Valorant Oyundan Atma Sorunu Çözüm

Avatar for Kerem

Son güncelleme:

Yazar:

Valorant En İyi Ajanlar

Valorant Oyundan Atma Sorunu nedir? Valorant Oyundan Atma Sorunu nasıl çözülür? gibi soruları bu yazıda detaylı bir şekilde açıklayacağız.

Riot‘un gişe rekorları kıran League of Legends‘tan sonraki ikinci oyunu olan Valorant, kesinlikle tüm FPS hayranları için oynaması gereken bir oyun. Eğer Valorant sizi oyundan atıyorsa merak etmeyin. Genellikle birkaç tıklama ile düzeltebilirsiniz.

Oyun oynamak neredeyse herkesin sevdiği bir aktivitedir. Bilgisayar oyunları ve çok oyunculu oyunlar özellikle tercih edilir. Bilgisayar oyunları tarihinde en çok oynanan oyun şüphesiz Valorant oyunudur. Bunun gibi birçok oyuncu çevrimiçi ve çevrimdışı modları içerir.

Valorant Oyundan Atma Sorunu Çözüm

Valorant En İyi Ajanlar
Valorant Oyundan Atma Sorunu Çözüm

Valorant Oyundan Atma Sorununu gidermeniz için izlemeniz gereken 9 adım. Hepsini denemeniz gerekmeyebilir, sorunu çıkaran etkeni bulana kadar listeyi gözden geçirin.

 1. Bilgisayarı yeniden başlatın
 2. Bilgisayarınızın özelliklerini kontrol edin
 3. Bilgisayarınızın çözünürlüğünü değiştirin
 4. Grafik sürücünüzü güncelleyin
 5. Valorant’ı uyumlu modda çalıştırın
 6. Valorant’ı Yönetici Olarak Çalıştırın
 7. Riot İle İlgili Tüm Programları Kapatın
 8. Antivirüsünüzü geçici olarak devre dışı bırakın
 9. Valorant’ı yeniden yükleyin

Bilgisayarınızı yeniden başlatın

Bazen en kolay yöntem en etkili yöntem olabilir. Valorant’ı başlatırken sorun yaşıyorsanız, özellikle Hata kodu 57‘yi gördüğünüzde en kolay ve en hızlı düzeltme bilgisayarınızı yeniden başlatmak olabilir.

Daha fazla oku: Valorant Hata Kodları ve Çözümleri

Bilgisayarınızı yeniden başlattıktan sonra Valorant’ı açın ve çalışıp çalışmadığına bakın. Çalışmıyorsa sonraki düzeltmeye bakın.

Bilgisayarınızın özelliklerini kontrol edin

Bilgisayarınızın özelliklerinin oyunun minimum gereksinimini karşıladığından emin olun. Valorant‘ı düşük kaliteli bir bilgisayarda çalıştırıyorsanız, oyun deneyiminizi etkileyebilir veya sorunlara yol açabilir.

reklam

Valorant Sistem Gereksinimleri için tıklayın.

Bilgisayarınızın çözünürlüğünü değiştirin

Üreticiler, bir süre sonra bazı GPU’ların sürücülerini güncellemeyi durduracak ve bu şekilde eski grafik kartlarını kullanımdan kaldırabilecekler. Bu nedenle, bazı grafik kartları yüksek çözünürlüklü oyunlar için yeterli desteğe sahip olmayabilir.

Eski bir grafik kartı kullanıyorsanız, daha düşük bir bilgisayar çözünürlüğüne geçmeyi denemelisiniz. 

Grafik sürücünüzü güncelleyin

Bu sorun güncel olmayan grafik sürücülerinden kaynaklanabilir. Bazı oyuncular grafik sürücülerinin biraz eski olduğu için Valorant‘ın çalışmadığını bildirdi. Bu nedenle grafik kartınızın sürücüsünü manuel veya otomatik olarak güncellemeyi deneyebilirsiniz.

Valorant’ı uyumlu modda çalıştırın

Bazı Windows güncellemeleri Valorant ile çakışabilir. Bu durumda, Valorant’ı uyumlu modda başlatmayı deneyebilirsiniz. İşte adımlar:

 1. Masaüstünüzde Valorant simgesine sağ tıklayın ve Özellikler’i seçin.
 2. Uyumluluk sekmesini seçin. Altında Uyumluluk modu bölümünde Run this program in compatibility mode for bölümünü işaretleyin ve Windows 10 kullanıyorsanız Windows 8’e ayarlayın. Windows 8 kullanıyorsanız, Windows 7’ye ayarlayın. Bitirmek için Tamam’a tıklayın.
 3. Bilgisayarınızı yeniden başlatın ve Valorant‘ı çalıştırın.

Valorant’ı Yönetici Olarak Çalıştırın

Varsayılan olarak, Windows bir programı normal bir kullanıcı olarak yürütür ve bazı dizinlere sınırlı erişim verir. Valorant’ı Yönetici olarak çalıştırmak izin sorununu ortadan kaldırır. Bunu yapmak için şu adımı uygulamanız yeterlidir:

 1. Masaüstünüzde Valorant simgesine sağ tıklayın ve Yönetici olarak çalıştır’ı seçin

Riot İle İlgili Tüm Programları Kapatın

Bazı oyuncular bir program düzgün çalışmadığında Valorant’ın da çalışmadığını söyledi. Bu, Riot ile ilgili tüm programlardan çıkmanız ve Valorant’ı yeniden başlatmanız gerektiği anlamına gelir. 

Antivirüsünüzü Geçici Olarak Devre Dışı Bırakın

Valorant‘ın “unable to start correctly (0xc000005)” veya “couldn’t install a required dependency“ belirten bir hata görüyorsanız o zaman sorunu tetikleyen antivirüsünüz olabilir. Bu durumda, onu devre dışı bırakmayı deneyebilir ve işlerin nasıl gittiğini görebilirsiniz.

Son Çare: Valorant’ı Yeniden Yükleyin

İşte bu sizin son çareniz: Valorant’ı yeniden kurmak. Bu hata tutarsız oyun dosyalarınız olduğu anlamına gelir, bu da genellikle kararsız bir ağ bağlantınız olduğunda gerçekleşir (eğer hızlı ve kesintisiz bir internetiniz varsa bu adımı yapmayın Valorant yetkililerinden yardım talep edin).Diğer Valorant Rehberlerimiz

Valorant Vanguard Hatası Çözüm

reklam

Valorant Ping Sorunu

Valorant Hata Kodları ve Çözümleri

Valorant Şifre Değiştirme

Valorant Sistem Gereksinimleri


Bu bilgileri kaybetmemek için CTRL + D tuşuna veya URL kısmında yer alan yıldız işaretine tıklayarak sayfaya yer işareti ekleyebilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hypasos, yüksekte anlamına gelen “hypsos”un Türkçeleştirilmiş versiyonudur.