Mouse Hız Testi

Avatar for Kerem

Son güncelleme:

Yazar:

CSGO En İyi Mouse (Fare) Ayarları: Daha İyisi Yok!

Mouse hız testi nasıl yapılır? Tıklama hızı nasıl ölçülür? gibi soruları bu yazıda ayrıntılı bir şekilde cevaplayacağız.

Mouse Hız Testi

Not: Hız testinin başlayabilmesi için sayfanın tam olarak yüklenmesi gerekmektedir.


Skor: 0

Tıklama hızınızı test etmek için aşağıda belirtilen beş kolay adımı izleyin.

  1. Tarayıcınızdan hypasos.com/mouse-hiz-testi adresini ziyaret edin.
  2. Sol tıklama CPS testi olarak da bilinen tıklama hızı testine başlamak için ‘Burayı Tıklayın‘ düğmesine basın.
  3. Zamanlayıcı ve tıklama sayacı, Başlat düğmesine tıkladığınız anda görünecektir.
  4. Zamanlayıcı tamamlanana kadar olabildiğince hızlı tıklamaya devam edin.
  5. Tıklama testi tamamlandığında, Sonuçları CPS (Saniyedeki Tıklama Sayısı) biçiminde göreceksiniz.

Tıklama testimizde daha iyi performans gösterebileceğinizi düşünüyorsanız, fare tıklama testini bir kez daha denemek ve öncekinden daha yüksek puan almak için ‘Testi Yeniden Başlat‘ düğmesine tıklayabilirsiniz.

Yeniden başlatma konusunda bir sınır yoktur bu nedenle kendinizi en iyi şekilde test etmek için tekrar tekrar oynayabilirsiniz.

Tıklama Hızı Nasıl Hesaplanır?

Tıklama hızı nasıl hesaplanır?

CPS, fare tıklama sayısının saniyeye bölünmesiyle hesaplanan bir ölçüm sistemidir (CPS = Tıklama Sayısı / Saniye Sayısı).

CPS değeri, fare düğmesine ne kadar hızlı tıklayabildiğiniz konusunda size tam fikir verir. Minecraft vb. oyunlarda CPS çok önemlidir. Daha yüksek tıklama hızı, dövüşme, duvar yapma gibi görevlerde size yardımcı olacaktır.

Tıklama testimiz, yukarıdaki formülü kullanarak CPS’i otomatik olarak hesaplar. 5 saniyede yaptığınız tıklamaları sayan tıklama sayacı verileri topladıktan sonra CPS değeri otomatik olarak verilir.

reklam

Ayrıca tıklama testi 5 ila 10 saniyelik sürede sayıldığında en doğru sonucu verdiği görülmüştür.

Tıklama hızını 5 saniyeden az veya 10 saniyeden fazla test ederseniz sonuçlar sizi yanıltabilir. Süre 10 saniyeden fazlaysa CPS puanı daha düşük olacaktır çünkü sürekli tıklama nedeniyle parmak gerginleşir ve yavaşlar.

Bu nedenle en doğru CPS puanını almak için 5 saniyelik sayaçlar kullanılır.

Kohi Tıklama Testi

Başlangıçta belirtildiği gibi tıklama hızı testimiz Kohi click testine dayanmaktadır. Bu fare tıklama testi kavramı ilk olarak bir Minecraft oyun sunucusu olan Kohi‘de görülmüştür.

Test ilk olarak hızlı tıklamanın savaş kazanmak için çok önemli olduğu Minecraft PvP oyuncuları için tanıtıldı. Kohi tıklama testi, oyuncuların Aim‘ini kaybetmeden daha yüksek CPS elde etmek için tıklama pratiği yapabilecekleri bir araçtır. Kohi tıklama testi, tıklamaları yalnızca 10 saniyede ölçmenize izin verir. 

Başka bir Minecraft sunucusu olan Badlion, Kohi‘yi satın aldı ve artık Badlion sunucularında Kohi tıklama testi yapılmaya başlandı.

Minecraft CPS Arttırma

Minecraft CPS arttırma

Minecraft PvP tamamen rakibe saldırmak ve mümkün olduğunca çok isabet almakla ilgilidir. Rakibinize vurmak için farenizi kullanırsınız.

3-4 CPS‘lik daha yavaş bir tıklama hızında, isabetleriniz kombinasyonlara dönüştüremezsiniz ve kaybedersiniz. Rakibinizi yere rahatça serebilmek için en az 6-8 CPS ile oynamalısınız! Minecraft resmi olarak 4-8 ​​CPS civarında kayıt yaptığını söylüyor. Bu nedenle 8 CPS‘nin üzerindeki değerler gereksizdir.

Nasıl Hızlı Tıklanır?

Hızlı tıklama, çeşitli oyunlarda genellikle yararlıdır ve bazen kazanan olmak için karar noktası olabilir. Oyuncular, saniyede daha yüksek tıklama elde etmek ve rakiplerine göre ekstra avantaj elde etmek için birçok tıklama yöntemi kullanabilir.

Aşağıdaki tabloda dört ana tıklama yönteminden ve bunların ortalama tıklama hızından bahsedilmiştir.

reklam
Tıklama YöntemiZorlukOrt. Tıklama Hızı
Normal Click (Düzenli Tıklama)Kolay3-9
Jitter Click (Jitter Tıklama)Zor10-14
Butterfly Click (Kelebek Tıklaması)Aşırı Zor15-25
Drag Click (Sürükle Tıklama)Aşırı Zor25-100


Diğer rehberlerimiz:


Bu bilgileri kaybetmemek için CTRL + D tuşuna veya URL kısmında yer alan yıldız işaretine tıklayarak sayfaya yer işareti ekleyebilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hypasos, yüksekte anlamına gelen “hypsos”un Türkçeleştirilmiş versiyonudur.