Steam Şifre Değiştirme ve Sıfırlama Rehberi

Avatar for Kerem

Tarih:

Yazar:

Steam Şifre Değiştirme ve Sıfırlama Rehberi

Steam Şifre Değiştirme nasıl yapılır? Steam Şifre Sıfırlama nedir? gibi soruların cevabını bu rehberde ayrıntılı bir şekilde vereceğiz.

Steam, satışa sunulan yaklaşık 40.000 oyun ve 14 milyondan fazla eşzamanlı oyuncuyla dünyanın en popüler PC oyun mağazasıdır. Popülerliği, Steam hesaplarını kara borsada çalınan Steam hesapları satan veya risk altındaki hesaplarla bağlantılı kredi kartı bilgilerini kullanarak hediye kartları satın alan bilgisayar korsanları için bir hedef haline getiriyor.

Steam‘de güçlü, benzersiz bir şifre kullanmak, Steam şifrenizi periyodik olarak güncellemek en güvenli ve mantıklı önlemdir. Bu makalede, Steam şifrenizi güncellemenin en hızlı yolunu anlatıyoruz. Steam şifrenizi tamamen unuttuysanız, hesabınıza nasıl yeniden erişeceğinizi de anlatacağız.

Steam Şifre Değiştirme

Steam Şifre Değiştirme ve Sıfırlama

Steam, macOS, Linux ve Windows için masaüstü istemcilerinin yanı sıra oyunlara göz atabileceğiniz ve satın alabileceğiniz bir web sitesine sahiptir. Bu platformlarda şifrenizi güncelleme işlemi aynı adımları takip eder, bu yazıda Windows Steam istemcisini kullanacağız.

Üst menü çubuğunda Steam’e tıklayın
  • Steam kullanıcı adınızı ve şifrenizi kullanarak Steam istemcinize giriş yapın.
Açılır listeden Ayarlar’ı seçin
  • Arayüzün sağ üst köşesindeki Steam menüsüne tıklayın ve açılır menüden Ayarlar‘ı seçin.
Ayarlar, hesap kutusundan Parolayı Değiştir’e tıklayın
  • Steam ayarları, hesap adınızı, iletişim e-postanızı, VAC durumunuzu ve güvenlik durumunuzu gösterir. Parolayı Değiştir düğmesine basın. Parolanızı nasıl değiştirmek istediğinizi soran ikinci bir iletişim kutusu açılacaktır.
E-postanıza hesap doğrulama kodu göndermek için tıklayın
  • Listelenen e-posta adresine hâlâ erişiminiz olduğunu varsayarak, Hesap doğrulama kodunu e-postayla gönder‘e tıklayın.
Yeni şifrenizi form alanlarına iki kez girin
  • Steam‘den gelen doğrulama kodu için e-postanızı kontrol edin. Ardından, ekrana bu kodu girin ve Devam‘a tıklayın. 
Yeni şifrenizi form alanlarına iki kez girin
  • Son olarak, yeni şifre seçiminizi iki kez form alanlarına girin ve Şifreyi Değiştir‘e tıklayın. Steam şifreniz artık güncellendi. Başka herhangi bir bilgisayarda Steam hesabınız açıksa tekrar oturum açmanız gerekecek.

Listelenen e-posta adresine artık erişemiyorsanız, Steam şifrenizi sıfırlamak için aşağıdaki bölümde özetlenen adımları izleyin.

Steam Şifre Sıfırlama

Steam oturum açma kutusunda oturum açamıyorum düğmesine tıklayın

Steam şifrenizi unuttuysanız, istemcide oturum açamazsınız. Neyse ki, giriş ekranında Giriş yapamıyorum seçeneğine tıklayabilirsiniz. Bu seçenekte Steam bilgilerinizi unutup unutmadığınız, birinin bunları çaldığını düşünüyorsanız veya Steam’in iki faktörlü kimlik doğrulamasında sorununuz olup olmadığı sorulacaktır.

Giriş bilgilerinizi unuttuğunuzu varsayarak Steam Hesap adımı veya parolamı unuttum’u seçin. Bir sonraki ekrandaki form alanına e-posta adresinizi veya telefon numaranızı girin. Burada ki adımlar Steam şifrenizi değiştirmekle aynıdır, Steam size hesap doğrulama e-postası gönderir ve sizden yeni bir şifre oluşturmanızı ister.

Diğer Steam Yazılarımız

Steam Hesap Açma Rehberi

reklam

Steam Şekilli Nick

Steam Oyun İade Etme

Steam Arkadaş Ekleme Yöntemi

Steam Türkçe Yapma


Bu bilgileri kaybetmemek için CTRL + D tuşuna veya URL kısmında yer alan yıldız işaretine tıklayarak sayfaya yer işareti ekleyebilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hypasos, yüksekte anlamına gelen “hypsos”un Türkçeleştirilmiş versiyonudur.