Sony’nin CEO’su: “Düşük Fiyatlı PS5 Sorunlu Olabilir!”

Avatar for Kerem

Son güncelleme:

Yazar:

Sony'nin CEO'su: "Düşük Fiyatlı PS5 Sorunlu Olabilir!"

Ceo Jim Ryan’a bakılırsa Sony, daha zayıf bir PS5 alternatifi yapmakla ilgilenmiyor ve bu şekilde bir modelin uzun solukta “sorunlu” olacağına inanıyor:

“Oyun endüstrisinin geçmişine bakarsanız, özelleştirilmiş düşük fiyatlı, düşük özellikli oyun konsolları oluşturmak geçmişte iyi sonuçlar vermedi. Bu seçeneği değerlendirdik ve diğer yöneticiler için sorunlu olduğunu gördük.”

Ryan “The History of the Game Business” bölümünde başka konsol bulamadı. Ancak modern örnek Xbox Series S hala mevcut değil. Bu nedenle durumu doğru değerlendirmenin imkansız olduğu söylenebilir. Ryan şöyle dedi: “Her rakibin kararlarına ve fikirlerine saygı duyuyorum.” Microsoft’un gelecek nesle karşı tavrını sessizce övdü.

“Araştırmamıza göre, oyun konsolu satın alanların onu dört, beş, altı ve hatta yedi yıl kullanmaya devam etmek istediği açık.” Ryan devam etti. Ayrıca, “Gelecek için bir şeyler alacaklarına ve 2-3 yıl içinde modası geçmeyeceğine inanmak istiyorlar. Sonunda yeni bir TV alırlarsa mevcut oyun konsollarının bunu yapabileceğine inanmak istiyorlar.” Dedi.

Ryan, mevcut pazar araştırmalarına ve önceki oyun konsollarının satışlarına ve algılarına güveniyor gibi görünüyor, ancak o ve Sony, tek bir birleşik oyun konsolunun faydalarının daha ucuz yeni nesil konsolların faydalarından daha ağır bastığına açıkça inanıyor.

PS5 Nedir?

PS5 Yeniden Satışa Sunulduğunda Nasıl Ön Sipariş Verirsiniz? Anlattık
PS5 Yeniden Satışa Sunulduğunda Nasıl Ön Sipariş Verirsiniz? Anlattık

PlayStation 5 aksesuarları ve Dualsense hakkında bazı bilgiler, Dualsense, her oyun oyuncusunun çokça tartıştığı ve arzuladığı yeni bir teknolojidir. PlayStation 5 (resmi olarak PS5 olarak kısaltılır), Sony Interactive Entertainment tarafından geliştirilen bir ev video oyun konsoludur. 2019 PlayStation 4’ün halefi olarak, 12 Kasım 2020’de Kuzey Amerika, Okyanusya, Japonya, Kore ve diğer birçok bölgede piyasaya sürülecek.

Platformun, Ultra HD Blu’nun perakende oyun desteğini, dijital dağıtımı ve dijital indirme desteğini birleştiren PlayStation Store ve temel PlayStation 5 olmak üzere iki türde piyasaya sürülmesi ve aynı zamanda düşük maliyetli Digital varyantını disk sürücüsü olmadan da tutması bekleniyor.

PS5 Yeniden Satışa Sunulduğunda Nasıl Ön Sipariş Verirsiniz? için tıklayın.

reklam


Bu bilgileri kaybetmemek için CTRL + D tuşuna veya URL kısmında yer alan yıldız işaretine tıklayarak sayfaya yer işareti ekleyebilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hypasos, yüksekte anlamına gelen “hypsos”un Türkçeleştirilmiş versiyonudur.