Steam Hesap Güvenliği Tavsiyeleri

Avatar for Kerem

Son güncelleme:

Yazar:

Steam Hesap Güvenliği Tavsiyeleri

Steam hesaplarınızda, dünyanın en bilinen ve en sevilen oyunlarını biriktirebilirsiniz. Gerçek parayla oyun içerisindeki öğelerin alınıp satılmasını sağlayan bu platformdan yararlanırken, güvenliğinizden endişe duymanız söz konusu olabilir. Bizler de, güvenliğinize ilişkin endişelerinizi gidermek için bu yazımızda, Steam hesap güvenliği tavsiyeleri ve gizliliği hakkında birtakım faydalı bilgileri, sizler için derledik. Online hesaplarınızın çalınmaması ve dolandırıcılar tarafından ele geçirilmemesi için nasıl bir yöntem izlemeniz gerektiğinin detaylarını, bu yazımızda bulabilirsiniz.

Hesabınızın, kötü niyetli kişilerin eline geçmemesi için alacağınız tedbirlerin başında, hesabınızın güvenlik ayarlarının gözden geçirilmesi gelecektir. Ekranın sağ üst köşesindeki alanda yer alan Steam adınıza tıklamanız ile hesap ayrıntılarından, güvenlik ayarlarına ulaşmanız mümkün olacaktır. Steam şifrenizin güçlü olduğundan ve kolay tahmin edilemeyeceğinden emin olmalısınız. Şayet değilse, Steam ayarları bölümünde yer alan parola değiştir butonuna tıklayarak, sosyal ağ veya e-mail adreslerinize ilişkin şifreleriniz ile benzerlik göstermeyen, tercihen şifre oluşturucu gibi bir araçla oluşturulmuş, tahmin edilmesi güç, yeni bir parola belirlemelisiniz.

Steam Hesap Güvenliği İki Adımlı Doğrulama Nasıl Eklenir?

Steam Şifre Değiştirme ve Sıfırlama Rehberi

Steam hesaplarınıza bir başkasının ulaşmaması için alabileceğiniz tedbirlerden bir diğeri ise, hesabınıza iki adımlı doğrulama eklemektir. 2FA adı verilen bu yöntem sayesinde, hesabınıza giriş yapmak istediğinizde sizden, daha önce belirlemiş olduğunuz şifreniz haricinde ek bir kod girmeniz istenecektir. Mobil uygulamadan veya e-mail yoluyla size iletilecek bu kod, tek seferlik ve yalnızca 30 sn süreyle geçerli olacaktır. Bu yöntem ile hesaplarınıza başka kişilerin ulaşması imkansız hale gelmektedir.

İki adımlı doğrulamayı aktive etmek için, hesabınızdaki ayarlar kısmından, hesap güvenliğini yönet alanına giriş yapmanız ve tercihlerinizi değiştirmeniz yeterlidir.

Steam Mobil Kimlik Doğrulayıcı Nedir?

Steam Cüzdan Kodları Bedava

E-posta hesaplarınızın, kötü niyetli kişiler tarafından, rızanız haricinde ele geçirilmesi tehlikesini göz ardı etmemeli ve Steam hesap güvenliği tavsiyeleri arasında yer alan, aşağıda detaylı bir şekilde açıklanan mobil kimlik doğrulayıcı sistemlerini mutlaka incelemelisiniz.

  1. iOS veya Android sistemli cihazlarınızdan Steam uygulamasına giriş yapınız,
  2. Sağ üst köşede bulunan çubuk sayesinde Steam Guard öğesine tıklayınız,
  3. Kimlik Doğrulayıcı Ekleme alanından telefon numaranızı giriniz ve e-posta adresinizi bağlayınız,
  4. Telefonunuzda yer alan uygulamada, kısa mesaj ile gelecek kodu giriş yapınız
  5. Bitti tuşuna dokunduğunuz andan itibaren 2FA kodlarını, mobil uygulamalarınızdan almaya başlayacaksınız.

İlginizi çekebilir: Steam Şifre Değiştirme ve Sıfırlama Rehberi


Bu bilgileri kaybetmemek için CTRL + D tuşuna veya URL kısmında yer alan yıldız işaretine tıklayarak sayfaya yer işareti ekleyebilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hypasos, yüksekte anlamına gelen “hypsos”un Türkçeleştirilmiş versiyonudur.