Steam Oyun İade Etme

Avatar for Kerem

Son güncelleme:

Yazar:

Steam Dil Değiştirme

Steam Oyun İade Etme nedir? Steam Oyun İade Etme Nasıl Yapılır? gibi soruları bu yazıda ayrıntılı bir şekilde cevaplayacağız.

Video oyunlarıyla ilgili en büyük sorunlardan biri oyunu satın alıp oynayana kadar sevip sevmeyeceğimizi bilmenin zor olmasıdır ancak piyasadaki en büyük dijital oyun perakendecisi olan Steam, memnun olmadığınız satın alımlar için para iadesi seçeneği sunuyor.

Steam Oyun İade Etme

Steam
Steam Oyun İade Etme 2024

Oyun deneyiminizin erken safhalarında pişmanlığı deneyimleyecek kadar şanssızsanız, Steam acısız bir şekilde paranızı iade edecektir. Tek yapmanız gereken talep göndermektir.

Ancak bir oyunu iade etmeden önce ne kadar süre oynayabileceğiniz konusunda sınırlamalar vardır. Bir oyunu iade etmek için ona iki haftadan fazla sahip olmamalısınız ve toplamda iki saatten fazla oynamamalısınız. Bu sınırların dışında bir oyun iade etmeye çalışırsanız talebinizin reddedilme olasılığı yüksektir.

2 saatlik oyun süresi söz konusu olduğunda Steam, oyunun açık olduğu her saniyeyi oyun süresi olarak sayar. Zamanlayıcı oyun duraklatıldığında bile çalışır, deneyiminizin erken aşamalarında iade etmeye çalışıyorsanız aklınızda bulundurmanız gereken ilk şeydir. 

Steam Oyun İade Etme Nasıl Yapılır?

Bu işlemi göstermek için “Bad Rats” oyununu satın alıp geri iade edeceğim.

1. 2 saatten az oyun süresine sahip olduğunuzdan ve oyuna 14 günden fazla süredir sahip olmadığınıza emin olun. Steam, kitaplığınızda seçtiğinizde oyunu oynadığınız zamanı size gösterecektir.

Screenshot_2

2. Steam uygulamasının üst kısmında (Mac’te ekranınızın üst kısmında ) “Yardım” seçeneği bulunmalıdır. Yardım sekmesinden Steam Destek‘i seçin.

Ekran Görüntüsü_3
Açılır menüden “Steam Destek” e tıklayın. 

3. Steam Destek, en son satın aldığınız oyunları listeleyecektir. Satın Alımlar‘a tıklayın ve görünen sayfadan iade etmek istediğiniz ürünü seçin.

reklam
Screenshot_4
Satın Alımlar” ı seçin ve iade etmek istediğiniz ürünü bulun. 

4. Bir iade talebinde bulunmak istiyorum‘ u seçin. Steam, oyunun değerini Steam Cüzdanınıza eklemeyi veya kullandığınız ödeme yönteminden işlemi iade etmeyi teklif edecektir.

Ekran görüntüsü_6

5. Steam geri ödeme talebinizin nedenini açıklamanızı ister. Açılır kutudan nedeninizi seçin.

Screenshot_7
Benim durumumda Kazayla satın alındı’ı seçiyorum. 

6. Steam size bir referans kodu verecek ve iade talebinizin sonuçlarını e-posta ile bildirecektir. Benim durumumda, Steam’in talebimi alması ile geri ödememi yapması arasında geçen süre 59 dakikaydı.

Para iadesi için zaman çerçevesinin dışına çıkarsanız, Steam Destek ekibinin bakması için yine de bir geri ödeme talebi gönderebilirsiniz. Ancak iade almanız pek olası değildir.Diğer Steam Rehberlerimiz

Steam Arkadaş Ekleme Yöntemi

Steam Türkçe Yapma

Steam Disk Yazma Hatası Çözüm

Steam Dil Değiştirme


Bu bilgileri kaybetmemek için CTRL + D tuşuna veya URL kısmında yer alan yıldız işaretine tıklayarak sayfaya yer işareti ekleyebilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hypasos, yüksekte anlamına gelen “hypsos”un Türkçeleştirilmiş versiyonudur.