Fare Yumuşatma Nedir? Nişan Almayı Nasıl Etkiler?

Avatar for Kerem

Tarih:

Yazar:

CSGO En İyi Mouse (Fare) Ayarları: Daha İyisi Yok!

Bu yazıda Fare Yumuşatma nedir? Nişan almayı Etkiler mi? anlatacağız.

Modern oyun fareleri, yüksek teknolojili ekipmanlardır. En iyi oyun faresi, genellikle ayarlanabilir DPI ve yüksek rate oranı gibi her türlü ayar ve özellikle birlikte gelir.

Her zaman anlaşılmayan veya ihtiyaç duyulmayan tek şey, fare yumuşatmadır. Bilgisayarınızı aşağıdaki gibi rekabetçi bir oyun oynayacak şekilde ayarlarken seçebileceğiniz bir seçenektir.

Fare Yumuşatma Nedir?

Fare Yumuşatma nedir?  Ve Oyunlarda Nişan Almayı Nasıl Etkiler?
Fare Yumuşatma Nedir?

Fare yumuşatma, eski ve kötü yapılmış farelerde ortaya çıkan bir özelliktir. Bir farenin DPI değeri düşük olduğunda, farenin ne kadar hareket ettiğini doğru bir şekilde bildirmekte zorlanır. Fareler boşlukları doldurmak için fare yumuşatma özelliğini kullanır. Fare, pürüzlü bir hareket yerine daha temiz bir hareket yorumu sağlamak için bildirilen pozisyonları yumuşatır.

Fareler daha kesin hale gelmesine rağmen fare yumuşatma özelliği ortadan kalkmadı. Artık farenin deneyimini sadece ‘yumuşatmak‘ için kullanılıyor. Çoğu bilgisayar kullanıcısı biraz daha yuvarlak ve pürüzsüz bir hassasiyet ister, fare yumuşatma ayarıda bu kullanıcılar için vardır.

İlginizi Çekebilir: Oyun Faresi ile Normal Fare Arasındaki Farklar Nelerdir?

Fare Yumuşatma Nişan Almayı Nasıl Etkiler?

Fare Yumuşatma, farenizin doğru konumunu engelleyen bir işlemdir. Yani, doğru konumu bilgisayara iletmez ve yanlış hedef almanıza sebep olur.

Aiminizi daha hafif ve havada hissettirir. Bunun nedeni farenizin tam olarak istediğiniz şekilde hareket etmemesidir. Bu özellik bir dereceye kadar zararsızdır. Tek oyunculu oyunlarda çok fazla etki yaratmaz ve hareketlerinizin çok gergin olmasını önleyebilir.

reklam


Rekabetçi oyun söz konusu olduğunda işler farklıdır. Çevrimiçi oyunlar veya rekabetçi oyunlar için amacınızın duyarlı olması gerekir. En azından hareketleriniz ve oyun arasına bir yorum katmanı ekleyecektir.

Son derece hassas fare hareketi yapmaya çalıştığınızda, fare yumuşatma gerçek bir sorun haline gelebilir. Bildirilen hareketlerdeki küçük fark, imlecinizin sadece havada durmadığı anlamına gelebilir aslında girmediğiniz veya hiç istemediğiniz hareketler yapıyor olabilir. Esasen rekabetçi oyunlar için kötüdür.

Fare Pürüzsüzleştirmesinden Nasıl Kaçınılır?

Fare Yumuşatma nedir?  Ve Oyunlarda Nişan Almayı Nasıl Etkiler?
Fare Yumuşatma Nişan almayı Nasıl Etkiler?

Modern oyun farelerinin büyük çoğunluğunun fare yumuşatma kullanması gerekmez. Tamamen gereksizdir. Rekabetçi bir oyun oynuyorsanız, muhtemelen fare yumuşatmayı kapatmalısınız. Floatier hissini tercih etseniz bile, sonunda hassas bir atış yapmanıza engel olacaktır.

Rekabetçi oyunların dışında, fare yumuşatmada yanlış bir şey yok. Hareketleri daha yumuşak hale getirebilir ve fareyle ilgili herhangi bir sorun için ayarlama yapabilir.

İlginizi Çekebilir

Oyun Faresi ile Normal Fare Arasındaki Farklar Nelerdir?

CSGO En İyi Mouse (Fare) Ayarları: Daha İyisi Yok!

Ünlü Hacker Grubu Anonymous Kimdir?

Elon Musk Tarafından Kurulan Firmaların Tam Listesi

2 Adımda Telefon Kameranızı Termal Kameraya Çevirin

reklam


Bu bilgileri kaybetmemek için CTRL + D tuşuna veya URL kısmında yer alan yıldız işaretine tıklayarak sayfaya yer işareti ekleyebilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hypasos, yüksekte anlamına gelen “hypsos”un Türkçeleştirilmiş versiyonudur.