Steam Türkçe Yapma

Avatar for Kerem

Tarih:

Yazar:

CS:GO Hile Kodları (Dev Liste 2021)

Steam Türkçe Yapma işlemi nedir? Steam Türkçe Nasıl Yapılır? gibi soruları bu yazıda ayrıntılı bir şekilde açıklayacağız.

Tüm oyunlarınızı ve Steam istemcisini etkileyecek Steam dilini değiştirebilir veya CSGO gibi tek bir oyunun ayarlarını değiştirebilirsiniz. Aşağıda her iki adım da açıklanmıştır.

Steam Türkçe Yapma

Steam Dil Değiştirme
Steam Türkçe Yapma

Öncelikle ana menüden Steam kütüphanesini açın. Şimdi sahip olduğunuz tüm oyunları göreceksiniz. Bu listede CSGO öğesini arayın ve sağ tıklayın. Daha sonra “Özellikler” e tıklayın.

Özellikler penceresinde “dil” sekmesine tıklayın. Artık oyunun çalıştırılması gereken dili basitçe seçebilirsiniz.

Daha sonra, kapat‘a tıklayın ve oyunu yeniden başlatın. (Yeni bir dil ise dil dosyalarını indirebilir) Oyun artık yeni dilde! 😉

CSGO Dil Değiştirme (Başlatma Seçenekleri)

CSGO Terimleri (CSGO Dili ve Edebiyatı)
CSGO Terimleri (CSGO Dili ve Edebiyatı)

CSGO gibi herhangi bir Steam oyununa, oyun başladığında her zaman uygulanacak başlatma komutları ekleyebilirsiniz. Öncelikle Steam kütüphanesini tekrar açın CS:GO‘yu bulun ve “Özellikler” e tıklayın.

Şimdi “genel” adlı ilk sekmede “CS:GO için başlatma seçeneklerini ayarla” düğmesine tıklayın.

Pencerede artık oyuna uygulamak istediğiniz herhangi bir başlatma komutunu girebilirsiniz. Oyun dilini değiştirmek için:

reklam
  • -language turkish

Daha sonra “Tamam” a tıklayın ve CS:GO‘yu yeniden başlatın. Dil dosyalarını yükleyecek ve ardından CSGO‘yu yeni dilde başlatacaktır. 🙂

Steam Dili Nasıl Değiştirilir?

Steam Dil Değiştirme
Steam Dili Nasıl Değiştirilir?

Sağ alt köşedeki tepside Steam simgenize sağ tıklayın. Steam menüsü açılacaktır, bu menüden “Ayarlar” ı seçin.

Alternatif olarak, Steam ana penceresini açıp sol üst köşedeki Steam’e tıklayabilir ve ardından “Ayarlar” menü düğmesine basabilirsiniz.

Steam ayarlarında, sol taraftaki “Arayüz” sekmesini seçin. Artık sağdaki açılır menüden dili seçebilirsiniz. Steam istemcisinin olmasını istediğiniz dili seçin.

Daha sonra, “Tamam” a tıklayın ve Steam, dil verilerini yüklemek için istemciyi yeniden başlatmanızı isteyecektir. “Steam’i Yeniden Başlat” seçeneğine tıklayın.

Bu ayarlar bütün oyunlara ve Steam‘e etki edecektir.

Tebrikler, bitirdiniz! Steam arayüzü istemci dilini başarıyla değiştirdiniz. 🙂Diğer CSGO Rehberlerimiz

CSGO Terimleri

CSGO Rekabetçi Kodları

CSGO Takım Eşitleme Kapatma

reklam

CSGO Sınırsız Mermi Kodu

CSGO Oyun Bulmuyor Sorunu Çözüm

Steam Nedir?

CSGO Oyun Bulmuyor Sorunu Çözüm
Steam Türkçe Yapma

Steam (Türkçe: Buhar), Valve Corporation tarafından geliştirilmiş bir dijital dağıtım, dijital haklar yönetimi, çok oyunculu oyun ve iletişim platformudur. Çok çeşitli oyun dağıtımı ve bununla ilgili multimedya dağıtımının tamamen İnternet üzerinden yapılması için kullanılır. Pek çok oyun, ek yazılım paketi, yazılım, video ve oyunla ilgili programlar Steam’de satılır, böylece doğrudan bilgisayara çevrimiçi olarak indirilebilirler.

Ayrıca Steam, kullanım, sistem tepsisi ve görev çubuğundaki konumu bakımından benzer ürünlerden farklıdır. Mayıs 2016 itibarıyla 125 milyon aktif kullanıcısı ve Ocak 2019 itibarıyla 30.000’den fazla oyunu bulunmaktadır. 2017’de, günlük ortalama aktif oyuncuları 33 milyondu ve aylık aktif oyuncuları 67 milyondu.


Bu bilgileri kaybetmemek için CTRL + D tuşuna veya URL kısmında yer alan yıldız işaretine tıklayarak sayfaya yer işareti ekleyebilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hypasos, yüksekte anlamına gelen “hypsos”un Türkçeleştirilmiş versiyonudur.