Yasuo CT, Yasuo Counterları, Yasuo’ya Karşı Güçlü Rakipler

Avatar for Kerem

Tarih:

Yazar:

Yasuo CT

Yasuo CT nedir? Yasuo Counterları nelerdir? gibi soruların cevabını arıyorsanız doğru yerdesiniz, bu yazıda Yasuo’ya Karşı Güçlü Rakipler nelerdir detaylı bir şekilde açıklayacağız.

Hangi rakipler Yasuo’ya karşı güçlüdür, hangi rakipler onu alt edebilir, Yasuo ile savaşırken nelere dikkat edilmeli, hangi rakipler Yasuo için kötü, detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Yasuo CT

Yasuo CT

Yasuo‘nun Counterlarına geçmeden önce biraz Yasuo’nun yeteneklerine ve özelliklerine değinelim.

Avarenin Yolu (Pasif)

Avarenin Yolu sayesinde, Yasuo’nun Kritik Vuruş Şansı artar. Buna ek olarak, Yasuo hareket halindeyken yanında kalkan taşır. Kalkan, bir şampiyondan veya canavardan hasar aldığında tetiklenir.

Çelik Fırtına (Q)

Yasuo, ileriye doğru fırlayarak bir hattaki tüm düşmanlara hasar verir. Vurulduğunda, birkaç saniyeliğine Yaklaşan Kasırga yükü atar. 2 yük biriktiğinde, Çelik Fırtına’nın yolladığı hortum havaya savrulur. Çelik Fırtına, normal bir saldırı olarak değerlendirilir ve normal saldırıları güçlendiren bütün özellikler ile güçlenir.

Rüzgar Duvarı (W)

Tüm düşman mermilerini 4 saniye boyunca engelleyen hareketli bir duvar oluşturur.

Atılgan Kılıç (E)

Yasuo, hedef düşmanın içinden geçerek büyü hasarı verir. Her kullanım, bir sonraki atılmanızın temel hasarını maksimum miktara kadar arttırır. Aynı düşmana birkaç saniye boyunca yeniden kullanılamaz. Çelik Fırtına atılırken kullanılırsa, daire şeklinde vurur.

Son Nefes (R)

Havadaki bir düşman şampiyonuna yanıp sönerek fiziksel hasar verir ve alandaki tüm havadaki düşmanları havada tutar. Son Nefes, azami akış verir ancak Yaklaşan Kasırga’nın tüm yüklerini sıfırlar. Sonrasında ılımlı bir süre boyunca Yasuo’nun kritik vuruşları önemli miktarda İlave Zırh Delimi kazanır.

reklam

Yasuo CT, Yasuo Counter, Yasuo’nun Counterları:

Yasuo’ya Karşı Güçlü Olan Rakipler

Yasuo’ya Karşı Güçlü Rakipler
Yasuo’ya Karşı Güçlü Rakipler

Yasuo’ya Karşı Zayıf Olan Rakipler

Yasuo Counterları (CT)
Yasuo Counterları (CT)

Yasuo’ya Karşı Öneriler

Yasuo’ya Karşı Öneriler
  • Çelik fırtına çok dardır. Mümkünse yana doğru koşun.
  • Yasuo art arda iki kez Steel Storms’a çarptığında, bir sonraki saldırısında kasırga üretecektir. Bundan kaçınmak için dikkatli olun ve hortumun sesini duymaya çalışın.
  • Yasuo’nun en zayıf durumu, üstüne kasırga yolladıktan hemen sonradır. O durumda çatışmaya girin.
  • Yasuo’nun Akıbet’ten gelen kalkanı sadece 2 saniye sürer. Ona verilen hasar, kalkanın etkinleşmesine neden olur. Zamanın dolmasını bekleyin ve ardından savaşa girin.
  • Rakibin kaçmasını önlemek ve onu takip edebilmek için atılarak minyon öldürün ve çelik fırtına hazırlayın; kaçmak için doğrudan rakibe atarak bir minyonu oradan kaçmak için gizleyebilirsiniz. 18. seviyede Yasuo’nun çelik fırtınası,%55 eşya saldırı hızıyla limit saldırı hızına ulaşır.
  • Yasuo veya müttefiklerinin havada vurduğu herhangi bir hedefte son nefes kullanılabilir.

Diğer LoL Rehberlerimiz

Diana CT, Diana Counterları, Diana’ya Karşı Güçlü Rakipler

LoL İsimleri

LoL Sistem Gereksinimleri

LoL’deki En Yüksek Seviye

LoL FPS Arttırma

League of Legends Nedir?

League of Legends Nedir?

Genellikle League olarak anılan League of Legends (LoL), Riot Games tarafından geliştirilen ve yayınlanan bir 2009 çok oyunculu çevrimiçi savaş arenası video oyunudur. Riot Games, LoL‘u tasarlarken Warcraft III gibi oyunlardan esinlenmiştir. Riot kurucuları aynı tarz tek başına bir oyun geliştirmeye çalışmıştır ve LoL ortaya çıkmıştır. Ekim 2009‘da piyasaya sürüldüğünden bu yana, oyun ücretsiz olarak oynanmaktadır ve satın alınabilir karakter özelleştirmesi yoluyla para kazanılır. Oyun, Microsoft Windows ve macOS için kullanılabilir.

Oyunda, beş oyuncudan oluşan iki takım, oyuncuya karşı oyuncu mücadelesinde savaşır, her takım haritanın yarısını işgal eder ve savunur. On oyuncunun her biri, benzersiz yeteneklere ve farklı oyun tarzlarına sahip “şampiyon” olarak bilinen bir karakteri kontrol eder. Bir maç sırasında şampiyonlar, rakip takımı yenmek için deneyim puanları toplayarak, altın kazanarak ve öğeler satın alarak daha güçlü hale gelir. Oyunun ana modu olan Sihirdar Vadisi‘nde bir ekip, düşman üssüne doğru ilerleyerek ve içinde bulunan büyük bir yapı olan Nexus u yok ederek oyunu kazanır.


Bu bilgileri kaybetmemek için CTRL + D tuşuna veya URL kısmında yer alan yıldız işaretine tıklayarak sayfaya yer işareti ekleyebilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hypasos, yüksekte anlamına gelen “hypsos”un Türkçeleştirilmiş versiyonudur.