Diana CT, Diana Counterları, Diana’ya Karşı Güçlü Rakipler

Avatar for Kerem

Tarih:

Yazar:

Diana CT, Diana Counterları, Diana'ya Karşı Güçlü Rakipler

Diana CT nedir? Diana Counterları nelerdir? Diana’ya Karşı Güçlü Rakipler kimlerdir? gibi soruları bu yazıda detaylı bir şekilde anlatacağız.

Diana CT

Diana Counter

Öncelikle, Diana‘nın kendisinden ve özelliklerinden bahsedelim. Ardından CT‘sinden bahsedeceğiz.

AY GÜMÜŞÜ BIÇAĞI (PASİF)

Her üçüncü vuruş, ek bir büyü hasarı için yakındaki düşmanları keser. Diana büyü yaptıktan sonra her 3 saldırısında saldırı hızı kazanır.

HİLAL SALDIRISI (Q)

Diana, yay içinde büyü hasarı veren bir ay enerjisi şimşeği açığa çıkarır. Ay Işığı ile vurulan düşmanları etkiler ve 3 saniye boyunca gizlenmedikleri takdirde onları açığa çıkarır.

SOLUK ŞELALE (W)

Diana, bir alanda hasar vermek için düşmanlarla temas halinde patlayan üç yörüngeli küre oluşturur. Ayrıca hasarı emen geçici bir kalkan kazanır. Üçüncü küresi patlarsa, kalkan ilave güç kazanır.

AY KOŞUSU (E)

Diana, intikam peşinde koşan ayın yaşayan cismi haline gelir, bir düşmana doğru atılır ve büyü hasarı verir. Ay Koşusu, Ay Işığından etkilenen bir düşmana atılmak için kullanıldığında hiçbir bekleme süresi yoktur. Ay Koşusunun hedefi olup olmadıklarına bakılmaksızın diğer tüm düşmanların Ay Işığı zayıflatması kaldırılacaktır.

AY DÜŞÜŞÜ (R)

Diana, yakındaki tüm düşmanları ortaya çıkarır, içine çeker ve onları yavaşlatır. Diana bir veya daha fazla rakip şampiyonunu çekerse, ay ışığı kısa bir gecikmeden sonra üzerine düşer ve çevresindeki alanda ilk çekilen hedefin ötesindeki her hedef için artan büyü hasarı verir.

Diana’ya Karşı Güçlü Olan Rakipler

Diana’ya Karşı Güçlü Rakipler

Diana’ya Karşı Zayıf Olan Rakipler

Diana Counterları (Diana CT)

Diğer Rehberlerimiz

LoL İsimleri

reklam

Mobile Legends Hesap Silme Rehberi

LoL Ticket Atma

LoL Şekilli Nick

LoL Ticket Atma

LoL Nedir? CT Nedir?

LoL Sistem Gereksinimleri 2021
LoL Nedir? CT Nedir?

LoL, Riot Games tarafından 2010 yılında yayınlanan ücretsiz bir oyundur ve Dota tabanlı bir MOBA oyunudur. Oyunda yüzden fazla karakter ve birçok oyun modu bulunuyor. Oyun Warcraft III haritası olan Defense of the Ancients‘ı örnek alarak tasarlanmıştır. Basitleştirilmiş mantığı ile oyunun e-spor sahnesi de büyük ölçüde gelişti. Oyun, yeni MOBA oyuncuları arasında hızla yayıldı ve Türkiye’de büyük bir hayran kitlesine sahip.

LOL CT dediğimiz kelime English Counter (zıt anlamlı) yani CT kısaltmasıdır, yani League of Legends’da rakibinizin seçtiği şampiyonların yeteneklerine karşı özelliklerine cevap verecek şampiyonlar seçmek anlamına gelir.


Bu bilgileri kaybetmemek için CTRL + D tuşuna veya URL kısmında yer alan yıldız işaretine tıklayarak sayfaya yer işareti ekleyebilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hypasos, yüksekte anlamına gelen “hypsos”un Türkçeleştirilmiş versiyonudur.