Üzücü Haber: PlayStation Türkiye’den Oyun Fiyatlarına Zam Geldi

Avatar for Kerem

Tarih:

Yazar:

Üzücü Haber: PlayStation Türkiye'den Oyun Fiyatlarına Zam Geldi

Türkiye’de ki döviz kurunun yüksek olması nedeniyle oyun konsolları el yakar durumdayken konsol oyunlarına gelen zam ile birlikte oyuncular isyan etme noktasına geldi.

PlayStation Türkiye ekibi bu fiyat artışlarını döviz kuru ve PlayStation 5 oyunlarının ücretinin 80 Euro’dan başlaması olarak gösteriyor. PlayStation oyunlarındaki fiyat artışı 400-500TL bandına kadar çıkmakta. Tüm oyunlar zamdan nasibini almamışken PlayStation Store’a göz atmakta fayda var!

PlayStation’ın fiyat artışından etkilenen tek ürün oyunlar değil. Covid-19 salgını nedeniyle PlayStation Türkiye ekibinin PlayStation Plus fiyatlandırmasını uygulama kararı uygulamadan önce ertelendi.

Yeni bir karar alınmazsa 29 Ekim’den itibaren aylık abonelik 40 TL , üç aylık abonelik 100 TL ve 12 aylık abonelik 240 TL.

Amazon Elinizi Sallayarak Ödeme Yapabileceğiniz “Tehlikeli” Bir Teknoloji Geliştiriyor için tıklayın.

Playstation Plus Nedir?

Sony'nin CEO'su: "Düşük Fiyatlı PS5 Sorunlu Olabilir!"
Sony’nin CEO’su: “Düşük Fiyatlı PS5 Sorunlu Olabilir!”

PlayStation Plus, mevcut ücretsiz PlayStation Network hesabınızı geliştiren ve PS4’ten tam olarak yararlanmanızı sağlayan bir abonelik hizmetidir.

reklam

PlayStation Plus, PlayStation Store’un satın alınabileceği tüm ülkelerde / bölgelerde satın alınabilir.

PS4 çevrimiçi çok oyunculu oyunlar için PlayStation Plus gerekir. Buna ek olarak PlayStation Plus üyeliği, PS4 oyunlarının aylık indirmelerini, PlayStation Store’a özel indirimleri ve oyunları kaydetmek için 100 GB bulut depolama alanını içerir.

PlayStation Plus üyeliğiniz varsa, giriş yaptığınız herhangi bir PS4 sisteminde tüm üyelik avantajlarına erişebilirsiniz.

Ek olarak, ana PS4 sisteminizde oyun oynamak için PSN’de oturum açan diğer kullanıcılar da bu oyunlarda çevrimiçi çok oyunculu oyunlar oynayabilir.

Daha önce PlayStation Plus üyesi değilseniz 14 gün ücretsiz deneyebilirsiniz. 14 günlük ücretsiz deneme süresinin sona ermesinden önce aboneliğinizi iptal etmezseniz, deneme aboneliğiniz otomatik olarak ücretli ve kalıcı bir abonelik haline gelecektir.

Bu aboneliğin normal aylık ücreti PSN cüzdanınızdan düşülecektir.

Siz ne düşünüyorsunuz? Doların artması sizi etkiledi mi? Siz plus üyeliği alacak mısınız? Yorumlarda belirtin


Bu bilgileri kaybetmemek için CTRL + D tuşuna veya URL kısmında yer alan yıldız işaretine tıklayarak sayfaya yer işareti ekleyebilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hypasos, yüksekte anlamına gelen “hypsos”un Türkçeleştirilmiş versiyonudur.