Sony, PS5 ön sipariş karmaşasından dolayı özür diliyor ve daha fazla stok vaat ediyor

Yeni PS5 ön siparişleri önümüzdeki günlerde başlayacak

Avatar for Kerem

Son güncelleme:

Yazar:

Sony, PS5 ön sipariş karmaşasından dolayı özür diliyor ve 'önümüzdeki birkaç gün içinde' daha fazla stok vaat ediyor

Sony, PS5 ön siparişlerinin biraz karışık olduğu için özür diledi. Resmi PlayStation Twitter hesabından Sony, “Dürüst olalım: PS5 ön siparişleri çok daha sorunsuz olabilirdi” diyor. 

PS5 Yeniden Satışa Sunulduğunda Nasıl Ön Sipariş Verirsiniz? Anlattık
PS5 Yeniden Satışa Sunulduğunda Nasıl Ön Sipariş Verirsiniz? Anlattık

Bunun için gerçekten özür dileriz. Yeni PS5 konsolu için ön siparişler , Sony’nin perakendecilerin siparişleri alacağını söylemesinden bir gün önce Çarşamba günü başladı . 

Walmart ve diğerleri PS5 ön sipariş merkezleri rastgele açmaya başladığında bir kargaşaya yol açtı. Hatta bazı ön siparişler yaklaşık bir dakika sonra kayboldu .

Sony şimdi “önümüzdeki birkaç gün içinde” ön sipariş için daha fazla PS5 konsolu çıkaracağını söylüyor ve perakendecilerin daha fazla ayrıntı paylaşacağına söz veriyor. Bu ön siparişlerin lansman gününde teslim edilip edilmeyeceği belli değil ve Sony ayrıca “yıl sonuna kadar daha fazla PS5 satışa sunulacak” sözünü veriyor.

Amazon ayrıca dün müşterileri bazı PS5 ön siparişlerinin lansman gününden sonra gelebileceği konusunda uyarmaya başladı , çünkü büyük olasılıkla perakendeci tam olarak kaç birim alacağını bilmiyor.

Kaotik ön sipariş durumu, Sony’nin PS5 ön siparişleri için yalnızca davetli kaydı başlatmasından sadece haftalar sonra başladı ve bu, bu hafta ortaya çıktığını gördüğümüz karmaşık durumdan kaçınacak gibi görünüyordu. 

reklam

PlayStation dünya çapında pazarlama başkanı Eric Lempel de daha önce söz vermişti: “Söylemesi güvenli, ön siparişlerin ne zaman gerçekleşeceğini size bildireceğiz. Bir dakikalık bildirimle olmayacak. ” Sony, Çarşamba günü ön siparişlerin Perşembe günü başladığını tweetledi ve ardından iki saat sonra Walmart, PS5 ön siparişlerini başlattı.

Sony’nin CEO’su: “Düşük Fiyatlı PS5 Sorunlu Olabilir!” haberi için tıklayın.

Kaynak: https://www.theverge.com/2020/9/19/21446782/sony-ps5-preorders-apology-more-consoles-preorder


Bu bilgileri kaybetmemek için CTRL + D tuşuna veya URL kısmında yer alan yıldız işaretine tıklayarak sayfaya yer işareti ekleyebilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hypasos, yüksekte anlamına gelen “hypsos”un Türkçeleştirilmiş versiyonudur.