TFT En İyi Komplar Set 4.5 – En iyi TFT Kompozisyonları

Avatar for Kerem

Tarih:

Yazar:

TFT En İyi Komplar Set 4.5 - En iyi TFT Kompozisyonları

TFT En İyi Komplar nelerdir? bu yazıda, şimdiye kadar topladığımız verilere dayanarak yeni TFT kompozisyonlarını ve bunları oynamanın en verimli yolunu anlatacağız.

Teamfight Tactics (TFT), Riot Games’in yeni popüler Auto Chess veya Autobattler türüne cevabıdır. League of Legends için alternatif bir oyun modu olan TFT, Dota 2’nin orijinal Dota Auto Chess özel oyununa dayanmaktadır. Strateji, kaynak yönetimi ve takım oluşturma unsurlarını birleştiren bir yarışmada sekiz oyuncuyu karşı karşıya getirir.

O halde lafı daha fazla uzatmadan en iyi TFT kompozisyonları Set 4.5‘e bir göz atalım!

İlginizi çekebilir:

Mobile Legends Şekilli Nick

TFT Sistem Gereksinimleri

LoL Yeniden Bağlan Hatası Çözüm

TFT En İyi Komplar

TFT En İyi Komplar

TFT Komp 1 – Duelists/Mystic/Adept/Exile

reklam

Şampiyonlar: Yasuo, Fiora, Jax, Janna, Kalista, Shen, Lee Sin, Yone

Bu TFT kompozisyonu, oldukça uzun bir süredir rekabetçidir. Bu kompozisyonu Seçilmiş Düellocu (Duelists) olmadan da zorlamayı deneyebilirsiniz (bunun için Spatula ve Bow‘a ihtiyacınız olacaktır), ancak elbette bir tane almak sizin için işleri çok daha kolaylaştıracaktır. Kalista ile birlikte takımın ana taşıyıcılarından biri olan 3 Yıldızlı Yasuo (1 birim) almak isterseniz, fazla Altınınızı 5. seviyede harcamaya başlamanız gerekir. Ayrıca, bu süreçte Fiora‘yı 3 yıldız yapabilirsiniz.

Bunları yaptıktan sonra, seviyelere yatırım yapmaya başlama zamanı; 7. seviyede, 3 Yıldızlı Jax (2 birim) ve en az 2 yıldızlı Janna için tekrar zar atmaya başlamalısınız. 8. seviyede veya daha önce Yone‘u bulabilirseniz, Yasuo’nuza Exiled buff‘ı ile büyük bir destek verecek ve ayrıca size Adept bonusu verecektir.

Yasuo CT
Yasuo

TFT Komp 2 – Warlords

Şampiyonlar: Nidalee/Garen, Jarvan, Pyke, Katarina, Senjuani/Aatrox, Tryndamere, Azir

Bu TFT kompozisyonu, diğer kompozisyonların aksine daha güçlüdür. Katarina bu kompozisyonda ana taşımacıdır ve tek önemli fark Tryndamere‘nin (4 birim) eklenmesidir. Seçilmiş Savaş Lordu (Warlord) aldığınızda ve Katarina’ya verecek en iyi eşyalara (Hextech Gunblade + Quicksilver) sahip olduğunuz zaman bu kompozisyonu seçmelisiniz.

Bu seferki hamleleriniz Katarina (3 birim) ve Tryndamere olacağından, iyi bir ekonomi sürdürmek ve seviye atlamaya odaklanmak önemlidir. 3/6 Slayer bonusu için takıma Zed eklenebilir.

Katarina

TFT Komp 3 – Seçilmiş Diana

Şampiyonlar: Diana, Yuumi, Kindred, Teemo, Katarina, Akali, Talon, Pyke

Bu kompozisyon yeni yamanın çıkmasına ve eski Diana‘nın olmamasına rağmen hâlâ güzel çalışıyor. Diana’nın Ay Işığı özelliği olmasa bile hâlâ sağlam bir taşıyıcı olabilir. Bu yamada Diana’nın etrafını inşa etmenin birden fazla yolu vardır ve bunu yapmak Seçilmiş özelliğe (Ruh veya Suikastçı) bağlıdır. Seviye atlamaya başlamadan önce Diana‘yı 3 Yıldızlı yapmak çok önemli olduğundan, fazla Altınınızı 5. seviyeden sonra tasarruflu kullanın.

reklam

Oyun sonu kompozisyonunuz olarak 6 Suikastçı ve 4 Ruh ararsanız. Talon veya Akali bu takımdaki ikinci taşıyıcınız olabilir. Seçilmiş özelliğine bağlı olarak, 1 Spirit veya 1 Assassin‘i dışarıda bırakarak ayarlama yapmanız gerekecektir.

Diana

Divine/Syphoners

Şampiyonlar: Morgana, Nasus, Swain, Vladimir, Irelia, Jax, Wukong, Kayle, Lee Sin

Morgana, bu TFT Komp‘unun bu kadar güçlü olmasının asıl sebebidir. Morgana artık Zırh, Büyü Direncine sahip ve Saldırı Hasarını azaltıyor ancak artık kendini iyileştiremiyor. Bu noktada 4 Syphoner devreye giriyor çünkü özellikleri, verdikleri hasarın %100’ü kadar iyileştirme sağlıyor. (4. sette Morgana hasarının %30‘u kadar iyileşir).

2 Yıldızlı Morgana bile şu anda çok sağlam bir taşıyıcı olabilir. Oyun sonu kompozisyonunuz olarak 6 Aydınlanmış +4 Syphoners arıyorsunuz. Onu 8. seviyede 2 yıldız yapmak çok daha kolay olduğu için iyi bir ekonomi yapmak önemlidir. Seçilmiş özelliğine bağlı olarak 1 Aydınlanmış veya 1 Syphoner’ı dışarıda bırakarak ayarlama yapmanız gerekecektir.


Bu bilgileri kaybetmemek için CTRL + D tuşuna veya URL kısmında yer alan yıldız işaretine tıklayarak sayfaya yer işareti ekleyebilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hypasos, yüksekte anlamına gelen “hypsos”un Türkçeleştirilmiş versiyonudur.