Sony, PS5’in Web Tarayıcısı Ve 1440p Desteğini Kaldırıyor

Avatar for Kerem

Tarih:

Yazar:

Sony, PS5'in web tarayıcısı ve 1440p desteği eksikliğini gideriyor

Yeni piyasaya sürülen oyun konsollarında sıklıkla olduğu gibi PlayStation 5, kutudan çıkmasını umduğunuz her özelliği desteklemiyor. Japon çıkışlı bir röportajda Sony EVP Masayasu Ito ve Kıdemli Başkan Yardımcısı Hideaki Nishino, lansmanda olmayacak bazı özelliklere değindi.

Sony, PS5’in Web Tarayıcısı Ve 1440p Desteği Eksikliğini Gideriyor

PS5 Aldığınızda Yapmanız Gereken 8 Şey
Sony, PS5’in Web Tarayıcısı Ve 1440p Desteği Eksikliğini Gideriyor

Xbox Series X, Series S ve Series’in aksine PS5 1440p monitörler ile çalışmaz, bunun yerine 1080p’den ölçeklendirir. Nishino, bunun Sony‘nin ilk başta TV desteğine odaklanmak istemesi olduğunu söylüyor ancak bunun yapılamaması için teknik bir neden olmadığını ve şirket yeterli talep olduğuna karar verirse eklenebileceğini belirtiyor.

PS5, PS3 ve PS4 tarafından belirlenen geleneği bozan bir web tarayıcısına sahip olmayacak. Nishino, belirli ağ tabanlı işlevler (muhtemelen bazı Wi-Fi ağlarında veya bazı yayıncıların kendi hesap sistemlerinde oturum açmak gibi) kullanılan tarayıcı yeteneklerinin ötesinde ayrı bir tarayıcı uygulamasına sahip olmanın gerçekten gerekli olup olmadığından şüphe ediyor.

PS5‘in VR uyumluluğu da biraz eksik hissettiriyor, ücretsiz kamera adaptörü ve oyunlar yalnızca PS4 geriye dönük uyumlu modda çalışabilir.

Nishino, bazı oyunların yine de daha iyi performans gösterebileceğine dikkat çekerken, gelecekte daha uygun bir PS5 VR çözümü görmek istediğini ancak daha fazla yorum yapamayacağını belirtti. Bloomberg bu yılın başlarında bildirildiğine göre Sony yeni bir PlayStation VR başlığı üzerinde çalışıyor.

İlginizi Çekebilir

PS5 Aldığınızda Yapmanız Gereken 8 Şey

PS5’in kasası açıldı | PS5’in içinde ne var? Özellikleri neler (Video)

Sony’nin CEO’su: “Düşük Fiyatlı PS5 Sorunlu Olabilir!”

reklam

PS5 Yeniden Satışa Sunulduğunda Nasıl Ön Sipariş Verirsiniz? Anlattık

Sony, PS5 ön sipariş karmaşasından dolayı özür diliyor ve ‘önümüzdeki birkaç gün içinde’ daha fazla stok vaat ediyor

Kaynak: theverge.com/2020/11/11/21559903/sony-playstation-5-no-browser-1440p-support-vr


Bu bilgileri kaybetmemek için CTRL + D tuşuna veya URL kısmında yer alan yıldız işaretine tıklayarak sayfaya yer işareti ekleyebilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hypasos, yüksekte anlamına gelen “hypsos”un Türkçeleştirilmiş versiyonudur.