Steam Arkadaş Ekleme Yöntemi

Avatar for Kerem

Tarih:

Yazar:

Steam Dil Değiştirme

Steam Arkadaş Ekleme Nasıl Yapılır? Steam Arkadaş Ekleme İşlemi Nedir? gibi soruları bu yazıda detaylı bir şekilde açıklayacağız.

Steam Arkadaş Ekleme

Steam Dil Değiştirme
Steam Arkadaş Ekleme

Eklemek istediğiniz hesap tanıdığınız biriyse, en kolay yol ona Steam tarafından oluşturulmuş “Arkadaş Kodu” mesajı göndermektir. 

1. Steam uygulamasını açın ve uygulamanın üst kısmındaki araç çubuğundan (veya Mac’te ekranınızın üst kısmındaki menü çubuğundan) “Arkadaşlar” ı seçin. Açılır menüden “Arkadaş Ekle” yi seçin.

2. Steam size paylaşım için iki seçenek sunar. İlk olarak, oluşturulmuş Arkadaş Kodunu arkadaşınıza istediğiniz şekilde gönderebilirsiniz. Aldıktan sonra, aynı sayfaya giderler ve kodu kopyalayıp metin alanına yapıştırırlar. Arkadaşınızın kullanıcı adıyla birlikte küçük bir açılır pencere görünecektir ve onları eklemek için mavi “Davet Gönder” düğmesini tıklayabilirsiniz.

Arkadaşlık isteği gönderdiğinize dair bir bildirim alacaklar. Daveti kabul ettiklerinde, birbirinizin Arkadaşlar Listesine ekleneceksiniz.

“Arkadaş Ekle” sayfası size gönderebileceğiniz bir kod ve alınan kodları koymanız için metin alanı verir. 

3. Aynı sayfada Steam, herkese gönderebileceğiniz bir bağlantı da oluşturacaktır. Birisi onu tıkladığında, Arkadaşlar Listenize eklenir. Bu bağlantı 30 gün sonra sona erecek ve yalnızca bir kez kullanılabilecek, unutmayın önceki seçenekten daha hızlı olsa da, bu bağlantı herkesle paylaşılabilir, dolayısıyla daha az özeldir.

4. Çok oyunculu oyunların çoğu birinin adını tıklatarak profilini açmanıza izin verir. Bu kadar kolay erişime sahip olmasanız bile, oyunda gördüğünüz profil resmine sahip hesabı bulmaya çalışmak için kullanıcı adlarını arayabilirsiniz. Profile girdikten sonra, sayfanın sağ tarafındaki “Arkadaş Ekle” düğmesini tıklamanız yeterlidir.

Profil adına göre arama, Arkadaş Ekle menüsünün alt kısmındadır.

Diğer Steam Rehberlerimiz:

reklam

Steam Türkçe Yapma

Steam Disk Yazma Hatası Çözüm

Steam Olmadan CSGO İndirme

Steam Dil Değiştirme

Steam Nedir?

Steam
Steam Arkadaş Nasıl Eklenir?

Steam, Valve tarafından 2003 senesinde yayımlanan bir dijital oyun yayınlama platformudur. Arzu ettiğiniz oyunu online olarak Steam hesabı oluşturarak satın alabilir ya da oyunu uygulamadan indirebilirsiniz. 15 senedir hizmet veren Steam, son senelerde pek çok önemli oyunun dağıtım haklarını alarak oyunları dijitalleştirerek size herhangi bir kaset ya da CD göndermiyor.

Steam‘de oyun satın almak çok basittir ve oyun Windows, Linux ve Mac işletim sistemleri için mevcuttur. Uygulama yüklenmeli ve bir hesap açılmalıdır. Ardından, indirmeye veya satın almaya başlamak için satın almak veya indirmek istediğiniz oyunun adını arama bölümüne girin.

Dijital pazar platformları bazen oyunculara büyük indirimler sağlayabilir ve bazı oyunlar, belirli bir süre için sınırlı sayıda ücretsiz satın alma sağlayabilir. Steam’in yaz satışları, Kara Cuma ve yıl sonu indirimleri nedeniyle Steam’deki oyunlar büyük talep görüyor. Ek olarak, Steam’de arkadaş eklemeyi, birlikte oyun oynamayı ve arkadaşlarınıza oyun hediye etmeyi de seçebilirsiniz. Steam tarafından sağlanan bir başka kolaylık da oyun yedekleme seçeneğidir. Bu nedenle, oyuna başka bir bilgisayardan erişebilir ve indirme sürecinde zaman kaybetmeden doğrudan kuruluma başlayabilirsiniz.


Bu bilgileri kaybetmemek için CTRL + D tuşuna veya URL kısmında yer alan yıldız işaretine tıklayarak sayfaya yer işareti ekleyebilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hypasos, yüksekte anlamına gelen “hypsos”un Türkçeleştirilmiş versiyonudur.