bulundu

,WinZip Programında Güvenlik Açığı Bulundu

Dikkat WinZip kullanıcıları. WinZip‘i En son sürümüne güncellediğinizden emin olun. WinZip deneme açılır penceresini etkileyen bu güvenlik açığı, kullanıcıları kötü amaçlı yazılımla hedeflemesine izin verebilir.

WinZip Güvenlik Açığı

WinZip Programında Güvenlik Açığı Bulundu

Trustwave araştırmacıları, WinZip Deneme açılır penceresini etkileyen ciddi bir güvenlik açığı bildirdiler.

WinZip, yalnızca deneme kullanıcıları için indirmesi ücretsiz bir yazılımdır. Deneme süresi sona erdikten sonra kullanıcının aracı sonuna kadar kullanmaya devam edebilmesi için bir lisans satın almasını gerektirir. Bunun için periyodik olarak kullanıcıların yazılım durumunu kontrol eder ve deneme süresinin dolduğunu tespit ettiğinde istemler görüntüler.

Araştırmacılar, WinZip‘in bu bilgileri güvenli olmayan HTTP üzerinden ilettiğini buldu. Böylece bir Hacker‘ın trafiğe müdahale etmesi, Deneme açılır penceresine müdahale etmesi ve arasına kötü niyetli bir WinZip sürümü eklemesi mümkün hale geldi. Kullanıcı cihaza kötü amaçlı bir WinZip sürümünün ne zaman yükleneceğini asla bilemez.

İlginizi Çekebilir: Bir Hacker Saniyeler İçinde Tesla Model X’i Hackledi

Araştırmacılar tarafından açıklandığı gibi,

WinZip 24, Deneme modunda çalışırken zaman zaman açılır pencereler açar. Bu pop-up’ların içeriği, yine HTTP aracılığıyla alınan JavaScript içeren HTML olduğundan, ağa komşu bir saldırgan için değiştirilmesini kolaylaştırır.

Aynı güvenlik açığından yararlanmak, düşmanın trafikten hassas verileri çalmasına da izin verir.

Uygulama, kayıtlı kullanıcı adı, kayıt kodu ve sorgu dizesindeki bazı diğer bilgiler gibi potansiyel olarak hassas bilgileri güncelleme isteğinin bir parçası olarak gönderir. Bu, şifrelenmemiş bir kanal üzerinden olduğu için, bu bilgi saldırgan tarafından tamamen görülebilir.

WinZip 25 ve Üzeri Yama ile Kullanılabilir

WinZip Programında Güvenlik Açığı Bulundu
WinZip Programında Güvenlik Açığı Bulundu

Trustwave‘e göre güvenlik açığı WinZip 24′e kadar tüm WinZip sürümlerini etkiledi. Bu potansiyel olarak çok sayıda kullanıcının cihazlarında savunmasız sürümü çalıştıracağı anlamına geliyor.

İlginizi Çekebilir:  İngiltere 2 Kilometre Üzerinde Yolculuk Yapabilen Casus Dronları Tanıttı

Trustwave, bu sorunu tespit ettikten sonra, güvenlik açığını sorumlu bir şekilde geliştiricilere açıkladı ve daha sonra bu hatayı WinZip 25’in piyasaya sürülmesiyle güncelleştirdi. Bu sürümle satıcılar verileri iletmek için güvenli HTTPS‘yi uyguladılar.

Böylece kullanıcılar sistemlerini WinZip 25‘e yükseltebilirler. Ancak güncelleme yükleyemeyenler, güncellemeleri otomatik denetleme seçeneğini kapatarak sorunu hafifletebilirler.

Alternatif olarak, eski WinZip sürümlerinin kullanıcıları da yazılımı cihazlarından kaldırabilir ve en son WinZip 25’i cihazlarından yeniden yükleyebilir.

Yorumlarınız ile düşüncelerinizi öğrenmemize izin verin.

Daha fazla oku: Phishing Saldırısı Nedir? Nasıl Korunulur?

Kaynak: latesthackingnews.com/2020/12/14/winzip-trial-popup-vulnerability-that-allowed-for-malware-attacks-update-now

Sorunuz olursa yorumlar kısmında belirtin

Bizi Takip Edin
Facebook  ●  Instagram  ●  Twitter  ●  Google News  ●  Kayıt Ol  ●  Yazar Olmak İster Misiniz?

E-mail Haber Bültenine Abone Ol

BUNLARA DA GÖZ ATIN


Yorum Yapmak İçin Tıklayın
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haber

Apple Araba Üretecek! Apple, Hyundai İle Ortaklık Anlaşması İmzalayacak

,

Yazar:

Apple Araba Üretecek!

Korea IT News’in bildirdiğine göre Apple ve Güney Koreli Hyundai Motor, 2024 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde otonom araçlar üretmeye başlamak için bir ortaklık anlaşması planlıyor.

Apple Araba Üretecek!

Apple Araba Üretecek!

Hyundai Motor daha önce Apple ile görüştüğünü açıklamıştı. Koreli otomobil üretim şirketinin hisseleri, otomobil üreticisinin Apple ile erken aşama görüşmelerini duyurmasının ardından yaklaşık %20 arttı.

“Apple’ın Hyundai Motor da dahil olmak üzere çeşitli küresel otomobil üreticileriyle görüşmelerde bulunduğunu anlıyoruz.” Hyundai Motor temsilcisi CNBC’den Chery Kang’a verdiği demeçte, “Anlaşma henüz erken aşamada olduğu için hiçbir şeye karar verilmedi “dedi.

Kore yerel medyasının son raporu, üretim yeri, kapasitesi, anlaşmanın imzalanması ve otonom arabaların lanse edilmesi için zaman çerçevesi gibi ayrıntıları içermiyordu.

Apple, Hyundai Motor ile otonom elektrikli otomobil üretimi konusunda ortaklık anlaşması imzalayacak
Apple Araba Üretecek!

Ancak Korea IT New raporu daha önce elektrikli otomobillerin Kia Motors’un Gürcistan’daki fabrikasında üretileceğini veya şirketlerin 2024 civarında 100.000 araç üretmek için Amerika Birleşik Devletleri’ndeki yeni bir fabrikaya ortak yatırım yapacağını söyledi. Reuters’e göre önerilen tesis 400.000 araç olacak.

Birkaç yıldır, Apple otomobiliyle ilgili söylentiler haberlerde yer aldı ancak somut hiçbir şey olmadı.

İlginizi Çekebilir:  Çin, COVID Kökenini Araştıran DSÖ Ekibine Erişimi Reddetti

Wedbush Securities analistleri Daniel Ives ve Strecker Backe, bir notta “Son altı yılda Apple’ın otomotiv konusunda hırsını ve azmini gördük” dedi.

App Store / Apple Kimlik Parola Sıfırlama
Apple Araba Üretecek!

“Cupertino salonlarında bilindiği şekliyle Titan Projesi, birkaç yıl önceki başlangıç ​​rampasından önemli ölçüde küçültüldü ve şimdi Caddenin radar ekranında yine ön ve merkez olarak görünüyor” dediler.

Benzer bir gelişmede, Hyundai Motor Group ve başkanı SoftBank Group Corp ile 1.1 milyar dolarlık bir anlaşma imzaladı, geçen ay Amerikan robotik tasarım şirketi Boston Dynamics‘in kontrol hisselerine sahip oldu.

Güney Koreli otomobil üreticisi, anlaşmanın, geleneksel otomobil üretimine olan bağımlılığı azaltmaya çalıştığı için operasyonları sürücüsüz arabalar, insansız hava araçları ve teslimat robotları tasarlamaya genişletmeye yardımcı olacağını söyledi.

İlginizi çekebilir: Volkswagen Fütüristik Araç Şarj Robotunu Tanıttı

Apple Araba Üretecek!

Uzun yıllardır Apple’ın elektrikli otomobil projesi “Project Titan” adı altında gündemdeydi. Tahminler, Apple ekosistemiyle ilgili doğru tahminlerde bulunan ünlü analist Ming-Chi Kuo‘dan geliyor.

Kaynak: mazech.com/2021/01/apple-to-sign-partnership-deal-with-hyundai-motor-on-autonomous-electric-car-manufacturing/

Sorunuz olursa yorumlar kısmında belirtin

Bizi Takip Edin
Facebook  ●  Instagram  ●  Twitter  ●  Google News  ●  Kayıt Ol  ●  Yazar Olmak İster Misiniz?

E-mail Haber Bültenine Abone Ol

Okumaya Devam Et

Bilim

CIA’in UFO Belgeleri Artık Çevrimiçi Olarak Erişilebilir!

,

Yazar:

CIA'in UFO Belgeleri Artık Çevrimiçi Olarak Erişilebilir!

CIA’nın sahip olduğu sınıflandırılmamış her dosya Tanımlanamayan uçan nesneler veya en azından ajansın sahip olduğunu kabul ettiği tüm dosyalar, kaldırılmış kayıtlarına erişmek için on yıllardır süren çabalar sayesinde artık çevrimiçi olarak erişilebilir durumda.

CIA’in UFO Belgeleri Artık Çevrimiçi Olarak Erişilebilir

CIA'nın Sınıflandırılmamış UFO Belgeleri Artık Tümü Çevrimiçi Olarak Erişilebilir
CIA’in UFO Belgeleri Artık Çevrimiçi Olarak Erişilebilir

COVID-19 çok amaçlı yasa tasarısı sayesinde hükümetin resmi UFO raporunun altı aydan daha kısa bir süre içinde gelmesi beklentisiyle artık UFO‘larla ilgili halka açık tüm CIA belgelerini indirebilirsiniz. 

Veritabanı, Black Vault‘un kurucusu John Greenewald Jr.‘ın tutku projesidir. Onlarca yıldır UAP kayıtlarını yayınlaması için CIA‘ya dava açtığını söyleniyor.

Greenewald, “Yaklaşık 20 yıl önce, CIA‘de yayınlanan ek UFO kayıtlarını almak için yıllarca savaştım” dedi. Diş çekmek gibiydi! Bunu denemek için onlarla birlikte dolaştım, sonunda başardım. Birkaç bin sayfalık büyük bir kutu aldım ve bunları her seferinde tek sayfada taramak zorunda kaldım.”

Ancak 2020’nin ortasında CIA, Greenewald’ın erişim için mücadele ettiği yeni ve eski UAP kayıtlarının bir arşivini kullanıma sunduğunda işler daha da kolaylaştı.

İlginizi Çekebilir:  Türk Hackerlar Çinli Aşı Üreticisi Sinovac'in Sitesine Doğu Türkistan Bayrağı Koydu

Kamu Erişim

ABD Ordusu Uygulamalardan İnsanların Konum Verilerini Satın Alıyor
CIA’in UFO Belgeleri Artık Çevrimiçi Olarak Erişilebilir

Kayıtlar arasında bazı tuhaf ve eğlenceli hikayeler var. gizemli patlamalar ve sözde temas ama Greenewald veri tabanını kamusal öneme sahip bir konu olarak çerçevelendiriyor. Greenewald, insanlar uzaylılara inansın ya da inanmasın, konuyu doğrudan CIA‘nın ağzından okuyabilmeleri gerektiğini söylüyor.

Greenewald, düşüşteki en ilginç belgelerden birinin Bilim ve Teknoloji Müdür Yardımcısının 1970’lerde bir UFO hakkında bazı bilgilerin elden teslim edilmesini içerdiğini söyledi . 

FOIA yasalarına göre sınıflandırılan ilk UFO bilgileri 1970’lerde ve 1980’lerin başında geldi. Bundan sonra Greenewald, dünya dışı olaylarla ilgili olarak hükümetten bilgi almanın son derece zor olduğunu söyledi. 

“Açık ve basit, halkın bilmeye hakkı var!” Greenewald dedi. “Yaklaşık 25 yıl önce 15 yaşında araştırmaya başladığımda, bu konuda bir şeyler olduğunu biliyordum. Viral internet aldatmacaları yüzünden değil. 

Size kim olduğunu söyleyemediğim arka kapı toplantıları yüzünden değil, ama söz veriyorum akıllara durgunluk veren bilgiler. Hayır, hiçbiri. Doğrudan CIA‘dan aldığım kanıt yüzündendi.

İlginizi çekebilir: Bir Girişim Domuzdan İnsana Organ Nakli Yapmayı Planlıyor

Kaynak: futurism.com/cia-ufo-documents-available-online

Sorunuz olursa yorumlar kısmında belirtin

Bizi Takip Edin
Facebook  ●  Instagram  ●  Twitter  ●  Google News  ●  Kayıt Ol  ●  Yazar Olmak İster Misiniz?

E-mail Haber Bültenine Abone Ol

Okumaya Devam Et

Popüler